LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5882 lezců
1209329 cest
Nové přelezy:
Vocheso 7b
Fuego 8b
Super Mara 8b
Black Thoo 8b
Spotkajmy 9
Colors 10+
Sex Po 50t 9+
Hurikán 7B
Pán Větru 7B+
SHARMUJ LO 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tendon Cup 2006

Konec jarního kola závodů

Slunce se naplno opřelo do skalních stěn a to je neklamným znamením toho, že děti za sebou mají první - jarní část závodů TENDON CUP 2006.

Je dobře, že se tyto závody konají v době nepříznivé pro lezení venku. Malí lezci tak mohou zúročit své dovednosti nasbírané v reálných podmínkách přírody a rozvíjet své lezecké dovednosti i v čase, který lezení venku nepřeje.
Děti jsou živel přirozeně soutěživý a hravý. Porovnávat své výkony s jinými vrstevníky a vyhrávat – to je v jejich očích jedno z největších lákadel.  Postavit se na stupně vítězů a zakoušet obdiv kamarádů a kamarádek. To je pro ně věc velmi příjemná a stojí za to jí obětovat nějaký ten čas a námahu.




archive © Tendon


Teď na jaře děti opustí tělocvičny a budou mít jedinečnou šanci opět zdokonalit své lezecké dovednosti přímo v přírodě. Na opravdových skalách - tam, kde i striktně sportovní lezecká cesta má několik možností, kde se musejí rozmýšlet, který chyt uchopit nebo kam založit jištění, tam se nejlépe sbírají lezecké zkušenosti.  Většina dětí svět opravdových závodů později nejspíše opustí a zůstane jim „jen“ láska k horám a skalám, kterou získaly (tedy doufáme) v dobách závodění.



archive © Tendon


Dopřejme tedy dětem co nejvíce možností sbírat ty opravdové lezecké zkušenosti,  získávat větší přehled při pohybu na skále a jistotu v obtížném terénu. Dopřejme jim více času v přírodě.
Ony nám to pak vrátí nejen lepšími výkony při podzimním kolotoči závodů, ale hlavně také v blízké budoucnosti – při dospívání. Nabyté zkušenosti, přehled a jistota ve vypjatých situacích při lezení, to vše jim pomůže překonávat nesnáze běžného života, které na ně jistě čekají. Tam všude budou vítězit před ostatními, i když na závodech TENDON CUP na stupních vítězů třeba nikdy nestály. To je přeci hlavní úkol nás - rodičů a vychovatelů, připravit ty malé co nejlépe na cestu životem.

Děkujeme všem nadšeným organizátorům závodů TENDON CUP 2006  a těšíme se na jejich podzimní kolo.



Zdroje:
Generální sponzor - společnost LANEX a.s., výrobce horolezeckých lan značky TENDON

Lezec.cz   [úpravy] 20:00 18.05.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fotky?21:27:13 18.05.2006
ty fotky jsou strašně agresivní na voči..neda se na to divat
odpovědět 
 komentáře?22:18:57 18.05.2006
Některý komentáře jsou hrozně agresivní, nedá se to číst.
JirkaSodpovědět 
  Re: komentáře?22:37:03 18.05.2006
Todle delal grafik vod Tendonu, to mu asi hodne malo platej :(
odpovědět 
   Re: komentáře?10:17:00 19.05.2006
no a zda se ze to udelal dobre kdyz vo tom hned tak mektas...:o) ucel sveti prostredky...

hore zdar
standaodpovědět 

 Domácí...07:44:00 19.05.2006
I přes umělecké ztvárnění jsem poznal domácí - Pustiměřskou stěnu...
Honzaodpovědět 

 Fotky19:45:02 21.05.2006
Jo je to prace grafika v Lanexu. Fotky, ktere jsem posilal v originale vypadaji jinak :) Tak nejak normalne ;)
Lumiodpovědět 

 Podpis08:47:48 22.05.2006
Asi tento reklamní článek psal někdo z lanexu, ale mohl se podepsat ne?
Michalodpovědět 

 Foto dne:
Obvyklý nástup
Cesta Rakváčů
 Databáze cest:
Všechny cesty (190268)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Picha 5c Čepič
Barwy Ochronne 9+ Podlesice
Sędzia Zgred 9- Podlesice
Müslifrau 9- Altmühltahl
Niech Się Bida Wścika 9+/10- Skarzyce
Nově komentované:
Onyx VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Pohled Medůzy VIIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Bouše 5+ Solvayovy Lomy
R1 6+ Frankenjura
Sostuzione Etica 6c Ulassai

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Slanění | Re: Zachycovač pádů | Re: Slanění | Re: Záchrana | Re: Záchrana | Re: Záchrana | Re: Záchrana | Re: Záchrana | Re: Záchrana | byl to dobrej chlap |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (32)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (17)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Petrohradské Padání (9)

 Nově v inzerci:
Lezení Xativa, Valencia + okolí | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 150 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 159 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 144 
 Řídím se doporučením ostatních 
 143 
 Neřeším to – lezu vše 
 125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.