LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
51.Podstata 9894
52.Griger 9877
53.Nosek 9873
Bouldry:
51.Šolc 9053
52.Kohout 9000
53.Kalvas 9000
Hory:
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5872 lezců
1206622 cest
Nové přelezy:
Wirbelwind 8A
Kalter Bra 7C/7C+
Arcistavěč 7C+
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+
Spalony Br 8A+
Wýplesk Lo 8A+
Anczymon 8A+
Medvědice 7C+
Kombi Lajn 8A

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: nové 9a na Býčí skále v Moravském krasu

Adam Ondra vylezl novou cestu za 9a na Býčí skále v Moravském krasu. Jak Adam informuje na Facebooku, vylezený projekt zatím nemá ani žádné jméno a odhaduje ho "kolem 9a, pravděpodobně na horní hranici stupnice 👌"

Viz post s videem.



Před tím Adam zveřejnil info o svých nových přelezech o víkendu ve Frankenjuře s videem:

"Seznam zdolaných cest:
House of Cards 9a (podle mě spíše 8c+) na 4. pokus v Eibgratu, FA (první přelez) Moritz Welt v roce 2020. Onsight One Whore's Town 8b+ (můj návrh 8b nebo 8b/b+) v Zauppenberger Wand.
Nice Freshly Baked 9a na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu, FA Alexander Megos v roce 2014.
Alexander der Grosse 8c/c+ na 2 pokusy ve Schlaraffenlandu. Odins Tafel 8b retro-onsight (zkoušel jsem to před mnoha lety po 2. nýt). Dále pak Friends Like You 8b/b+ na 3 pokusy, Dr. Kimble 8a+ retro-onsight (pokusováno před mnoha lety po 2. nýt) a Ragnarök 8a onsight 💪
Na videu je přelez na Nice Freshly Baked 9a. Jedná se o těžší exit na cestu Shangri-la 8c+, slavnou cestu Guida Kostermeyera, kterou jsem zopakoval, když mi bylo 14 let. Upřímně řečeno, byl jsem trochu nervózní, protože jsem se bál, že se budu ve spodní části docela trápit. Naštěstí to dopadlo dobře, zvládl jsem to celkem solidně až do cruxu pravého exitu. Je tam dlouhý pohyb z paty, který mi dokonale sedl, takže těžko říct, jestli si pro mě zaslouží známku 9a, protože mi nepřijde o tolik těžší než Shangri-la, ale určitě se tu méně vysocí lezci můžou cítit o trochu "zoufaleji" 🤔"




Viz též Adamův deníček na Lezci:
Deníček - Ondra Adam (dipsy)

Standa Holec   [úpravy] 16:30 23.09.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Alany
?
 Databáze cest:
Všechny cesty (190095)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Trotamúsicos 6c+ Jaén
Austin Powers 6b+ Jaén
Fight Club 6c Les Lames
Fissure Pour Les Coincés 6a Les Lames
On N'est Pas Des Bêtes 5c Les Lames
Nově komentované:
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka
IV. B 6- Kalamárka
Zajova 5+ Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
severka | severka | severka | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Novináři | Re: Co se vlastně stalo | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Bezpecnejsi zpusob | Re: Velmi smutná zpráva | Re: Bezpecnejsi zpusob |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (37)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Nabídka soukromé půjčky bez platby předem | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 3080 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3320 
 Ne, uniklo mi to. 
 2950 
 Sleduji jen Adama. 
 3070 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.