LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
28.Sejbal 10406
29.Černý 10375
30.Janošová 10352
Bouldry:
28.Ďurech 9831
29.Horáček 9775
30.Jurečka 9775
Hory:
20.Petr 3170
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5891 lezců
1211445 cest
Nové přelezy:
Euro 2000 7B+
Mr..kvas 7C+
Study Brea 7C
Sarcofago 7c
Morir Mart 7b
Když Se Sn 8A
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

lidé&HORY 5/2024

V týdnu od 29. října 2024 je rozesíláno č. 5/2024 - festivalové číslo letošního ročníku časopisu lidé&HORY s mimořádnou překládací titulní obálkou. Obálka a i téma čísla jsou věnovány letošnímu Mezinárodnímu festivalu alpinismu Praha 2024.

K nosným článkům čísla patří dále rozhovor s rakouským alpinistou, dnes předsedou představenstva Kitzbüheler Bergbahnen, Christianem Wöristerem. Ve vycházejícím čísle najdete rovněž lákavé pozvání na ostrov Elbu, která je eldorádem pro bikéry a horolezce, nebo tipy na skialpové túry na jihoitalské Etně. Na 96 stranách je i mnoho standardních rubrik, některé z nich jsou určeny pro soutěživé čtenáře.

Ladislav Jirásko: Vrcholy Christiana Wöristera

Třítisícovky v Národním parku Vysoké Taury, kamarádi a přátelé Peter Habeler, Reinhold Messner, Hans Kammerlander, Andy Holzer a další alpinisté a nakonec nejvyšší profesní vrchol – předseda představenstva společnosti Kitzbüheler Bergbahnen, největší lanovkářské společnosti v Rakousku. Více o rakouské universální osobnosti na str. 16-20.

Andrea a Andreas Straussovi: Etna a skialpové túry

Skialpové túry na Sicílii? Možná se to zdá divné. Pokud ale chcete jednou v životě vylézt na Etnu – nejvyšší aktivní sopku Evropy, můžete to třeba zvládnout v zimě se skialpovými lyžemi. Na vzrušujících túrách zažijete sirné mraky i krásné výhledy. O skialpech na Etně je vše na str. 38-42.

 
Markéta Hanáková: Ostrý štít – Motykova cesta

Ve 25. dílu seriálu „Vysoké Tatry – klasické výstupy“ se v hledáčku autorky ocitl jeden z vrcholů hlavního tatranského hřebene, a to Ostrý štít. Pozvání určené nejen pro milovníky tatranského klasického lezení nám nabízí výstup po „čtyřkové“ Motykově cestě. Více na str. 48-51.



TÉMA ČÍSLA: Mezinárodní festival alpinismu Praha 2024, 22.-24. 11. 2024

V hotelu International v Praze 6 se letos opět sejde několik špičkových osobností světového lezení, držitelů Zlatého cepínu (Luka Stražar, Tim Miller nebo Mára Holeček), a někteří dalších vynikajících lezců . Druhou část festivalu tvoří sympozium Bezpečně v horách – o široké problematice bezpečného pobytu v horách budou přednášet specialisté z Rakouska a Slovinska. Součástí festivalu bude i Banff Film Festival a projekce nejlepších outdoorových filmů světa. Více na str. 69-78.

DALŠÍ ZAJÍMAVÁ TÉMATA V ČÍSLE 5/2024
RADEK JAROŠ: Z VYSOČINY NA EVEREST, 16. díl seriálu Jiné vrcholy světa s R. Jarošem.
JOSEF ESSL: OSTROV ELBA – eldorádo pro cyklisty a horolezce.
CHATA SONNSCHIENHÜTTE – 10. díl seriálu chaty sekce Austria.
METODIKA:  5. díl: Zimní túry s dětmi.
HOHE TAUERN PANORAMA TRAIL: O dálkové trase v Národním parku Vysoké Taury.
GREATER PATAGONIAN TRAIL – 4. díl: Patagonie I – úvodní část trasy argentinskou Patagonií.
VÍCEDÉLKOVÉ LEZENÍ V HORÁCH ii – 2. díl horských linií napříč Rakouskem.


C.A.M.P. – česká outdoorová firma a italské sedáky.
NOVINKY V OUTDOOROVÉM VYBAVENÍ: Novinky všech předních českých firem.
ALPENVEREIN V ČESKU: Skupina Alpenverein Austria – Ortsgruppe Prag.
ALPENVEREIN.CZ: Kampaň Zachraňme chaty a chodníky a další informace.
SOUTĚŽE: čtenářská tajenka, Poznej horu / skálu (na základě malby).

ZPRAVODAJSTVÍ ZE SVĚTA ALPINISMU:
Nejaktuálnější zpravodajství ze světa alpinismu najdete na webu www.lideahory.czwww.alpenverein.cz

PŘEDPLATNÉ:
www.predplatne.lideahory.cz

Příjemnou četbu přeje Ladislav Jirásko



Ladislav Jirásko   [úpravy] 11:28 01.11.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190469)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tre Soldi 4 Ulassai
The Purple Gecko Galaxy 4 Ulassai
The Leisure Princess 4 Ulassai
Nebia 4 Ulassai
Kandahar 5b Sa Preda Istampada
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
Cachinochalgo Left 6c+ Caimari
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Petrohradské Padání (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 276 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 335 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 290 
 Řídím se doporučením ostatních 
 270 
 Neřeším to – lezu vše 
 248 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.