LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
16.Šofránko 10891
17.Smetanová 10887
18.Novák 10881
Bouldry:
16.Chytil 10175
17.Břicháček 10175
18.Vaňous 10153
Hory:
22.Novák 2688
23.Bernard 2632
24.Opice 2510

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5892 lezců
1211574 cest
Nové přelezy:
Kaolinový 7C
Wirbelwind 8A
Našeptávač 8A
Arcistavěč 8A/8A+
Porco Dio 7C/7C+
Arcistavěč 7C
Unnatural 7B
Unnatural 7C+/8A
Orgonový A 8A/8A+
Portál 7C+

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS:

Jan Bloudek opět předseda, Jana Hornová střídá Petra Resche

Valná hromada ČHS zvolila včera na příští 4 roky opět předsedou Jana Bloudka. Ve výkonném výboru je nově Jana Hornová z HO Humanita Praha, která střídá dlouholetého místopředsedu Petra Resche (do funkce již nekandidoval), a dále do něj byli zvoleni dosavadní členové vedení Marcel Janoš, Marek Klíma a Jiří Oliva.

Volba místopředsedů výkonného výboru se čeká na jeho nejbližším jednání.

Do disciplinární komise byli zvoleni členové, kteří pracovali v komisi i v předcházejícím období: Miloslav Šramota, Vladislav Rezek a Ladislav Tichý. Členy revizní komise jsou opět Martin Mašát, Michal Všetečka a nově Michal Žibřid. 

Valná hromada schválila, vedle obvyklých bodů jako je zpráva o hospodaření či rozpočet ČHS na rok 2025, také:
- malou novelu Stanov ČHS, která upřesňuje možnost zastoupení oddílů na Valné hromadě,
- refundaci členských příspěvků pro zdravotně postižené členy z oddílů,
- úprav odměn poskytovaných předsedovi a členům Výkonného výboru a předsedům a členům Disciplinární, resp. Revizní komise, včetně valorizačního mechanismu navázaného na úpravu minimální mzdy.

Zdroj:

horosvaz.cz: 5. dubna 2025 se v Praze uskutečnila další Valná hromada ČHS

Info o zvolení Jany Hornové na Facebooku Humanity Praha:



(Úvodní foto článku je z archívu Lezce)

Standa Holec   [úpravy] 08:49 06.04.2025Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Závody ČHS11:11:07 18.05.2025
Na práci svazu hodnotím zavedení soutěží MLADÍ HORALOVÉ. Pro spoustu začínajících dětí v tomhle sportu to je určitě přínos. Lze doufat, že o tento druh poroste zájem. Na straně druhé se mi nelíbí, že se upustilo od oněch regionálních závodů 2 ligy. Po skončení Moravského poháru mládeže (MPM) tu něco podobného pro začínající lezce  prostě chybí. V dnešní náročné době prostě nikdo nemá ani čas ani možnosti jezdit přes celou republiku a mnohdy zbytečně.
HonzaKodpovědět 

 Foto dne:
Premiéra filmu Věčná touha, kino Lucerna, Praha, 14.4.2026
Věčná touha
 Databáze cest:
Všechny cesty (190493)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čočka 6 Kreutzberk
Epitaf 9 Řež U Prahy
Kozí Skvost 7B+ Kozí Kameny
Našeptávač 8A Lachovská Hejda
Arcistavěč Low 8A/8A+ Lachovská Hejda
Nově komentované:
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Levej žlebák 7C Tisá - Modřín
Král Větru VIIa Drábské Světničky
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica

 Nově v diskusi:
rychlá půjčka/peníze | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
super počin | Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Spolulezkyne Praha | Práce | Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 288 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 355 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 305 
 Řídím se doporučením ostatních 
 283 
 Neřeším to – lezu vše 
 265 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.