LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210604 cest
Nové přelezy:
Nemesis 8A
King Kong 7C
Letadlo 7C
Silkroad Xc
Dopamin 7A+
Polární Zá 8A+
Zlatý Vlak 7C
Mr.Mime 7C+
Touha Xa
Pain And G 7C

Stěny
ZŠ Šafaříkova - Valašské Meziříčí
Le Blok - Ostrava 1
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Praha 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jak to vidí ptáci

Devátý snímek

Pokračujeme 9. dílem z 10 v naší poznávací soutěži. Poslední oblastí byl Sugiton v Calanques.

Jelikož jsme předesílali, že nám jde o konkrétní místo pro lezení, se samostaným názvem a navíc dost navštěvovanou oblast, byli jsme přísní a ti, kteří napsali jen Calanques nebo po našem, Kalánky, nemohli být vyhodnoceni jako správní odpovídači. Správná odpověd,  Byla Calanques, Morgiou, uznávalo se i Paroi tes toits to je ta stěna s nejlepším lezením, nabo Sugiton, so je soubor stěn kam patří Paroi des Toits.
Uznala se například i Šimiho odpověd, která más navíc dost pobavila. Prý to byly Kalánky, zátoka Moržů a Sužiton. Kdyby ovšem napsal zátoka Mrožů, tak to by už neprošlo.


Zátoka je jasná, ale která to je? No přece Morgiou. Nejlepší lezení je však v té druhé menší vpravo



Správně tedy odpověděli:
Emil Červenka, Michal Krakora, Azbest, Kuba Hlaváček, Láďa Fuka, R. Rumlena, Jakub Sikora, Zdeněk Melichar, Tomáš Klement, Petr Šedivec(Šéďa), Michal Sylla, Andy Škrabák, Kočka, Jirous, Jára Loučím, Martin Matoušek, Šimi


Sedmý letecký/satelitní snímek



Další, v pořadí již 9. snímek je částí většího celku.

Odpovědi s nadpisem SOUTĚŽ proto očekávám opět na e-mailu do 31.7luky@lezec.cz používejte prosím, nadpis: SOUTĚŽ.
Další poslední díl bude opět za týden.

A s novým snímkem se také dozvíte i vyhodnocení minulého obrázku. Výherce celé soutěže bude vylosován z těch, kteří odpoví správně na všechny, nebo nejvíce otázek.

Pravidla soutěže:
Úkolem je poznat lezecké oblasti na satelitních nebo leteckých snímcích. Bude jich celkem 10 a každý týden se objeví na našich stránkách nová fotografie. Správnou odpověď se dozvíte s novou otázkou vždy za týden. Výherce celé soutěže bude vylosován z těch, kteří odpoví správně na všechny, nebo nejvíce otázek.


Luky   [úpravy] 09:58 25.07.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190357)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Cukríček 7+ Súľov
Endokrinologie SD 7B+ Křížový Vrch
Přímá Varianta 2011 VIIb Rájec - Ptačí Stěny
Verlängerung VIIb Rathen
Dech Noci VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Stařenka 7+ Kozelka
Přímá Varianta 2022 VIIc/VIIIa Rájec - Ptačí Stěny
Zauberrücken VIIc Bielatal
Via Giulietta VIIb Ostaš
Poemex 7B Bor

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (7)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 236 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 278 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 246 
 Řídím se doporučením ostatních 
 231 
 Neřeším to – lezu vše 
 221 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.