LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co můžeš vylézt dnes, neodkládej na zítra.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5873 lezců
1206798 cest
Nové přelezy:
Mr..kvas 7C+
Cloud Ride 8A
Snatch 7C+
Krvavý Dia 7C/7C+
Brum Brum 7C
Wilibaldov 9+/10-
No Fear 7b+
Ghetto 8A
Satan 7C+
Vymetání P 8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra a Stefano Ghisolfi: rozhovor na Youtube

Adam Ondra a jeho kamarád italský top lezec Stefano Ghisolfi si povídali o špičkovém lezení v hodinu dlouhém rozhovoru, který zveřejnil Adam Ondra na svém Youtube kanálu.

"Se Stefanem už se známe dlouho, a protože jsme se narodili ve stejný měsíc, děláme si legraci, že mám dva týdny tréninku navíc. Co myslíte, jaká je nejtěžší cesta, kterou Stefano zvládl vylézt jako kampus, tedy bez pomoci nohou? A jakou nejtěžší cestu jsem vylezl se zavázanýma očima? 😅
V rozhovoru vzpomínáme, jak jsme se Stefanem poprvé potkali a začali se účastnit soutěží. Shodli jsme se na tom, že nás atmosféra soutěží přitahuje, že je člověk při vrtání cest vlastně takový objevitel (když už těch koutů na Zemi k objevování tolik není) a že nás vlastně i mnohem víc nadchne, když pak cestu někdo zopakuje. Probírali jsme naši lásku k lezení v okolí italského města Arco 😍 (jsme oba ambasadoři Garda Trentino), poměrně podrobně jsme se bavili o vrtání a lezení Change ve Flatangeru a společných plánech,"
napsal Adam v upoutávce k rozhovoru, který vedli v angličtině, i když normálně spolu komunikují italsky.


Zde je ke zhlédnutí celý rozhovor:




Standa Holec   [úpravy] 08:07 28.04.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:

Instint animal, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (190119)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
The Nose 6 Müglitztal
Perle Des Müglitztales 6 Müglitztal
Schattenweg 6 Müglitztal
Ausguck 6 Müglitztal
Nově komentované:
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
Zvířátko 7B Děčínský Sněžník
IV. B 6- Kalamárka

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Další náměty | Další náměty | Re: Oblasti koroze | Re: Kalymnos | Re: Smrtelný pád Kalymnos | Re: Riziko skrytého selhání jištění | Re: Záchrana | Re: Záchrana | . | Re: - |

 Kde to vře:
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Tragédie na ostrově (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (17)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | lezení |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 36 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 44 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 37 
 Řídím se doporučením ostatních 
 31 
 Neřeším to – lezu vše 
 34 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.