LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Mladí horolezci - potrava hor.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
27.Sejbal 10450
28.Adamovska 10434
29.Černý 10375
Bouldry:
27.Stribrny 9684
28.Horáček 9675
29.Šlapák 9650
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205939 cest
Nové přelezy:
Pan Domácí 7C+
Happiness 7C
L'écume De 7c
Šampión 7C
Ragnarok 7C+
Varoška 7C
Betom XIc
Němá Barik 9+/10-
Tominator 8a
Beer Belly 7c

Stěny
Hala TSC - Turnov
Horská chata XL - Mariánská
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Teplice
HUDYsport - Hřensko
Robert Janda - Treking sport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Poškozená via ferrata v Děčíně

z tisku

smallNeznámý pachatel úmyslně poškodil vybavení děčínské ferraty: "Na nástupu odřízl vymezovací karabinu jisticího lana a v padesátimetrové výšce jistící řetěz a oka upevňující ocelové lano ke skále." Město podalo trestní oznámení, správci vše opravili a ferratu bude hlídat kamera.


Marťan   [úpravy] 10:14 24.07.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 podezdreni11:02:23 24.07.2014
To bude prace nejakeho ortodoxniho klasika,decin je jich plnej.Jak vidno zacinaji pritvzovat.
Decinskej kecalodpovědět 
 Re: podezdreni11:03:43 24.07.2014
Nebo jen priprava na odneseni a prodani do srotu?
odpovědět 
  Re: podezdreni11:27:43 24.07.2014
Za nas za magnety muzu rict,ze po tomhle nejdem, mame v genech zakodovanej strach z vejsek.
Zkusenej magnetakodpovědět 
  Re: podezdreni11:28:49 24.07.2014
Ze by bezdomovci postoupili na vyssi level a uz by pro sve ulovky zacali i lezt? :)
odpovědět 
  Re: podezdreni13:45:57 24.07.2014
Ne, nebylo to do šrotu. Podle novinového článku údajně někdo odřízl kotvy na nástupu a pod vrcholem a hodil je dolů.
Mykodpovědět 
   Re: podezdreni13:49:15 24.07.2014
Pardon, nahoře jistící řetěz. Ten našli dole.
Mykodpovědět 

 Doporučené vybavení11:23:03 24.07.2014
Trošku OT...
Jsou tam doporučující obrázky pro vybavení a způsob jištění.
Je tam lezec pouze v sedáku.
To už úplně zapadl poznatek, že na ferratu v celotělovém, či kombinovaném (sedák+prsák) úvazku?
Taky ledasjaké prodávané sety neobsahují prsák. Proč tam není?
VladaModpovědět 
 Re: Doporučené vybavení11:33:43 24.07.2014
Vidím tam na obrázcích oba způsoby navázání a to jak v sedáku tak i v kombinaci s provázaným prsákem. V dnešní době není poroblém, aby na Pastýřskou vyrazil ferratista jen s peněženkou bez batohu, takže prsák téměř nepotřebuje.
Martinodpovědět 
  Re: Doporučené vybavení12:46:23 24.07.2014
Jo, už jsem kouknul lépe, jsou tam oba způsoby.
No budiž.
VladaModpovědět 

 Ferrata je velmi dobře přijímaná11:55:30 24.07.2014
"Ferrata je velmi dobře přijímaná, ani na diskusních fórech jsme proti ní nezaznamenali žádný odpor," poznamenala Lakomá.

Zdroj: http://usti.id  nes.cz/vandal-posko  dil-via-ferratu-v-decine-d7l-/usti-zpr  avy.aspx?c=A140722_124940_usti-zpravy_alh

Neznám situaci v Děčíně ale ne každá nově plánovaná feráta v Česku je "velmi dobře přijímána". Některé podobné nápady jsou naopak částí horo - lezecké komunity přímo odmítány.
motákodpovědět 
 Re: Ferrata je velmi dobře přijímaná12:18:23 24.07.2014
a tohle jasna ukazka prace nakyho zastydliho milovnika prirody
odpovědět 
 Re: Ferrata je velmi dobře přijímaná12:58:56 24.07.2014
Pokud vim, tady opravdu zadny problem nebyl. Uz proto, ze ta skala neni zrovna atraktivni. Na druhou stranu si moc nedokazu predstavit duvod - nikdo nic neukradl, motivaci je zjevne jen poskozeni - a jeste navic dost divne. Na klasickou zabavu ozraleho otlemence 'neco rozbijem, haha, bude sranda, haha' je to zas dost narocne. Fakt nechapu...
pupuodpovědět 

 Je mi smutno!!08:50:51 25.07.2014
Je mi smutno, jak nějaký dobytek dokáže zprznit písek. Neschvaluji ničení ferraty, ale zásadně NESOUHLASÍM S FERRATOU NA PÍSKU!! Autor je již starší, tak by měl mít rozum...Anebo mu totálně mrdlo v šišce.
Máraodpovědět 
 Re: Je mi smutno!!09:24:28 25.07.2014
tak ty si jasnej,nekdo tviho razeni tohle provedl.zatrpklej vseznalek
odpovědět 
 Re: Je mi smutno!!09:43:25 25.07.2014
Z čeho je ti smutno? Z toho, že někdo udělal zase něco pro lidi? Byl jsi se tam podívat? Začíná se v bývalém lomu, pokračuje po schodech a ve zbytku se už pomalu skály nedotkneš. Jen se začala využívat část stěny, která by stejně zarostla. Jaký je rozdíl mezi vlevo vedoucí cestou po lávkách nahoru do Zoo a touhle feratou? Smutníš i kvůli té cestě? Nebo je ti smutno když vidíš turisty na Rudolfově vyhlídce v Jetřichovicích? To je taky krásná pískovcová věž a nahoru vedou žebříky. Pokrok nezastavíš, budou vznikat další feraty a budou se tam vyžívat lidi kterým nestačí lanová centra - smiř se s tím.
odpovědět 
 Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.10:19:21 25.07.2014
Marousku, to znám - Napřed střílim a až pak kladu otázky :-) "Písek" na Pastýřáku, co je směrem k Labi, byl léta pod lešením, takže teď z něj koukaj různý trubky a kotvy a velký plochy skal jsou vokletovaný nějakou cimentovou mázdrou. Takže ta ferrata toho moc neničí.

