LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
20.Lebloch 10678
21.Kalvas 10678
22.Kolomazník 10628
Bouldry:
20.Majdloch 10000
21.Chejn 9975
22.Indrák 9950
Hory:
29.Rojko 2298
30.Chomová 2248
31.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5878 lezců
1208352 cest
Nové přelezy:
Rilax 9+
Offerta Gr 7b
Omerta 8A+
Bílá Tma 7C
Duell 9-
Monkey Bus 9+/10-
Scrotum Ma 10/10+
Flame Of F 9+/10-
Esencja 8A
Vocheso 7b

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel
Provide Wall - není v provozu - Dolní Chřibská

Prodejny
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Meteora

Na webu hruboskalska je petice pro záchranu Meteory jako lezecké oblasti.

Obracím se na celou českou lezeckou veřejnost - na stránkách Hruboskalska je petice proti zákazu lezení v Meteoře. Koukněte na to a podpořte to, prosím,  protože je to moc krásná lezecká oblast. Pokud jste tam ještě nebyli, tak je to pro vás šance, jak si tam ještě někdy zalézt! Třeba máte pocit, že se vás to netýká, ale s každou oblastí která z mizí z lezecké mapy, ubyde i kousek nás všech... juk

Odkaz na petici:
secure.avaaz.org

Jurášek   [úpravy] 09:37 23.08.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zákaz lezení14:09:55 23.08.2014
Spíš bych podpořil petici pro zákaz lezení v hruboskalsku. Je to tam lezením tak zdevastované, že se velmi divím, že se tam ještě může lézt.
Ondraodpovědět 
 Re: Zákaz lezení22:27:51 23.08.2014
Asi nevis o cem mluvis!mistnaci si daj moc dobrej pozor,aby to tam bylo zdevastovany.
godpovědět 

 upřesnění09:05:00 24.08.2014
Pro upřesnění, vlastní petice je na řeckém serveru, ne na hruboskalsko.cz, tam je jen výzva a link na server, kde se člověk může zapsáním svého emailu a jména připojit. Já už se připojil ...
zelodpovědět 

 zákazy15:48:12 24.08.2014
Zákaz na Hrubici by asi nikomu zase tak moc neprospěl a moc toho nezachránil... v té petici se píše v podobným duchu... je to všechno o domluvě, toleranci a úhlu pohledu. Podle mě je největší problém v přístupových cestách a neukázněných lidech - a to není problém jenom Hrubé Skály. Ale to by bylo na dlouhou diskuzi - ne, že by nebyla potřeba :-))) juk
jurášekodpovědět 

 UNESCO!!!09:44:52 25.08.2014
V Meteoře je zákaz lezení s magneziem stejně jako u nás na písku. Chování na místě může podpořit přetrvání lezení stejně jako petice.


Na druhou stranu tlak na Meteoru, jaký činí  církev je vůči skalám takový, že ani zdesatero-, či zestonásobení lezení by nemohlo vadit. Kdo viděl Bonda, nemůže se nepozastavit nad dnešní rozlohou kláštera Roussanou (s vlastním výtahem), černobílé fotky dalších klášterů taky ukazují, jak moc se v místě "světového dědictví UNESCO" toto dědictví chrání (staví, betonuje, bourá, bagruje...)
A kam házejí mniši odpad? Stavební suť, ale i KOMUNÁL! Kdo hledal nástupy na Teufelsturmu, ví... Ví, protože se brodil po kolena v sajrajtu.
odpovědět 

 Foto dne:
Dvojvrcholová Ušba
Ušba
 Databáze cest:
Všechny cesty (190216)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rampepurda 6B Poslední Skála
Gazpacho 6B BOOMerang
Südwand VI Schmilka
Südwand VI Schmilka
Tekutý Svetr VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Sonny Boy 5 Srbsko
Runway 9+/10- Sloup
No Climbing 4 Dhiarizos
Good Companie 5a Dhiarizos
Runway 9+/10- Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Zachycovač pádů | Re: kalendar | Re: kalendar | Re: Zachycovač pádů | Re: Slanění | Re: Zachycovač pádů | Re: kalendar | Re: kalendar | Re: kalendar | Re: kalendar |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (22)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Lezení Xativa, Valencia + okolí | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 108 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 118 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 110 
 Řídím se doporučením ostatních 
 99 
 Neřeším to – lezu vše 
 96 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.