LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Já slabě písknu, ty silně táhni.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
26.Vlk 10512
27.Adamovska 10434
28.Sejbal 10406
Bouldry:
26.Klapal 9853
27.Šlapák 9850
28.Ďurech 9831
Hory:
18.Louda 3282
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210382 cest
Nové přelezy:
Frost 7C
Tutáč Vari Xb
Fakerník 9+/10-
Šupinátor 10-
Come As Yo 10-
Ninja Skil 10/10+
Real Futur 9
Real Futur 9
Protisměr 7C+
Ribstole 8A

Stěny
RadOTTín - Praha 5 - Radotín
Lezecké centrum na Dlouhém Mostě - Dlouhý Most
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
HUDYsport - Praha 7
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nový trailer k filmu o Márovi Holečkovi „Mára jde do nebe“

Podívejte se na nový trailer k celovečernímu dokumentu o Márovi Holečkovi v režii Markéty Ekrt Válkové „Mára jde do nebe“, který sleduje pět Márových pokusů o prvovýstup na Gašerbrum I v pákistánském Karákóram a  který má jít do kin 19. května 2022.

„Jsem dokumentaristka, nejsem milovnice outdooru a lezení. Pouze krása hor a vášeň pro lezení pro mě není dostatečný důvod k filmu,“ říká dle nové tiskové zprávy režisérka dokumentu Markéta Ekrt Válková.
„Film Mára jde do nebe se dívá Márovi Holečkovi takzvaně pod pokličku, poodhalí i jeho bolesti a strachy. Díváme se na něj očima druhých, a je to často pohled překvapivě upřímný. Dá se vlastně definovat horolezec jinak než slovy šílenec, hazardér, sebestředný sobec?“ ptá se dále režisérka.

Během natáčení byla režisérka s Márou Holečkem v těsném kontaktu, na výslednou podobu filmu však horolezec ani nikdo z jeho okolí podle ní vliv neměl. Snímek představí Máru Holečka nejen scénami z velehor a jeho vlastními slovy, ale také očima rodiny, kolegů a přátel a nebojí se jít slavnému horolezci pod kůži. Na horách je Mára Holeček doma, cesta do sebe samotného vyžaduje mnohem větší odvahu a s filmem ji podstupuje poprvé.

“Marek působí stále upřímným otevřeným dojmem. Často není jasné, kdy je to jen role. Tváří má víc a naším úkolem bylo je odhalit. Jeho mysl se musí neustále něčím zaměstnávat. Často jsou to povrchnosti, protože sám k sobě, ke své podstatě, nemá chuť se přiblížit,” dodává Markéta Ekrt Válková.
Režisérka točila s Márou Holečkem v průběhu dvou let, film „Mára jde do nebe“ rámuje jeho pět pokusů o prvovýstup na náročnou horu Gašerbrum I v pákistánském pohoří Karákóram. Úspěšná totiž byla až pátá expedice a film sleduje i ty nepovedené a dokonce ty tragické. Během nich přišel také o kamaráda a spolulezce, jenž přímo před ním spadl z výšky tisíce metrů.

Pohled režisérky na Holečka se v průběhu natáčení měnil. „Marek navenek působí jako suverén, zpočátku mě i dráždil jeho způsob humoru, jeho chlapáctví. Z otázek se většinou vykroutí jakousi namachrovanou frází. Dnes už vím, že pravdy o sobě se také dopouští, ale ve směsi zlehčování a chlapského humoru se to těžko poznává. Vlastně takových mužů ubývá. Už dnes se dá označit jako ohrožený druh. Směs obětavosti, kamarádství, ješitnosti, sobectví a především slabosti a síly zároveň. Neopakovatelná třaskavá kombinace,” popisuje Markéta Ekrt Válková.

A zde je zmíněný nový trailer:



O chystané květnové premiéře jsme psali zde:

Film o Márovi Holečkovi „Mára jde do nebe“ má jít do kin 19.5.

Standa Holec   [úpravy] 08:34 14.04.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (190342)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Šupinátor 10- Súľov
Police, Podlaha VIIIa Skály V Údolí Roklice
Otrok Jeskyně 7A+ Holý Vrch
Obětní Varianta 4+ Tři Kameny U Nových Losin
Doctor Direct 7C Chironico
Nově komentované:
Šupinátor 10- Súľov
Semiramis 7B+ Pod Hradem
Večerní Cesta VIIa Prachov
Poemex 7B Bor
Compression Zip (du Fond) 7C+ Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (9)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Poskytnu rychlou soukromou půjčku | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 229 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 270 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 240 
 Řídím se doporučením ostatních 
 222 
 Neřeším to – lezu vše 
 214 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.