LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205953 cest
Nové přelezy:
Pan Domácí 7C+
Happiness 7C
L'écume De 7c
Šampión 7C
Ragnarok 7C+
Varoška 7C
Betom XIc
Němá Barik 9+/10-
Tominator 8a
Beer Belly 7c

Stěny
Prostor Letňany - Praha 9
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Zlín
HUDYsport - Hřensko

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tatranské vrcholy - Ivan Bohuš

Minulý týden jsem trávil na Zbojandě. Po týdnu lezení za perfektního počasí, jsme sestupovali v sobotu dopoledne do nížin a netušili jak vydržíme celý den u Alfonze. Naštěstí jsme se nachomýtli k oslavě 140 let Rainerovy chaty. Tam jsme v přítomnosti spousty tatranců strávili vysloveně příjemný den. Lidovka, na bendžo hrál výhradně české písničky muž jménem Bendžo, něžná fujara, guláš, závod horských nosičů. Lukáš T. a jeho sestra Pavlína (oba HK Vyšehrad) obsadili shodně 2.místo ve své kategorii. Pavlínu (Šlachu) dokonce přijali do Sherpa klubu. Ale teď to podstatné. Ivan Bohuš představoval svoji novou knihu „Tatranské vrcholy“. Knížka mě vysloveně nadchla. Pamětníci, kteří si pamatují časopis Krásy Slovenska, si určitě vybaví monografická vyprávění Ivana Bohuše st. o tatranských štítech. Tyto texty upravil, doplnil a souhrnně vydal jeho syn. Velmi pěkně zpracovaná publikace je věnována 46 tatranským štítům, vysvětluje původ jejich názvů, popisuje historii jejich dobývání. Najdete zde spoustu historických fotografií, textů.  Prostě tuto knížku by měl mít každý horolezec a turista ve své knihovničce. Cena cca 400 Sk. Samozřejmě ji dostanete u renomovaných prodejců podobné literatury a to nejen na Slovensku.

Petr Schnabl   [úpravy] 11:13 21.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 otázka11:48:02 21.08.2003
a je kniha na prodej a k nahlédnutí v nejmenovaném pražském knihkupectví pojmenovaném po nelétavém opeřenci v ulici pojmenované podle národního obrozence? případně kdy bude?
Lukas B.odpovědět 
 Re: otázka14:45:06 21.08.2003
Kniha je zatím k nahlédnutí v prodejně, mám zatím jen tu svoji, ale pošlou mi jich zopár tak během 10 dnů.
Petr Schnablodpovědět 

 Pochvala11:57:39 21.08.2003
Musim vas oba pochvalit, LukaseB za bravurni vyhnuti se skryte reklame a Petra za totez plus dobrej typ na jiste nadhernou publikaci. Cteni si o horach je dulezity, aby clovek vedel neco o historii a etice.
JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala14:48:47 21.08.2003
No možná, že by někde mohla být rubrika "Recenze". Sem tam někdo něco objeví a přečte (viz např. http://www.hkvysehrad.cz/pandora.html#top
Petrodpovědět 
  Re: Pochvala14:57:02 21.08.2003
Petre, na to mame "udelatko", normalne to napises jako strucny clanek, kdyz to bude delsi a stezejni a s ukazkou ci fotem, tak i jako hlavni clanek do leveho sloupce a pak se to priradi do kategorie "recenze" a pod kazdym jednotlivym clankem se pak vylistuje cely seznam danych recenzi.
 JirkaSodpovědět 
 Re: Pochvala19:09:15 21.08.2003
Jo pochvala, ale chudáci, co nevědí co je to za zvíře a nezajímaj se o historii:-))) Já to napíšu! Je to ....:-)))
Matyodpovědět 
  Re: Pochvala09:10:49 22.08.2003
tak ja to teda reknu ... je to :
albatros stehovavy (Diomedea exulans)
sidli ve stejnojmennem botelu, nabrezi ludvika svobody. obrozenec to byl jako remen, ucil madarstinu na vojenske akademii :)
KachnaCzodpovědět 

 ...knizka...16:34:33 23.11.2004
Koukam, ze uz jdu se svym prispevkem pozde...ale to neva..stejne chci jen podekovat za pochvalu knizky meho dedecka. Myslim si taky ze je skvela a ze ma mnoho stejne krasnych knizek. Muzete je sehnat v knihovnach, mne se to povedlo:). Mejte se krasne!!! dekuji!
tulcsiodpovědět 

 Foto dne:

Lída
 Databáze cest:
Všechny cesty (190010)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
SOS Glycogène 5C Fontainebleau
Le Cheval D’Arçon 5C Fontainebleau
L'écume Des Nuits 7c Les Lames
Druid Ze Stoje 7A Potoční Kameny
Varoška 7C Ďáblický Háj
Nově komentované:
Betom XIc Labské Údolí - Levý Břeh
Lístek Na Věčnost 8B Mlýnský Vrch
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lus Prima Noctis 7 Nasenwand
Figa Flor 6a+ Margalef

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Nevěřím ani baču | Re: Geo | Hudba | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Oeav pojištění | skialp do seriosního lezeckého média nepatří! |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (6)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2941 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3171 
 Ne, uniklo mi to. 
 2809 
 Sleduji jen Adama. 
 2931 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.