LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
48.S 10003
49.Čáň 9954
50.Hodeček 9925
Bouldry:
48.Skočdopole 9103
49.Tran 9078
50.Šolc 9053
Hory:
20.Petr 3170
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5892 lezců
1211565 cest
Nové přelezy:
Kaolinový 7C
Wirbelwind 8A
Našeptávač 8A
Arcistavěč 8A/8A+
Porco Dio 7C/7C+
Arcistavěč 7C
Unnatural 7B
Unnatural 7C+/8A
Orgonový A 8A/8A+
Portál 7C+

Stěny
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Fitpark - Uhříněves
ZŠ Planá - Planá

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Dap Sport - Hradec Králové
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Stromolezecký workshop 2015

Zpět na stromy :)

pozvánkaStromolezecký workshop je určen všem zájemcům o arboristiku, lezcům, i nelezcům, hasičům, dobrovolným hasičům, záchranářům, ale i laikům, které skuteční stromolezci profesionálové seznámí se základními stromolezeckými postupy.

Kromě základních témat, jako je stromolezecké vybavení a jeho kontrola, nebo zhodnocení stromu, se můžete těšit na ukázky nahazování stromu a instalace výstupového lana do koruny, dále na ukázky výstupových technik a práce v koruně stromu a v neposlední řadě správné provedení řezu stromu.

Vstup na workshop, který se bude konat v sobotu 24.10.2015 v zámeckém parku městyse Červené Pečky, je zdarma a pro všechny účastníky bude připraveno občerstvení. Kapacita workshopu je omezená, proto se prosím registrujte prostřednictvím tohoto formuláře.

Program workshopu:
8:30 – 9:00  Příjezd, parkování a registrace na workshop
9:00 – 9:15  Zahájení workshopu
9:15 – 9:45  Seznámení se s používaným vybavením stromolezce, zároveň kontrola vybavení před prací
9:45 – 10:00  Kontrola a zhodnocení stromu
10:00 – 10:15  Přestávka
10:15 – 11:45  Nahazování, instalace lana do koruny a ukázky výstupových technik
11:45 – 12:00  Diskuse
12:00 – 13:00  Pauza na oběd
13:00 – 15:00  Ukázka stromolezení, práce v koruně stromu, bude proveden reálný řez, diskuse
16:00  Ukončení workshopu

Časový harmonogram programu se však z organizačních či technických důvodů může měnit, proto určitě sledujte naše stránky Worksafety.cz
nebo facebook. Týden před konáním akce budeme rozesílat email s přesnou adresou, mapkou a jinými instrukcemi, kde najdete všechny potřebné informace. Tak držme palce, aby nám počasí přálo!

V rámci workshopu budou probíhat také Worksafety závody ve výstupu po laně libovolnou výstupovou technikou do výšky 15 m. Podmínky k účasti jsou následující:

- předem se zaregistrovat na e-mail katerina.hala@worksafety.cz s kontaktními informacemi a vybraným typem výstupové techniky (např. footlock, SRT, kombinace výstupových blokantů);
- spolu s přihlášením poslat foto svého vybavení, na kterém bude závodník lézt (jednu takovou fotku vybavení vidíte v galerii níže). Vybavení musí být v souladu s platnými normami a následně musí být použito pouze dle návodu k použití (na místě bude překontrolováno).

Harmonogram závodů:

8:30 – 10:00  Nutná registrace závodníků na místě
10:00  Seznámení s pravidly závodů a zveřejnění harmonogramu závodu (časový plán závodníků)
10:30 – 15:00  Závody
15:15 – 15:45  Finále – výstup 4 nejlepších lezců
16:00  Vyhlášení výsledků spolu s ukončením workshopu

Čtyři závodníci s nejlepším časem se utkají o stupně vítězů a můžou se těšit na výhry:
Postroj Singing Rock Timber, lano Beal Access 11mm UniCoreAcces - 60m, nahazovací set Arbpro: lanko, 2 sáčky, Wosa vak 30l a 17l.






Máme ještě volná místa, proto neváhejte a přihlaste do závodu! Nejde o to vyhrát, i když to je krásné, ale zúčastnit se! ;-)


Petr Ledvina   [úpravy] 11:48 13.10.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Premiéra filmu Věčná touha, kino Lucerna, Praha, 14.4.2026
Věčná touha
 Databáze cest:
Všechny cesty (190492)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Epitaf 9 Řež U Prahy
Kozí Skvost 7B+ Kozí Kameny
Našeptávač 8A Lachovská Hejda
Arcistavěč Low 8A/8A+ Lachovská Hejda
Unnatural Orgon 7C+/8A Lachovská Hejda
Nově komentované:
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Levej žlebák 7C Tisá - Modřín
Král Větru VIIa Drábské Světničky
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica

 Nově v diskusi:
rychlá půjčka/peníze | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
super počin | Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Spolulezkyne Praha | Práce | Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 288 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 355 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 304 
 Řídím se doporučením ostatních 
 283 
 Neřeším to – lezu vše 
 265 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.