LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
39.Fajkoš 10157
40.Barták 10150
41.Winter 10132
Bouldry:
39.H2 9309
40.Svoboda 9300
41.F 9278
Hory:
30.Chomová 2248
31.Kupec 2216
32.Tomasu 2179

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1209927 cest
Nové přelezy:
Big Sur 7C+
Big Ben 9/9+
Metronom 9+/10-
Whiplash 10-
Chilli 9
Ratz Und R 9/9+
Liebe Mach 8+/9-
Nedostatek 8A/8A+
Nedostatek 8A
No Time Fo 10-

Stěny
Nový Jičín - Nový Jičín
Prostor Letňany - Praha 9
K2-Poprad - Poprad

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
HOLAN SPORT - Praha 2
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Alex Txikon málem musel skončit na Everestu kvůli agentuře

ale pokračuje dál

Expedici na Everest musel dnes málem ukončit kvůli agentuře baskický horolezec Alex Txikon, který se pokouší o zimní výstup na nejvyšší horu světa bez kyslíku. Přestože chtěl v expedici pokračovat, agentura se podle něj jednostranně a bezdůvodně rozhodla tábor sbalit a opustit.

Proto se Alex Txikon dnes vypravil z BC pod Everestem do Kathmandu, kde se mu podařilo se zástupcem a spolumajitelem nepálské agentury Seven Summits Mingma Sherpou domluvit a expedice bude pokračovat. S Alexem dál poleze i osvědčená pětice Šerpů, všichni si teď několik dní odpočinou v Kathmandu, uvedl Alex.

Odpoledne Alex informoval:


Před tím v poledne hlásil, že má s agenturou problém:



Alex vyrazil pod Everest 25. prosince. Po několika částečných přípravných výšlapech ho koncem ledna opustil parťák Carlos Rubio. Musel být vrtulníkem evakuován kvůli zánětu plic do nemocnice.

Nakonec 10. února se Alex rozhodl vyrazit s malým týmem Šerpů na vrchol. V pondělí 13. února dosáhl Jižního sedla, odkud ho zahnala větrná bouře zpět dolů. Poté prohlásil, že v expedici bude pokračovat.

A na to přišla dnes zpráva, že agentura to balí a expedici ukončuje. Není jasné, proč to agentura udělala. Může to souviset s Alexovým prohlášením před posledním pokusem o vrchol, že další už nebude, i když pak v průběhu výstupu už informoval, že to nevzdává.

Viz zprávy na Desnivel.com:

Alex Txikon confirma que la expedición invernal al Everest sigue adelante

Alex Txikon quiere seguir intentando el Everest invernal a pesar de que su agencia ha desmontado el campamento

Předchozí zprávy na Lezci:

Alex Txikon stoupá na Everest v zimě bez kyslíku online report + GPS tracker

Alex Txikon na Everestu evakuoval parťáka

Alex Txikon se chystá na Everest v zimě bez kyslíku

sth   [úpravy] 20:19 16.02.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Portella Delle Vacche
Cosa Dice Il Mula Alla Vaca, 7b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190297)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zavajun 6b Paklenica
Samo Hrabro 6a+ Paklenica
Mars Napada 6a Paklenica
Kanjon Je Naš! 6a Paklenica
30éme Rugissant 7B Fontainebleau
Nově komentované:
Moria Xc/XIa Prachov
Komu Zvoní Hrana 8-/8 Branické Skály
Bangladéš 10- Sloup
Moria Xc/XIa Prachov
Mabú 6a Zambana

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
karty | Poděkování | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Co nejméně... | Re: Nejhorší bouldrovka | Re: Slanění | Re: Však jsou to devadesátky | Však jsou to devadesátky | Re: Ztracený průvodce v Petrohradu |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (58)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (58)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (8)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Lezení Xativa, Valencia + okolí | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 201 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 231 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 196 
 Řídím se doporučením ostatních 
 198 
 Neřeším to – lezu vše 
 184 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.