LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
16.Šofránko 10891
17.Smetanová 10887
18.Novák 10881
Bouldry:
16.Břicháček 10175
17.Chytil 10175
18.Vaňous 10153
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210887 cest
Nové přelezy:
Soft Conne 7b
Black Mamb 8a
Le Temple 7b
Zlatá Čaša 9+
Human Natu 9
Showpark 7C+
Kristínka 9/9+
Raiden 8A
Tak Pravil 7C+
Medvědice 7C+

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vyšlo lidé&HORY 1/2022

V týdnu od 21. února 2022 se začíná distribuovat první číslo 21. ročníku časopisu lidé&HORY. Celým ročníkem bude zájemce o všechny druhy alpinismu a volnočasových aktivit doprovázet několik nových rubrik a seriálů. V 1. dílu svých příběhů Jiné vrcholy světa s Radkem Jarošem pokračuje jediný český držitel Koruny Himálaje a Koruny světa v autorské spolupráci představením unikátního skalního masivu v africké republice Mali.

Nový je i seriál horského vůdce UIAGM Davida Knilla Výstupy s horským vůdcem, v tomto čísle vás David zavede na skialpech na nejvyšší horu Persie. Téma čísla je věnováno Západním Julským Alpách a objeviteli a pionýru Alp Juliu Kugymu. V tomto čísle najdete ale i mnoho jiných zajímavých článků a informací ze světa hor.

TÉMA ČÍSLA: Západní Julské Alpy

Obdivovatel Julia Kugyho a znalec jeho knih Jozef Vričan přibližuje v příbězích popisujících výstupy na vrcholy Viš, Veliki Nabojs a Visoka Bela špica nádhernou horskou oblast Západních Julských Alp, která se rozkládá na italském území blízko slovinsko-italské hranice. Své zážitky z vysokohorských a lezeckých túr na uvedené štíty často prokládá myšlenkami a prožitky Julia Kugyho a přitom připomíná jeho objevovatelkou a pionýrskou činnost v těchto horách. Dalo by se říci, že texty Jozefa Vričana lze považovat za klasiku v české alpinistické literatuře a že jsou to současně jedinečné tipy na krásné a nepříliš obtížné výstupy v tomto horském masívu. Mimořádné čtení na stranách 73-83.



Jiné vrcholy světa s Radkem Jarošem – 1. díl. Ruka Fatimy.

Radek Jaroš, který navštívil a poznal mnoho hor a horských oblastí na celém světě, nás v 1. dílu nového seriálu zavádí do unikátní pískovcové oblasti v africké republice Mali. Věže masívu Ruka Fatimy jsou vyhledávaným a oblíbeným cílem horolezců z celého světa. Zajímavý tip pro vaši budoucí lezeckou výpravu s mnoha fotografiemi najdete na stranách 13-17.



Zdeněk Hák Háček: Ama Dablam západní stěna

Jeden z předních vysokohorských lezců popisuje svůj výstup západní stěnou na vyhledávaný monumentální štít v oblasti Solo Khumbu v blízkosti Mount Everestu. Výstup uskutečnil v listopadu 2021 spolu s Jakubem Káchou po cestě, kterou nazvali Lančmíd direct, obt. TD+/ED-. Cesta je kombinací dvou cest - sólovýstupu Mirka Šmída (1986) a American Direkt Route (1990). Více na stranách 18-22.


Výše zobrazená dvoustrana ke stažení v pdf


David Knill: Výstupy s horským vůdcem – 1. díl. Damávand.

Nový seriál, který připravuje pro lidé&HORY horský vůdce UIAGM David Knill, nás zavádí do Iránu na Damávand. Skialpový výstup na nejvyšší vrchol Persie bude určitě tipem pro mnoho kondičně vybavených zájemců, kteří připravují výstupy na netradiční vrcholy. Zajímavé čtení na stranách 45-48.



DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 1/2022

SLOVINCI A TSOBOJE: O slovinském prvovýstupu severozápadní stěnou šestitisícovky Tsoboje.
ŽENY A ALPINISMUS – 3. díl: Gerlinde Kaltenbrunner
JAK PŘEŽÍT VE WINTERRAUMU: Rady českého alpského chataře pro české milovníky hor
SKIALPOVÉ PŘECHODY: Berchtesgaden a Königssee
ÚDOLÍ PFITSCHERTAL: Eldorádo pro skialpinisty
LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH: Velická stěna – Cez výlom, 10. díl
ALPSKÉ ČTYŘTISÍCOVKY: Dufourspitze a Nordend – 13. Díl
HELMA A LEZENÍ: Třeba i o tom, proč si Adam Ondra nebere přilbu na skalky
TESTY A NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: novinky všech předních českých firem
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby)

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

OMLUVA VŠEM: Omlouváme za nesprávné číslování stran v rubrice Obsah strana 2

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 07:02 22.02.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 tak nevim18:22:53 24.02.2022
Tohle je PR jak prase. Koho to zajímá? Stejně je to jen plný reklamy.
Karel Sodpovědět 

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190391)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Moderní Jarničky VIIIa Ostaš
Genussduett 8- Raabs An Der Thaya
Útěk Z Reality 9- Skály U Kašparova Mlýna
Střední Třída VII Skály U Kamenického šenova
Morfické Pole IXa Skály U Kamenického šenova
Nově komentované:
Dvojdírka 6C+ Údolí Loubenského Potoka
The End 7+ Geyikbayiri
Síla Barev 7/7+ Skála U Nového Spolí
Krumlovská 7 Skála U Nového Spolí
Dítě Představ Xb Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště |

 Nové komentáře:
Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)

 Nově v inzerci:
Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 239 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 293 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 249 
 Řídím se doporučením ostatních 
 239 
 Neřeším to – lezu vše 
 222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.