LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210141 cest
Nové přelezy:
Měnič 7C+
Window Low 8A+
Okienko 7C+
Upalone Me 8A+
Krtkův Dor 8A
Doctor Dir 7C
Ledové Krá 8A
Karantena 7c
Hobo 7c+
Scardona 7b+

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zveřejněna pozvánka na Valnou hromadu ČHS

11. dubna 2026 v Praze

Pozvánku na Valnou hromadu Českého horolezeckého svazu, svolanou na sobotu 11. dubna 2026 v Praze na Strahově, zveřejnilo tento týden jeho vedení. Na programu budou, kromě běžných bodů (zpráva o hospodaření za uplynulý rok, rozpočet na rok 2026 atd.) také doplňující volba do Výkonného výboru a novela Disciplinárního řádu.

Důvodem doplňující volby je odstoupení dosavadního člena Výkonného výboru Štefana Kecskese, který byl do funkce kooptován 18. 12. 2025. Má totiž zájem o účast v plnohodnotných volbách.

Novela Disciplinárního řádu ČHS je dle návrhu nezbytná kvůli Etickému kodexu ČHS, který plánuje Výkonný výbor ČHS zpracovat a uvést v platnost v průběhu roku 2026. Záměrem vytvořit a schválit Etický kodex reaguje ČHS na Národní etický kodex sportu, vydaný Národní sportovní agenturou, který předpokládá kromě přijetí svazového kodexu a zavedení funkce safeguarda také úpravu disciplinárního řádu, který umožní prověřovat a řešit negativní jevy ve sportu jakožto závažná disciplinární provinění, mezi než patří nejen porušování pravidel fair play, ale také porušování zásad rovného přístupu, psychické a fyzické násilí, týkající se zejména mladých sportovců apod.

Rozpočet 2026 předpokládá celkové výnosy cca 46 mil. Kč a náklady cca 49 mil. Kč a nezahrnuje rozpočet Světového poháru ve sportovním lezení 2026 v Praze, který má vlastní rozpočet a jeho celkový dopad do hospodaření by měl být nulový, popř. by měl vygenerovat příspěvek na úhradu části režijních nákladů ČHS.

Pražský závod Světového poháru 2026, který se uskuteční v červnu a bude mít rozšířený formát – disciplíny boulder a nově i obtížnost, má základní rozpočet cca 33,5 mil. Kč. Významným zdrojem financování bude dotace NSA na podporu Významné sportovní akce, uvádí se v podkladech k valné hromadě.

Více viz pozvánka s podklady:

horosvaz.cz: Pozvánka na Valnou hromadu ČHS

Standa Holec   [úpravy] 07:36 14.03.2026Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (190339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Obětní Varianta 4+ Tři Kameny U Nových Losin
Doctor Direct 7C Chironico
I Hate Cops 6C+ Horsepens 40
Earth, Wind, And Fire 6B Horsepens 40
Honky Tonkin' 6B+ Horsepens 40
Nově komentované:
Večerní Cesta VIIa Prachov
Poemex 7B Bor
Compression Zip (du Fond) 7C+ Fontainebleau
L'Isoloir 7A Fontainebleau
L'angle Allain 5C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra | Re: karty |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (10)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 228 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 229 
 Řídím se doporučením ostatních 
 218 
 Neřeším to – lezu vše 
 213 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.