LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
42.Černík 10131
43.Duchoň 10097
44.Kopáček 10063
Bouldry:
42.Černý 9234
43.Jeliga 9203
44.Ježek 9203
Hory:
3.Skopec 6983
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5870 lezců
1206140 cest
Nové přelezy:
Hvězdice 7C
5 Minut Př 7C+
5 Minut Př 7C+
Multicode 8A
Dreamliner 7C+
Levobočka 7C
Černobílá 8A
Nymfa 8A+
Dýka 8A
Kudla V Zá 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Magnus Midtbø - Ali Hulk extension sit start 9b

Po třech týdnech zkoušení se podařilo Magnusu Midtbøvi vylézt cestu Ali Hulk extension sit start 9b v Rodellaru ve Španělsku.

Tato 86 kroková cesta (pouze dva odpočinky) v Ali Baba cave od Daniho Andrady se tak dočkala prvního opakování.
Ali Hulk extension sit start vede v převislé jeskyni a je rozdělena do dvou částí. První 8c+ nebo 9a se leze bez lana s chytačem za zady. Z knee-baru pak pokračuje druhou 15 metrovou částí za 8c+ k řetězu. Tady už je potřeba sedák, který si Dani Andrada nechal nasadit při přelezu právě v no hand restu.
Magnus Midtbø lezl v sedáku už od začátku a v knee baru si nechal přicvaknout karabinu s lanem.

Magnus Rognan Midtbø se narodil v Norsku v roce 1988. Leze od roku 2000 a momentálně je lezec na plný úvazek. Vzhledem k deštivému norskému počasí tráví většinu roku na cestách. Na svém seznamu už má dvě 9a+, čtyři 9a, spousty 8c+ a 8c a dvě 8c stylem flash.



Seznam 9b a těžších:
Akira, Fred Rouhling
Chilam balam (9b+), Barnabé Fernandéz
Ali Hulk extension sit start, Dani Andrada
Delicuente natural extension, Dani Andrada
Salamandre, Fred Rouhling
Golpe de estado, Chris Sharma
Jumbo love, Sharma
Neandertal, Sharma

Dva přelezy má pouze Golpe de estado (Chris Sharma, Adam Ondra) a Ali Hulk extension sit start (Dani Andrada, Magnus Midtbø).


Zdroje:
www.magnusmidtboe.com

Ukclimbing.com

Simona    [úpravy] 09:49 31.08.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Ajajaj...10:28:22 31.08.2010
Dani Andrea? Snad Dani a Andrea...
Willhemodpovědět 
 Re: Ajajaj...10:31:03 31.08.2010
Andrea možná Daniho jistila, ale jasně že Dani Andrada, ten word si to někdy opravuje, jak se mu zachce. díky.
 simodpovědět 
  Re: Ajajaj...10:35:57 31.08.2010
Simča, nevieš náhodou niečo o tom, že Andrea mala nejaký úraz chrbtice? Dostali sa mi do uší takéto správy, ale nikde som sa o tom nič nedočítal. Dúfam, že to nie je pravda...
odpovědět 
 Re: Ajajaj...10:31:52 31.08.2010
Dobrej pokus, když tak ale Dana a Andrea. Což je ale už vzdáleno od Dani Andrada španělský to lezec.
 jirkasodpovědět 

 Foto dne:
Echoes
Beyaz Sahin,7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190015)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Světelný Krok 6B Potoční Kameny
The New Cucos 7b Margalef
Mi Tito Hirrou 6b Margalef
Hipnotyzer Lewy 7B Kamienna Gora
Cello 5c+ Olympos
Nově komentované:
Perla Východu 11 Holštejn
Perla Východu 11 Holštejn
Girasko Ai Didaskomenos 7a+ Iera Odos
Develop As You Are 8a+ Kalymnos
Betom XIc Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko |

 Nové komentáře:
Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Nevěřím ani baču | Re: Geo | Hudba | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Šrouby do ledu | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2982 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3214 
 Ne, uniklo mi to. 
 2859 
 Sleduji jen Adama. 
 2984 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.