LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
50.Hodeček 9925
51.Podstata 9894
52.Nosek 9873
Bouldry:
50.Šolc 9053
51.Kohout 9050
52.Chovanová 9050
Hory:
19.Louda 3282
20.Petr 3170
21.Slavíček 3060

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5890 lezců
1211304 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+
Medvědice 7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Shoulder P 8A

Stěny
Pajkland - Olomouc
HOKOK Sport Kladno - Kladno
ZŠ Chřibská - Chřibská

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Ondrej Húserka jsou ve stěně Langtangu

Mára Holeček a Ondrej Húserka mají za sebou dva dny lezení a jsou zřejmě někde uprostřed cca dvoukilometrové stěny při svém 2. pokusu o prvovýstup východní stěnou sedmitisícovky Langtang Lirung, jak vyplývá ze informace ze včerejšího večera na Márově Facebooku.

"Dnes nás čekala tvrdá dřina a přinesla další vyřešený rébus. O ten se postaral Ondra, který byl prostě skvělej. Já jsem tam byl jen do počtu jako závaží. Takže díky němu jsme o další stovky metrů výš. Teď sedíme na šikmé sněhové polici, kterou jsme si udupali. Má rozměry akorát na naše česnečky a pokrčené nohy. Takže žádná sláva. Zítra nás čeká poslední technický úsek. Když ho zvládneme, tak ještě jeden bivak, pak jen strmé ledové varhany a jsme na vršku. Však to věštím moc dopředu. A přitom vím úplný prd. Nehledě že jsem utahaný jak zvíře už teď."

Viz:



A též zpráva z předchozího dne:

"Po dnech úmorného čekání je tu možnost vystartovat. Laviny snad dostatečně předchozí den  vyčistily stěnu, takže strachy stranou a jdeme na věc. Ve tři ráno naše čelovky poskakují po ledovci. Pak musíme co nejrychleji prolézt soustavou strmých ledopádů, sevřených mezi skalní masu.  Blbé místo, jelikož vše, co tudy padá, tak musíme zákonitě potkat. Taky že jo. Naštěstí se jednalo jen o lavinové miminko, které mi natlouklo a zvalchovalo. Ondra byl lépe schovaný, takže chytil jen butr do helmy a  též malý kamínek nad oko ho pozdravil. Však žádné větší škody. Takže po pěti  hodinách opouštíme tohle exponované zúžení a prolézáme mixovým terénem  dál. Nyní už ležíme v bivaku, na takovém vystrčeném skalním ostrohu připomínajícím orlí hnízdo. Ale to  hlavní, teď už konečně lezeme a může bojovat o vrchol."



Předchozí zprávy z výpravy na Lezci:

Mára Holeček a Ondrej Húserka vyrazili na 2. pokus na Langtang

Mára Holeček a spol. čekají ve stěně Langtangu na lepší počasí

Mára Holeček aspol. už lezou na Langtang, ale zkazilo se počasí

Expedice Máry Holečka na Langtang Lirung se chystá do stěny

Mára Holeček je na expedici v Nepálu pod panenskou 2000m stěnou



Standa Holec   [úpravy] 09:47 27.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190450)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Lucas 6a Capdella
Al Capone 6a+ Cathedral
Tracks, Bolts Und Erdbeerkuche 7 Laabtal
Pfusch Dich Hoch 8- Laabtal
Lůca Má Hlad 7B Sklárna Jih
Nově komentované:
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Al Capone 6a+ Cathedral
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (13)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 259 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 321 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 276 
 Řídím se doporučením ostatních 
 259 
 Neřeším to – lezu vše 
 238 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.