Nějaký pikčry hýr: http://goo.gl/ZvzN8b
Pěknej písek je za rohem v S stěně Pastýřáku: http://goo.gl/jpK4O1

Konec selfproma.
Papoušodpovědět 
  Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.11:45:28 25.07.2014
hele, brojil jsem proti několika feratistickým nápadům. dejmetomu tady to se skřípěním zubů snesu. skřípu ne proto, že by tou skálou kráčely dějiny, ale proto, že to zvýší tlak na další lokality kde je to jaksi dosud přírodní a cinkají tam vlíněnce osamělých romantiků (případně pleskají smyce).
bohužel, skal je u nás málo, a není možné to řešit alpsky, to jest fláknout drát na bezvýznamnou stěnku za hospodou kde to nikomu nevadí a nikomu to nekazí hřiště. scénář je hromosvod se líbí- hromosvod je přeplněnej, někdo se v tý tlačenici potluče - potřebujeme další hromosvody - každej má právo na vyhlídku. má. historicky jich bylo ožebříkováno už dost.
Lukas B.odpovědět 
   Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.12:16:56 25.07.2014
to se zkratka deje v tomhle postkomunistickym state. das lidem neco k pouzivani,vzdycky se najde hnup co to prijde poskodit.za odmenu vsem pribude dalsi kamera.sme narod za kterej neni tezky se stydet
odpovědět 
    Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.13:07:51 25.07.2014
do prdele už jsem si říkal co to zase dělám ... - zkuste mu prosím říkat jinak ...
taky Marečekodpovědět 
    Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.13:09:01 25.07.2014
začni u sebe, Ferdo, a zkus se příště podepsat :-)
Papoušodpovědět 
   Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.13:13:02 25.07.2014
chápu, každopádně na Pastejři mi to neva
Papoušodpovědět 
    Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.19:11:58 27.07.2014
Dvě věci.
1. Vybavení jsem nezničil ani neschvaluji jeho zničení.
2. Můj názor je stále stejný. Neschvaluji ferraty u nás nikde. A proč? Prostě proto, že to tak cítím. Za chvíli bude kdejaký kousek skály omotán hromosvodem.
Jestli se to líbí Vám tak OK, já to považuju za HUMUS.
Máraodpovědět 
     Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.20:18:54 27.07.2014
Zrovna vcera jsem byl na ferratach v Nemecku. Obe navstivene lokality byly relativne nizke skaly, male lezecke sektory plne perfektne zajistenych a udrzovanych sportovnich cest. Mezi nimi prihozeno par ferrat. Take si vzpominam na Jonsdorf a Oybin, u obou existuje ferrata, dokonce i na pisku. Nezdalo se mi, ze by to nekomu rvalo koule. Nesehnal jsem jistice, hral jsem si tedy na ferratach a prijemne si to uzil. Nedokazu si predstavit regulerni duvod, proc branit i ostatnim uzivat si stejne.

Jenom proto, ze uz se 'tam nahoru' nedostanu jen ja a moji kamaradi? Nebo protoze tam ubude jedna trasa treba z dvaceti? Nebo protoze se zrovna me nelibi ocelove lano? Jsou lide, kterym se nelibi ani kruhy a borhaky. Jsou lide, kteri by nejradeji hnali od skal vsechny holi, protoze tam jsou narodni parky a chranene oblasti a tam nema nikdo co delat! Tyhle fundamentalisticke pristupy se me osobne nelibi. Jasne, take by se mi nelibilo, kdyby nekdo prisel s napadem napichat ferratu do mist, kde se casto leze nejaka krasna nebo historicka cesta. Pripadne kde by byl 'hromosvod' to prvni, co clovek uvidi, kdyz prijde do skal. Ale zavrhnout ferraty jako 'velke zlo' a hotovo, to je dle meho skromneho nazoru blbost.
pupuodpovědět 
      Re: Mareček střílí a až pak se ptá. Znám.01:27:55 29.07.2014
Nikdo nezavrhuje ferraty jako takový.Ale ferraty na písku jsou fakt na prd.Mára má pravdu.
Jak si jednou najdou cestičku, tak je naperou všude..... všiml jsem si, že jeden z argumentů je, že skála je už dost poznamenaná trubkama atd. Na Frýdlantským cimbuří zas asi budou argumentovat, že skála neni poznamenaná vůbec.
tomaskodpovědět 

 Foto dne:

Lída
 Databáze cest:
Všechny cesty (190010)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SOS Glycogène 5C Fontainebleau
Le Cheval D’Arçon 5C Fontainebleau
L'écume Des Nuits 7c Les Lames
Druid Ze Stoje 7A Potoční Kameny
Varoška 7C Ďáblický Háj
Nově komentované:
Betom XIc Labské Údolí - Levý Břeh
Lístek Na Věčnost 8B Mlýnský Vrch
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lus Prima Noctis 7 Nasenwand
Figa Flor 6a+ Margalef

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Nevěřím ani baču | Re: Geo | Hudba | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění | skialp do seriosního lezeckého média nepatří! |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (6)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2933 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3161 
 Ne, uniklo mi to. 
 2799 
 Sleduji jen Adama. 
 2925 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.