LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Horolezec nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
32.Lachman 10260
33.Čech 10256
34.Jeřábek 10256
Bouldry:
32.Oliva 9534
33.Mikulec 9475
34.Kollár 9450
Hory:
15.Sukačová 3810
16.Najman 3723
17.Magič 3304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5870 lezců
1206361 cest
Nové přelezy:
Medvědice 7C+
Kombi Lajn 8A
Břízolit 7C
SHARMUJ LO 7C
Levobočka 7C
Kombi Lajn 8A
Porco Dio 7C/7C+
Orgon 8A
Shoulder P 8A
Hvězdice 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lucka Hrozová vybouldrovala Napříč Amerikou za 8A+

Lucka Hrozová oznámila, že se jí podařilo vylézt boulder Napříč Amerikou za 8A+ ve Sklapsku na Českomoravské vrchovině. Pro Lucku je to první boulder v této obtížnosti.

Lucka mi k přelezu napsala:

"Přelez byl trochu "psychicky" náročný, protože když už jsem to mohla vylézt, tak jsem o Anet zavadila nohou a další výlezovej pokus mi pro sichr nenatočila, 🙈 takže jsem to musela lézt zas znovu, ... bylo to po dvou dnech nacvičování, ...
Se zdravím pořád laboruju, kompartment syndrom, který mě trápí od ledna, mě nechce úplně pustit, ale levá ruka se mi už dost zlepšila, takže doufám, že jí bude následovat snad i ta pravá a zas se vrátím i na lano :-)"


Zde jsou zmíněné videa v postu na Facebooku (u označení počtu pokusů, nejde o lezecké pokusy, ale o pokusy, kdy se Anet snažila točit video, lezeckých pokusů bylo víc, upozornila Lucka):



Boulder v DB na Lezci, kam ho zapsala jeho autorka Jana Vincourková:
Napříč Amerikou 8A+

Lucka Hrozová v květnu už jeden boulder klasifikovaný tehdy za 8A+ vylezla, a to Divoké Vlny, ale ten byl následně i vzhledem k Lucčinému komentáři, že jí to přišlo lehčí, shozen. (Psali jsme zde: Lucka Hrozová dává boulder za 8A+ jako 4. Češka

Lucka by měla být tak teď skutečně čtvrtou Češkou, která si zapsala bouldrovou obtížnost 8A+ či vyšší.

Ivana Řezníková začala lézt 8A+ jako první a zatím jich má 5, má na Lezci deníček zde:
Deníček - IF Ivana (reziva)

Druhá lezkyně, která informovala o přelezu bouldrové obtížnosti 8A+, Gabriela Vrablíková deníček na Lezci nemá, ale o jejím výkonu jsme psali zde:
Gabriela Vrablíková přelezla boulder Divoké Vlny za 8A+

Třetí je Jana Vincourková, která začala lézt 8A+ loni v listopadu a letos vylezla dokonce dva bouldry za 8B:
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B



Standa Holec   [úpravy] 07:00 30.10.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Klasa08:03:10 30.10.2020
Docela by mě zajímalo potvrzení klasy někým z kluků
odpovědět 
 Re: Klasa08:52:18 30.10.2020
Zrovna u téhle boulderů to bude dost problematický - klukům se tam nevejdou prsty - jsou to uzoučký trhliny s ostrýma hranama. Čím má někdo užší prsty, tím mu to půjde líp
odpovědět 
  Re: Klasa10:13:44 30.10.2020
Nj.. nekdo ma mensi prsty, nekdo je zas delsi, nekdo silnejsi.. pro kazdyho to muze bejt jinak tezky..

Kazdopadne gratulace
odpovědět 

 Odpovídá10:30:47 30.10.2020
Stráník potvrdil klasu u lehčí a kratší varianty tohoto bouldru 8A, takže těžší prodlužka doleva asi klasou odpovídá, já jsem zas tlustej, takže pro me u všech bouldrů o číslo víc.
odpovědět 
 Re: Odpovídá11:56:53 30.10.2020
Jsem tlustej a slabej, budu se muset smířit s univerzální klasou
odpovědět 

 Foto dne:
Skála V Kozle
Kozí stezka, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190031)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
New Route 6a+ Beycik
Kleine Beute VIIa Bielatal
Juna22 7a+ Jerzu
Favola 6a+ Northern Ogliastra
Il Gatto 5c Northern Ogliastra
Nově komentované:
Skok 6B Bobeg
Perla Východu 11 Holštejn
Perla Východu 11 Holštejn
Girasko Ai Didaskomenos 7a+ Iera Odos
Develop As You Are 8a+ Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
RIP | Re: Pád v Řecku | Pád v Řecku | Řecko | Pád Kalymnos | Drytooling? | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Slaňák | Re: skialp do seriosního lezeckého média nepatří! | Nevěřím ani baču |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 3014 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3247 
 Ne, uniklo mi to. 
 2890 
 Sleduji jen Adama. 
 3009 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.