LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
28.Černý 10375
29.Janošová 10352
30.Hyžný 10263
Bouldry:
28.Horáček 9675
29.Šlapák 9650
30.Obal 9553
Hory:
16.Najman 3723
17.Magič 3304
18.Louda 3282

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5868 lezců
1205053 cest
Nové přelezy:
Exitus 9/9+
Scardona 7b+
Sparťan 7C
Thai - Box 7C+
Dreamliner 7C+
Cat Groove XIb
Fenomén 8A
Real Futur 9
Tak Pravil 7C+
Shoulder P 8A

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Devítiletý Honza Štípek 2. na Rock Junior v Arcu

Druhé místo vybojoval devítiletý Honza Štípek z Ústí nad Labem na mezinárodních lezeckých závodech dětí Rock Junior, které se konaly minulý týden během Rock Master festivalu v Arcu. Honza nám poslal na Lezce ze závodů reportáž.

"22.8 2017 jsem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam s kamarádkami Natálkou z Nového města nad Metují a Anetkou z Děčína a Natálka mi nakreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a byly docela těžký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder  začínal strukturou a potom se muselo skočit do spoďáku a potom  skok do topky a byl dynamickej. Třetí boulder byl po strukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák a potom  se skočilo do struktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej krok do topu a pátý boulder byl, že se muselo  rozeběhnout po struktuře, chytit  chyt, vyskočit do chytu a topka. 

V sobotu jsem byl na závodech a chodil jsem s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce: Seana Kocsiho, Toma Radlera, Adama Ondru, Jakoba Schuberta, Jain Kima, Alex  Puccio, Ashimu Shiraishi a se třema mám fotku!!                 

A v neděli byla rychlost a obtížnost a na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem. Rychlost jsem měl 10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3. Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                       

Honzik"

Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior


Rock Junior Honza Štípek


Rock Junior Honza Štípek


A zpráva od tatínka:
"Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se ústecký rodák Jan Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení (IFSC)  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě. Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy. A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny, Argentiny, Chile a USA. Z České republiky v kategorii C (U10) kluci byl Jan Štípek, C (U10) jedna dívka, B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti, obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8. 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha a díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna. Honzík vylezl až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě. Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2. místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně, zatím získal mistra republiky v obtížnosti, neoficiálního mistra Evropy, vyhrál pohár v boulderingu a teď 2. místo na Rock Master festivalu v Arco.

Výsledky:  http://www.rockmasterfestival.com/2017/wp-content/uploads/2015/01/RJoverall-CM.pdf
Rudolf Štípek"

Rock Junior Honza a Rudolf Štípkovi

 

Honzik, sth   [úpravy] 22:08 30.08.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Gratulace08:19:02 31.08.2017
Srdecne gratuluji k super vykonum!
 ONodpovědět 

 Šikovnej09:12:58 31.08.2017
Hezký jen tak dál mladej.
Steveodpovědět 

 gratulace10:42:21 31.08.2017
Super, moc gratuluju. Popis závodu ještě dětskýma očima je sympatický :)
stepanodpovědět 

 Foto dne:

Aventador
 Databáze cest:
Všechny cesty (189939)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Elementárne Veci 8- Porúbka
Matrix 9- Dolina Zeleného Plesa
Mlsná Hrana IV Děčínský Sněžník
Antologia Short 7A Val Daone
Ringrazio Rifiuto E VadoAvanti 7A+ Val Daone
Nově komentované:
Flying Spaghetti Monster 8A+/8B Děčínský Sněžník
Větrná Hora 8A Děčínský Sněžník
Dávný Touhy 6 Roviště
Bowl-Drink 7C+ Děčínský Sněžník
Májová Cesta VIIIa Škrovád

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Opět výkon na špici | Miluju čechy | Re: nechápu | Akademici | Re: Titulek | Re: Borec! | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: To je kdo? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)

 Nově v inzerci:
Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2709 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2905 
 Ne, uniklo mi to. 
 2574 
 Sleduji jen Adama. 
 2703 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.