LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
37.Chejn 10208
38.Šenkýř 10197
39.Zedek 10164
Bouldry:
37.Kollár 9450
38. 9353
39.Zímová 9328
Hory:
16.Najman 3723
17.Nešvera 3332
18.Magič 3304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5891 lezců
1211512 cest
Nové přelezy:
Orgonový A 8A/8A+
Portál 7C+
Showpark 7C+
Zviřátko Z 8A
Srdce Z Ka 7C
Srdce Z Ka 7C
Robaki Na 8A
Pryzmat Lo 8B
Mireček 8A
Pekelně Se 8B

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Boulder Bar - Praha 7
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Jihlava
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Rozhovor s Tomášem Mrázkem

Nejtěžší cesta: Reinis Vibos 8c+
Váha: 60 kg
Výška: 177 cm

Lezec: Tenhle mladý špičkový lezec poskytl Lezci rozhovor. Nejdříve však je namístě velká gratulace po tvé vítězné smršti, kterou jsi přinesl hodně radosti a pýchy do našeho lezeckého světa. Těšíme se na pokračováni.

Lezec: Tomáši jsi jeden z nejmladších lezců, kterého jsme měli v rozhovorech, přesto asi jeden z nejúspěšnějších, kteří kdy závodili za naši republiku. Jaké jsou tvé poslední dojmy z uplynulých závodu, jaké to skutečně bylo ?
Tomáš: Splnily se mi sny, zúročil jsem tvrdý trénink, ještě si pořádně ani neuvědomuji čeho jsem dosáhl, největší nápor je na psychiku.

Lezec: Jaká atmosféra panuje v prostředí izolace mezi lezci na světových pohárech. Je podobná atmosféře z izolací závodů českého poháru?
Tomáš: Atmosféra je mnohem vypjatější, někdy až hranicí s nevraživosti - jde o mnohem víc.

Lezec: Zajímavou otázkou by mohlo být, zda máš v lezení nějaké vzory? A je ještě možné vzory mít, když jsi naprostou většinu lezců zvučných jmen nechal daleko za sebou?
Tomáš: Nemám jeden vzor, ale uznávám ty, co v lezení hodně dokázali.

Lezec: Být takhle na špici, znamená být dokonale "vyladěný" lezec. Zajímalo by mě, kde ještě vidíš své slabé stránky a své možné rezervy?
Tomáš: rezervy - všude, v síle, vytrvalosti a hlavně zkušenosti,

Lezec:  Jaké máš v nejbližší době plány?
Tomáš:  plány ? uspět ve SP  L´Aprica a Kranj.

Lezec:  Jak, kolik a kde v současné době trénuješ?
Tomáš: Na brněnských stěnách a tolik, kolik zdraví a čas mezi závody dovoluje.

Lezec:  Jaké jsou tvé zájmy, mimo lezeni? Co tě mimo lezeni baví ? A nebere ti zavoděni a trénink všechen čas?
Tomáš:   Lezení bere veškerý čas, rád bych provozoval i jiné sporty, ale nelze plýtvat se silami, když je chvilka rád si poslechnu dobrou muziku.

Lezec:  Každý z lezců ví, jak náročný je tento sport na zdraví. Bolavé klouby, šlachy, úpony. Jak se s tímto problémem vypořádáváš ty?  Měl jsi již nějaké zranění, nebo se ti šťastně vyhýbají?
Tomáš:   To jsou problémy všech, samozřejmě i moje, základ úspěchu je být zdravý.

Lezec: Jaká je tvoje nejoblíbenější oblast a materiál?
Tomáš: Asi vápenec, oblast Osp, Arco, Orgon.

Lezec: Jakou roli hraje při lezeni, prostředí, mám na mysli s kým jsi na skalách a jestli jsou to prostě jen hezké skály a nebo se spíše soustředíš na sportovní stránku věci?
Tomáš: To s kým jedu je základ úspěchu a pohody. 

Lezec: Zajímalo by mě, zda máš radši lezení na umělých stěnách či v přírodě. A co ti tyto tak diametrálně odlišné aktivity přinášejí.
Tomáš:   Volím sportovní obtížnost, nejraději "darda-brutalis" cesty, na stěne více trénuji (je to nenahraditelné), skály to je třešínka na dortu.

