LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
6. 11697
7.Mokroluský 11624
8.Nespoutaný 11575
Bouldry:
6.Mokroluský 10700
7.Kopecký 10700
8.Danda 10606
Hory:
13.Abt 4362
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5890 lezců
1211326 cest
Nové přelezy:
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b
Bio-logiko 9a
Elephant M 8b+
C'est La V 8c+
Medvědice 7C+
Kalter Bra 7C/7C+
Shoulder P 8A

Stěny
Climbing a Music Club Parukářka - Praha 3
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Boulder Hluchák - Šumperk

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck- Gasherbrum II

Dne 9. července vystoupil Ueli Steck na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů). Pro Ueli Stecka je to první kopec nad osm tisíc metrů.

Do Pákistánu přiletel Ueli Steck se svou novomanželkou Nicol, která s ním absolvovala i část výstupu. Dvojice opustila basecamp 6. července.  První noc strávili v 5900 metrech, kde museli kvůli špatnému počasí vydržet i další den. Poté pokračovali do druhého tábora. V čerstvě napadaném sněhu byl jejich postup pomalý a teprve za 6 hodin dosáhli druhého tábora. Stejnou trasu ušel Ueli Steck  během aklimatizace za pouhé 2,5 hodiny. Dne 9. července v 00.30 se vydal Ueli Steck k vrcholu, kterého dosáhl za silného větru (50km/h) a při nízkých teplotách (-25°C) v poledne. Po povinném vrcholovém fotu sestoupil za 2,5 hodiny  do druhého tábora. Další den se vrátili s Nicol do basecampu.

Před třemi roky vystoupil Ueli Steck společně s Hansem Mittererem a Cedricem Hählem novou cestou na východní vrchol Gasherbrumu II (7772). Výstup na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů)bral Ueli Stecka jako součást tréninku, který chce zúročit na podzimní expedici na Makalu. V dalších dnech se chystá výstup na Gasherbrumu II zopakovat, tentokrát se svou ženou Nicol. Jo, když Ueli Steck trénuje, tak tvrdě.


Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Simona    [úpravy] 07:48 23.07.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 trénink11:43:34 23.07.2009
Tak to je slušný trénink. Nevím, jestli by se mi chtělo znovu šlapat stejnou trasu na stejný kopec, ale co by borec neudělal pro svou ženu.
Podaří se jim to? A co Makalu? Co na to Jan Tleskač? A Mára na Gashi I?
Zdénaodpovědět 
 Re: trénink12:43:37 24.07.2009
:-) :-))))
xsixsaoodpovědět 
 Re: trénink13:15:56 24.07.2009
já to spíš čtu tak že co by výjimečná žena neudělala pro svého muže
odpovědět 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cachinochalgo 6c+ Caimari
Rellquies Del Passat 6a+ Caimari
Super Unknown 6c+ S´estret
Lucas 6a Capdella
Al Capone 6a+ Cathedral
Nově komentované:
Cachinochalgo Left 6c+ Caimari
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
Al Capone 6a+ Cathedral
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice

 Nově v diskusi:
Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 260 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 322 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 277 
 Řídím se doporučením ostatních 
 260 
 Neřeším to – lezu vše 
 239 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.