LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   "Technika je vždycky jenom skrytá síla" A.O.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
46.Novotná 10030
47.Bardas 10029
48.Hodeček 10025
Bouldry:
46.Jeliga 9203
47.Zíma 9175
48.Skočdopole 9103
Hory:
30.Chomová 2248
31.Kupec 2216
32.Tomasu 2179

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1209974 cest
Nové přelezy:
Al Capone XIb
Daddy Cool 9+/10-
Karma Sutr 11
Black And Xb
Black And Xb
THC XIb
Poludňajší 10-
Big Sur 7C+
Big Ben 9/9+
Metronom 9+/10-

Stěny
Nová venkovní lezecká stěna Cibulka - Praha 5
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec
Boulder Hluchák - Šumperk

Prodejny
HUDYsport - Olomouc
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen na Gasherbrumu IV

jeden z nejočekávanějších výstupů sezóny

Slovinci Luka Lindič a Aleš Česen vylezli na severní vrchol Gasherbrumu IV a už jsou v pořádku v základním táboře, informoval včera web Altitude Pakistan o jednom z nejočekávanějších výstupů sezóny ve velkých horách.


Podle webu Slovinci vylezli na vrchol v úterý a ve čtvrtek dorazili do BC. Na severní vrchol, který je o 20 metrů nižší než 7925 metrů vysoký hlavní vrchol Gasherbrum IV, lezli tři dny severozápadním hřebenem (Northwest Ridge). Je to pouze 4. výstup touto cestou, která byla poprvé vylezena roce 1986.

Dolů sestupovali s obtížemi za mohutného sněžení. Do základního tábora dorazili “spokojení, vyčerpaní a vyhublí”, uvedl web Altitude Pakistan.

Původně chtěli lézt západní stěnou (zvanou “Shining Wall”), ale vzdali to kvůli špatným podmínkám ve stěně.

Aleš Česen a Luka Lindič před tím 12. července kvůli aklimatizaci vystoupili na Broad Peak (8051 m).

Téměř osmitisícový Gasherbrum IV je pokládaný za technicky extrémně náročný. Od roku 1958, kde na něj poprvé vylezli jihovýchodním hřebenem Italové Walter Bonatti a Carlo Mauri, se nahoru dostalo jen několik výprav.

Včerejší zpráva na Twitteru o výstupu na Gasherbrum IV:



Zpráva na Twitteru ze 14. července o výstupu na Broad Peak:



Viz:
Gasherbrum IV: Aleš Česen and Luka Lindič Reached North Summit


O jejich výstupu na Broad Peak viz článek na webu Lidé a hory: Aleš Česen a Luka Lindič vystoupili na Broad Peak, nyní je čeká Gasherbrum IV

Rozhovor s Lukou Lindičem přináší nové číslo magazínu Lidé a hory: Vychází lidé&HORY 4/2016 s rozhovorem s Márou Holečkem a Lukou Lindičem

sth   [úpravy] 11:42 30.07.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Portella Delle Vacche
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190297)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zavajun 6b Paklenica
Samo Hrabro 6a+ Paklenica
Mars Napada 6a Paklenica
Kanjon Je Naš! 6a Paklenica
30éme Rugissant 7B Fontainebleau
Nově komentované:
Bangladéš 10- Sloup
Poludňajší Blesk 10- Dreveník
Moria Xc/XIa Prachov
Komu Zvoní Hrana 8-/8 Branické Skály
Bangladéš 10- Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Není míra jako Míra | Re: karty | karty | Poděkování | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Co nejméně... | Re: Nejhorší bouldrovka | Re: Slanění | Re: Však jsou to devadesátky |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (58)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (58)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Lezení Xativa, Valencia + okolí | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 209 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 240 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 207 
 Řídím se doporučením ostatních 
 204 
 Neřeším to – lezu vše 
 193 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.