LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
46.Novotná 10030
47.Bardas 10029
48.Hodeček 10025
Bouldry:
46.Jeliga 9203
47.Zíma 9175
48.Skočdopole 9103
Hory:
2.Groš 7240
3.Skopec 7183
4.Černý 6468

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210124 cest
Nové přelezy:
Měnič 7C+
Window Low 8A+
Okienko 7C+
Upalone Me 8A+
Krtkův Dor 8A
Doctor Dir 7C
Ledové Krá 8A
Karantena 7c
Hobo 7c+
Scardona 7b+

Stěny
Žlutá Kobra - Plzeň
Gekon Boulder bar - Pardubice
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší

Prodejny
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Jakže nemám s lezením nic společnýho ?

Přečetl jsem si komentář k mému v nedávné době napsanému článku a velice mě rozčílilo, že si někdo myslí, že kromě Hopa nemám s lezením nic společnýho. Rozhořčilo mě to totiž natolik, že jsem tento víkend s mým kamarádem Oslíkem vyrazil na nedaleký kopec Chlum (pod ním jsou skály, aby mě někdo nechytal zase za slovo), který je kousek za Plzní. Vzhledem k tomu, že při vyndavání sedáku ze skříně (ležel tam tak tři roky) vypadlo i klubko vzniklých pavučin a v lezečkách jsem našel něco jako silonky, byla obtížnost našich slezených cest maximálně 6-. Při příchodu ke skalám jsme pak byli  naprosto unešeni, že sem taky někdo chodí. V tu dobu tam tedy zrovna nikdo nebyl, ale musel odejít asi chvíli před námi, jelikož bylo skoro všude čerstě namagováno a skála byla poseta nějakými žlutými tečkami. Když už jsem na ně narazil, zajímalo by mě, jestli mi někdo může vůbec odpovědět, co to jako má znamenat. Prostě hromada žlutých teček a křížků na chytech, které nikdo nepoužívá. Nebo mi snad chcete tvrdit, že lišta, která je v převisu a má tak maximálně tři milimetry je k něčemu dobrá ? Nebo výstupek na kterej lze složit maximálně malíček se taky jako používá, nebo co ? Asi ne co, no já jsem si to hned myslel, že si z nás někdo dělal jenom legraci a nebo se toho skutečně za ty tři roky tolik změnilo ?

Ležec   [úpravy] 15:51 13.08.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Zajímalo by mě jestli jsi se ještě vůbec dostal do toho sedáku. :)
Zapsal: Hop, 16:10:47 13.08.2001
 Mladší bratře....
Jen by mě zajímalo, zda jsi se vrátil k lezení, páč tě Luky urazil nebo z vlastní vůle. ;-)
Zapsal: Tanucha, 16:19:02 13.08.2001
 Do sedáku, bez urážky...
Oblékání do sedáku trvalo tak deset minut (nemohl jsem to přetáhnout přes ty mý tlustý packy, přece jenom vážím 94 kg). A pro č jsem se vrátil k lezení ? Oslík mi zavolal, jestli se nepojedem projet na kole a při té příležitosti...
Zapsal: Ležec, 16:43:47 13.08.2001
 Gratulace
To jsem rád, že taky lezeš. Když jsem Tě naposledy tuším viděl v hospodě v Plasský hrát mariáš, nikdy bych to Tebe neřek'.
Zapsal: Luky, 21:29:27 13.08.2001
 3Y2xzJD1YT9f
Heck yeah baeby-e keep them coming!
<!-- 188.143.232.32/ -->
Zapsal: Gd0FVi7t, 14:00:32 13.04.2016


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

San Vito Lo Capo
 Databáze cest:
Všechny cesty (190338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Doctor Direct 7C Chironico
I Hate Cops 6C+ Horsepens 40
Earth, Wind, And Fire 6B Horsepens 40
Honky Tonkin' 6B+ Horsepens 40
Fun Dip 6B+ Horsepens 40
Nově komentované:
Večerní Cesta VIIa Prachov
Poemex 7B Bor
Compression Zip (du Fond) 7C+ Fontainebleau
L'Isoloir 7A Fontainebleau
L'angle Allain 5C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra | Re: karty | karty | Poděkování |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (11)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 224 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 256 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 226 
 Řídím se doporučením ostatních 
 217 
 Neřeším to – lezu vše 
 208 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.