Lezec:  Nedávná událost Sharma & Marihuana přinesla řadu diskusí na téma podpůrné prostředky v lezení. Jak se díváš ty na problém dopingu v lezení ?
Tomáš: Myslím si, že lezení patří mezi jeden z mála čistých sportu.

Lezec:  Mohli jsme sledovat díky internetu tvůj absolutně strhující výkon z švýcarského světového poháru on-line. Jak se ti líbí internet a sleduješ některé internetové lezecké stránky?
Tomáš: Internet a zejména lezecké stránky navštěvuji všechny a často.

Lezec:  Tomáši díky za rozhovor a za radostné sledováni tvých výkonů. Hodně dalších úspěchu, síly a zdraví.

JirkaS   [úpravy] 10:34 01.10.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Uspechy
Odkazy o uspesich "naseho" Tomase M. se objevuji na vsech vyznamnych svetovych sitech (vcetne jeho mega-flashe "Athena", 8b+, Arco - vedle Reine´s Vibes). Doufam, ze se popularity nezalekne a chytre ji vyuzije k prezentaci u svych potencialnich sponsoru. Schopni lide si zaslouzi patricne uznani (i financni). Managere snaz se... Kotli zdar.
Zapsal: Emkáčko, 17:38:11 01.10.2001
 Hlas ze zamori
Tomasi at mas stesti, dost energie na trenink a at se ti vyhybaji zraneni. Diky za reprezentaci.
Zapsal: Petr R., 13:05:53 02.10.2001
 Vzkaz pro Tomase M.
Ahoj Tomasi, myslim, ze by stalo doplnit tve posledni vystupy opet na 8a.nu. Posunul by ses zas o peknych par mist vzhuru. Kotli zdar.
Zapsal: Emkáčko, 15:49:07 09.10.2001
 Borec
Když jsem začal s lezením, četl jsem o tobě všude a často. Když jsem se dozvěděl o tvém úspěchu na mistráku, měl jsem skutečnou radost. Dík moc. Seš prostě borec.
Zapsal: Ondra R., 12:14:42 22.10.2001
 Drž se
Vždy jsem si říkal, že český lezec na světové scéně musí působit podivně, nikdy mě nenapadlo, že tak brzy po tom, co jsem o tom začal přemýšlet, se vyplní mé sny a každý, kdo se trochu zajímá o sportovní lezení, se podívá, kde vlastně ta Česká Republika leží. Dzžim ti palce, i u nohou.
Zapsal: Dalas, 21:22:10 05.12.2001
 MIstr ze Slatiny
Cau Mrazo tak jsem konecne zjistil tvou popularitu a drzim ti palce at se dari.Hodne stesti v dalsim zdolavani masivnich velikanu.
Zapsal: Karel, 13:02:11 29.06.2002
 Mistr
Jseš borec,drž se a ukaž všem že tu máme skvělý lezce.Přeju pevný šlachy a klouby.Nechť se Ti úrazy vyhýbaj a ocenění přibývaj :o))
Zapsal: CheGuevara, 13:33:02 11.05.2003
 DDSlYwhenUpHSoPtSW
xOLtWB I really like and appreciate your blog. Fantastic.
Zapsal: CgrwNNXVwTYfF, 05:07:21 21.12.2013
 Wbj37toU
Ahoj, take9 se mi ledbed bedlfd šeředk:-) Kamare1dka větvičky zapedchla do zeminy a přiklopila zavařovaced lahved a vypěstovala si tak šeředk i růžičky. Za pokus by to ste1lo:-) ahoj Zuzana
Zapsal: lGyhghdi, 19:44:29 02.02.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Premiéra filmu Věčná touha, kino Lucerna, Praha, 14.4.2026
Věčná touha
 Databáze cest:
Všechny cesty (190488)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Orgonový Akumulátor 8A/8A+ Lachovská Hejda
Robaki Na Kawalerskim 8A Kamienna Góra
Pryzmat Low 8B Kamienna Góra
Bardo 6c Leonidio
Aces High 7A+ Sklárna Jih
Nově komentované:
Král Větru VIIa Drábské Světničky
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica

 Nově v diskusi:
rychlá půjčka/peníze | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
super počin | Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Práce | Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 287 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 352 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 302 
 Řídím se doporučením ostatních 
 279 
 Neřeším to – lezu vše 
 259 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.