LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
39.Fajkoš 10157
40.Barták 10150
41.Winter 10132
Bouldry:
39.H2 9309
40.Svoboda 9300
41.Zímová 9278
Hory:
31.Kupec 2216
32.Tomasu 2179
33.Dörfl 2142

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210125 cest
Nové přelezy:
Měnič 7C+
Window Low 8A+
Okienko 7C+
Upalone Me 8A+
Krtkův Dor 8A
Doctor Dir 7C
Ledové Krá 8A
Karantena 7c
Hobo 7c+
Scardona 7b+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

„Čertova stěna 08“ – Tendon cup Trutnov – Čechy-finále

22.11.2008

Při přípravě letošního ročníku Tendon cupu v Trutnově- „Čertova stěna 2008“- jsem si „hrábnul“ na dno zatím asi nejvíc, ale vyplatilo se!

Bylo to totiž finále české části a bylo tradičně dramatické, rychlé a vzorně připravené - což může potvrdit stovka závodníků a další téměř stovka trenérů, rodičů a pořadatelů. A jistě také souhlasí zejména řidiči, že závody byly (snad více než jindy) tradičně sněhové:). Přesto se všechny týmy (s drobnými opožděními) dostavily a mohli jsme začít téměř včas. Jak už jsem se zmínil, vše „odsejpalo“, takže jsme mohli již po 16. hodině ( po trochu zdržující, ale velmi důležité, poradě pořadatelů „ příštích Tendonů“) přistoupit k rozdělování diplomů, medailí a hlavně cen:). Však si je (zejména finalisté) tvrdě zasloužili.
Letos jsem si (tradičně) s cestami dal zvláště záležet a měl jsem svůj podíl na každé z nich ( otázkou je, byl-li kladný:)). Ovšem bez výrazné pomoci Danyho s Jirkou a Peci Langera by se takto „hezoučké“ a těžké cesty nezrodily. Jako jediní jsme však letos otevřeli kategorii juniorů, kteří lezli stejné cesty s nejstaršími chlapci a dívkami z „tendonových      A-ček“. Nejstarší dámy tudíž jistě „ocenily“ rozporový komín a dynamické kroky na hraně.
A pánové stejných kategorií jistě nezapomenou „kamennou“ kvalifikaci, „vlnění“ na hraně a zejména finálové střídání „oblin“ a série „škrabek“.
Na horní stěně zas mladší kategorie úspěšně bojovali s cestami zakroucenými pomocí výměn na chytech a použití struktur. Méně úspěšně již s těžkými stropy:). I když nějaké „topíky“ se našly - ale přiměřeně, přiměřeně,…:). Zásluhou těchto všech podmínek se nám závodníci krásně rozřadili a nemuselo proběhnout žádné superfinále. Tak tedy hurá k udílení cen.
Letošní novotou bylo předání „základních“ cen medailistům již na stupních. Ovšem pak si ještě nejlepší též vybírali z našeho „švédského stolu“ stejně jako všichni ostatní závodníci. Cenu totiž, jako tradičně, obdržel každý závodník. Což jsme mohli dodržet jen s pomocí našich skvělých sponzorů: firmy LANEX a dále firem SALTIC a SALEWA. Velké množství pěkných cen nám poskytl rovněž trutnovský MATES, KM-Sport a BON-Servis. Nezanedbatelná je také podpora  ZŠ Komenského, Richtrových Bud, KÚ královéhradeckého kraje a města Trutnova. Můj velký dík patří také „výpočetnímu středisku (s poslíčkem)“, jističům a rozhodčím, a vůbec všem pořadatelům. Však oni vědí:). Nyní již jen přehled vítězů letošní „Čertovy stěny 08“:
kategorie D: Bělková Kateřina a Miřejovský Marek
kategorie C: Obročníková Kristýna a Škorpil Marek
kategorie B: Obročníková Anna a Otta Vojtěch
kategorie A: Zbořilová Michaela a Berro Lukáš
kategorie J: Škorpilová Barbora a Vančura Václav
A na úplný závěr přehled celkových vítězů české části Tendon cupu (od nejmladších):
kategorie D: Peltrámová Veronika a Miřejovský Marek
kategorie C: Sysová Hanka a Škorpil Marek
kategorie B: Obročníková Anna a Otta Vojtěch
kategorie A: Zbořilová Michaela a Vrablík Jan
Můžete směle porovnat :).
Kompletní výsledkový servis naleznete na stránkách ČHS- kterému tímto taktéž děkujeme a příští rok zase v zasněženém Trutnově nashledanou.

Popis fotek:

I místní Eliška Stránská (třetí juniorka) bojuje v záludném komíně



Vítězce kategorie C Kristýně Obročníkové se do stropu moc nechtělo



Stěnové trápení nejmenší holčiček



Stříbrný domácí Marek Souček pravděpodobně kontroluje, nešlape-li na nýt:)



Copak to ti nejmenší finalisté (pravděpodobně plněni heliem) tak intenzivně trhají



„Bedny“ z kategorie B na bedně- zleva: Oubrecht, Otta, Pacina

Máca   [úpravy] 07:02 27.11.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 vyborny zavody10:18:18 27.11.2008
Vyborne pripraveny, dobry cesty a organizace skvela. :-) Jen to cekani behem porady poradatelu (ale on by tam po vyhlaseni, asi uz nikdo nezustal)...
kolemjdouciodpovědět 

 Pristi Tendony14:36:43 27.11.2008
A na cem se tedy "poradatele pristich Tendonu" usnesli? Nejake novinky, zmeny?! Nebo treba predbezny kalendar?
odpovědět 

 Jističi19:21:37 27.11.2008
Závod byl moc pěkný, jen pro příště by bylo potřeba vysvětlit jističům, že při lezení "na druhým" je potřeba nechávat volnější lano, někteří lezci se v cestách rádi vracejí.
Martinodpovědět 

 Foto dne:

San Vito Lo Capo
 Databáze cest:
Všechny cesty (190338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Doctor Direct 7C Chironico
I Hate Cops 6C+ Horsepens 40
Earth, Wind, And Fire 6B Horsepens 40
Honky Tonkin' 6B+ Horsepens 40
Fun Dip 6B+ Horsepens 40
Nově komentované:
Večerní Cesta VIIa Prachov
Poemex 7B Bor
Compression Zip (du Fond) 7C+ Fontainebleau
L'Isoloir 7A Fontainebleau
L'angle Allain 5C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra | Re: karty | karty | Poděkování |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (11)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 225 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 257 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 226 
 Řídím se doporučením ostatních 
 217 
 Neřeším to – lezu vše 
 209 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.