LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
42.Duchoň 10097
43.Kopáček 10063
44. 10037
Bouldry:
42.Jeliga 9203
43.Ježek 9203
44.Svoboda 9178
Hory:
13.Abt 4362
14.Hess 4133
15.Sukačová 3810

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5867 lezců
1204608 cest
Nové přelezy:
Maniatisc 7c
Hipnotyzer 7C
Lewa Gangr 7C
Kancik 7C
Achilles S 8A
Achilles S 8A
Endspiel 9
Morte Plai 7C
Kong 7C
Saporita 7c

Stěny
9a - Olomouc
Spolkový dům - Vlašim
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Ústí nad Labem
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Slovácké OUPN po dvanácté

tradiční ranking s lanem v Brodě Uherském

smallVítězi se stali Štefan Bednár (SK) a Veronika Peltrámová.

Na 12. ročník tradičního rankingového závodu do Uherského Brodu se v sobotu 8. února sjelo 19 mužů a 8 dívek. Užší startovní pole zapříčinilo asi hned několik faktorů, jako například nahuštěný závodní program v průběhu celého února. Nebo to, že v Budějicích se skládaly ytongy. Halt se nedá nic dělat. Byli jsme rádi, že dojeli ti, co dojeli, a že mezi nimi byla i kvalita v podobě aktuálního slovenského mistra nebo některých českých reprezentantů.

Systém závodu jsme letos trochu změnili. Lezly se 2 kvalifikační cesty. Výsledky z obou cest se sčítaly a nejlepších 10 mužů a 8 žen postupovalo do finále.

První kvalifikace byly tradičně spíše na rozehřátí. Muži asi 6b+, ženy 6a. I tak v mužích nedokázali topovat všichni a už zde se začala rýsovat postupová desítka.

Druhá kvalifikace byla výrazně těžší (ženy 7b, muži 7c) a taky trochu bouldrová. Vojta s Romaňákem, kteří to stavěli nebyli v lehké roli a bohužel se jim to úplně nepovedlo. V ženách dali TOP Vincourková a Peltrámová, Nevělíková byla hodně blízko. V mužích TOPnul pouze Pišta, Ondra Nevělík sice dosáhl do posledního chytu, ale nedokázal zapnout.

Grande finále začalo v 16:00. Na dívky i muže čekaly dlouhé cesty a hlavně výzva v podobě třináctimetrového stropu. Holky musely bojovat od začátku s těžkými kroky. Do stropu se nakonec dostala pouze vítězná Peltrámová, která do něj ovšem pouze nakoukla - i tak jí to stačilo na první místo. Jen o kousek níže zakončila svůj pokus Nevělíková. Třetí místo brala Eva Křížová.

Mužské finále bylo těžké hned od prvních kroků v kýlu, kam se závodníci dostali po traverzu těsně nad zemí. Bohužel mnozí  trochu zabloudili u druhé expresky a kroky neřešili podle stavěčského programu, což pro většinu z nich znamenalo stopku. Ti kteří se dokázali dostat dál, se stihli v této, z hlediska čitelnosti, kritické části tak unavit, že na další lezení sil moc nezbylo. Navíc odpočinek nebyl na dohled. Těžké kříže a přehazování nohou shazovaly jednoho závodníka za druhým. Poměrně pěkně procházel cestou Matěj Hořák, kterému ovšem najednou došlo a spadl právě při přehazování nohou do dalšího převisu (nakonec 5.). O kousek dál se dostal Lácin (ano, víme, že se tak nejmenuje, ale sám sebe takto označuje na FB) Střílek (4.). Souboj o druhé a třetí místo se odehrál na  přechodu mezi převisem a stropem, kde byla těžká rozpažka do hodně špatných chytů. Michal Rožek neudržel a bral třetí místo. Ondra Nevělík udržel a byl druhý. S jasnou silovou převahou lezl slovenský mistr Štefan Bednár a jako jediný atakoval první chyty ve stropě za 1 ponorkou. TOP byl však stále ještě pořádný kus cesty daleko - i tak 1. místo.

Cenu pro nejlepšího broďana (nejedná se zde o obyvatele Uherského Brodu, ale o člena HOUBu), mimo současných a bývalých reprezentantů, získal Jenys Sedlačík, který byl celkově 7.

I přes slabší (početně) účast to myslím dopadlo dobře. Tři nejlepší v závodě obdržely kromě věcných cen i prize money a vítězové i originální trofeje. Závodníci se tvářili na organizaci vesměs pozitivně. Cesty mohly být možná trochu lehčí nebo vyrovnanější, ale všichni víme, jak to je a po boji je králem každý.










Pro zajímavé odkazy, fotogalerie, videa, novinové články atd., navštivte HOUB.cz.

Pár fotek posílám i adminům, tak je snad brzy doplní.

Děkujeme všem, kteří nás podpořili: SingingRock, Yate, AIX, GreenSport, Ferrino, Montana, ČHS, Sokol UB, město Uh. Brod, Triop, Chimpanzee, Hello, Vertikon, Supronet.

Závodníkům děkujeme za to že přijeli.

Všem HOUBařům osobní poděkování od ředitele závodu za super práci.

Břeťa Týčr   [úpravy] 18:59 16.02.2014Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pravopis20:22:08 16.02.2014
někdy to po sobě aspoň přečtěte! těch chyb je nespočet! jinak výstižnej report o lokálních závodech
franta k.odpovědět 

 re21:42:44 16.02.2014
Jmenuju se Vladimír Střílek, né Lácin Střílek .. =D Lácin je pouze přezdívka, ale nikterak mi to nevadí .. =D
V.S.odpovědět 
 Re: re23:45:13 16.02.2014
:-D
Mattyodpovědět 

 Díky za závody..23:46:07 16.02.2014
bylo to super, krásně jsem si zalezl
Mattyodpovědět 
 Re: Díky za závody..10:52:40 17.02.2014
Díky za pochvalu. Jen kdyby tak chtělo trochu víc lidí závodit.
teaČRodpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Amfiteátr
Májový Deštík. 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189912)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Passion Sans Retenue 6c Narbonne
Tür Auf Tür Zu 7+ Peilstein
Pod Slaněním VI Všemily
Vidlák VIIc Všemily
Sedmdesát Sedm IXa Všemily
Nově komentované:
Hipnotyzer Prawy 7C Kamienna Góra
Lewa Gangrena 7C Kamienna Góra
Study Break 7C Tisá - Modřín
King's Line XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Study Break 7C Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: To je kdo? | Re: To je kdo? | To je kdo? | Průvodce | Borec! | Re: Titulek | Titulek | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (22)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (3)
Zákaz lezení na Kozlovi (2)

 Nově v inzerci:
Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2650 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2823 
 Ne, uniklo mi to. 
 2510 
 Sleduji jen Adama. 
 2623 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.