LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5868 lezců
1205041 cest
Nové přelezy:
Thai - Box 7C+
Dreamliner 7C+
Cat Groove XIb
Fenomén 8A
Real Futur 9
Tak Pravil 7C+
Shoulder P 8A
Sun Goes D 7C
Lež A Nená 9+
Lež A Nená 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Boulderová stěna Slaný

Boulderová stěna

obr_smallI když je to do Prahy co by kamenem dohodil, přesto nebylo v okolí slánska místo, kde by mohli místní lezci a bouldristé trénovat své výkony. Až si jednoho krásného dne Jirka „Jura“ Žák, jak sám řekl: “splnil svůj velký sen“ a postavil u bývalé mlékárny, vedle Fit studia své manželky, bouldrovou stěnu!!!

Bylo to v březnu, kdy jsem se mezi prvními zapisovala do návštěvní knihy a testovala první postavené cesty. Jirka nás okamžitě celým prostorem provedl, seznámil s bezpečnostními pravidly a přidal pár rad do začátku. Prostor na první pohled nevypadá příliš velký, ale i na „malém prostoru“, cca 40m2, se dá vymyslet spousta variant a možností postavení cest! K dispozici jsou tu rovné i kolmé stěny a samozřejmé převislé a stropové linie. Celá dopadová plocha je vypodložena 20cm tlustou žíněnkou, která ztlumí pád, aby nedošlo k žádnému zranění. Je zde možnost vypůjčení si lezeček a magnézium máte v ceně vstupu.

obr


A teď už k cestám!
Pro snadnou orientaci jsou cesty značeny podle barvy chytů, nebo podle lístečků, které jsou také barevně odlišeny nebo pokresleny značkami. Je tedy snadné se v prostoru orientovat a vybrat si tak svůj „level“. 
Hned při vstupu na boulder je po pravé straně rovná „startovací“ stěna, která nabízí možnost protažení se na větších chytech. Nechybí tu ani technické věci, na které je třeba už větší trpělivosti, nebo cesty, kterými lze oblézt celý prostor dokola, což je výborné na vytrvalost.
Levou stěnu bych rozdělila na I. a II. část. Varianta I. začíná na rovné ploše, přechází do kolmé a opět nastupujete za rohem na rovnou plochu. Zde už jsou cesty převážně na techniku prstů a nohou. U II. varianty jsou proti sobě dvě stěny, pod sklonem 45stupňů, které otestují vaši výdrž rukou. Doporučila bych cestu Tři sestry-bílé pásky s kosočtvercem, vede po hraně, využití hlavně paty…opravdu výborná cesta!
A jsme na středu celého prostoru. Nástup se láme z rovné do kolmé stěny a dále už pokračujete stropem. Variant je několik. Zmínila bych červené chyty, kde si začínající „stropař“ může pomoci odšlápnutím do stran.
Dostali jsme se do poslední části u okna, která je oříškem i pro dobré lezce. Převážně převisové lezení po hraně, které procvičí jak sílu rukou, tak postavení nohou pro správnou rovnováhu celého těla.

obr


Pokud po lezení na bouldrovce stále zbývají síly, od otevření zde stále postupně přibývá spousta nářadí, na kterém je možné ještě své tělo potrápit. V chodbě jsou zapuštěny do stropu dvě hrazdy, kdy má každá z nich jiný průměr přitahovací tyče. V pravé části bouldrovky je campus board (deska, kterou na posílení prstů prvně použil W. Gullich), nebo-li lištová deska, která je určena již pro pokročilé. Dále je nad dveřmi při vstupu na stěnu zavěšená posilovací deska od firmy Aix a u protějších dveří ještě dva velké chyty na přitahování.

Se začínajícím podzimem Jura připravil kurzy, kde se naučíte základy boulderingu. Jsou určeny všem věkovým kategoriím a slouží převážně pro začátečníky a pokročilé, kteří se zde naučí správnému rozcvičení a technice.

V neposlední řadě mohu ještě napsat, že Jura spolupracuje s firmou Sambar sport s.r.o., a proto je zde možné nakoupit jak lezecké vybavení, tak oblečení pro volný čas.

Více info o cenách, kurzech a provozní době na: Fit studio Jitka


Gábina Houdová   [úpravy] 10:21 23.09.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 článeček12:45:51 23.09.2008
No teda, Gabča spisovatelka má další článek a ještě fotky z Přílepky, ať vám to leze bando a snad to časem vyjde a někdy vyrazíme společně někam dál!
Stěnu jsme párkrát navštívili s Kladeňákama a jsme rádi že to Jura dal do kupy, snad časem vyhrabeme v lese i nějaké skály ;)
Jinak přidám, že podle Jury má na bouldrvce všechno přelezený Jirka Oliva za Slanýho, který bydlí za rohem, nejvíc nabušenej je asi Sentik, kterej je ve výborný formě. No a prej když přijede Gábina tak se člověk může i něco přiučit :)
martanodpovědět 
 Re: článeček12:53:09 23.09.2008
to je lichotek...se uplně červenám!
JJ, slánská stěna je super!! na protažení, vychytání techniky upa nejvíc!!!
Tak zas na skále Marťane!!:-)
Gábinaodpovědět 
  Re: článeček14:27:38 23.09.2008
brďo na skále, dej si pozor!
páč příští rok si dám za cíl zlepčit se v lezení abych lezl skoro tak dobře jako ty
 martanodpovědět 
   Re: článeček15:27:44 23.09.2008
no on to půjde samo, uvidíš:-)!!! stačí se zakousnout a nepustit...
Gabčaodpovědět 

 support14:19:46 23.09.2008
Cau, super, gratuluju k uspesnymu otevreni a provozu, at vam to ve Slanym leze!
tomas z instruktorakuodpovědět 
 Re: support09:02:56 24.09.2008
Ahoj tak někdy doraž,rad tě uvidím.
Juraodpovědět 

 ještě jeden pohled15:08:14 23.09.2008
http://www.fitstudiojitka.cz/ fotoalbum/lezecka-stena/jak-to-u-nas-vypada
a na stránce jsou další fotky
odpovědět 

 Foto dne:

Aventador
 Databáze cest:
Všechny cesty (189939)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Elementárne Veci 8- Porúbka
Matrix 9- Dolina Zeleného Plesa
Mlsná Hrana IV Děčínský Sněžník
Antologia Short 7A Val Daone
Ringrazio Rifiuto E VadoAvanti 7A+ Val Daone
Nově komentované:
Větrná Hora 8A Děčínský Sněžník
Dávný Touhy 6 Roviště
Bowl-Drink 7C+ Děčínský Sněžník
Májová Cesta VIIIa Škrovád
Májová Cesta VIIIa Škrovád

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Miluju čechy | Re: nechápu | Akademici | Re: Titulek | Re: Borec! | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: To je kdo? | Re: To je kdo? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (25)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)

 Nově v inzerci:
Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2691 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2884 
 Ne, uniklo mi to. 
 2557 
 Sleduji jen Adama. 
 2682 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.