LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5888 lezců
1211060 cest
Nové přelezy:
Micromégas 7C+
Micromégas 7C
Poprava 8B
Kohoutí Zá 7C/7C+
The Fat Du 8A+
Marvel 8A+
Bludný Hol 8A+
Krvavý Zád 7C
Soft Conne 7b
Black Mamb 8a

Stěny
321 Boulder Club - Brno
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hard Core

Čao,
teď jsem právě dočetl článek z 8a.nu a jsem mile potěšen.
Je zde představen francouzský bourák Fred Roughling o kterém se až tak moc nepíše a přitom by měl být skloňován všemi pády.
Všichni znají Legranda, Petity, Kulicha,Glowače,Hubery,Mrázu...avšak hardcorový Fred Roughling je přikrčen v tmavém stínu.A přitom v roce 1993 vytvořil cestu "Hugh"9a!, která teprve letos získala opakování (Lamberti) a hlavně obtížnost byla potvrzena...
V roce 1995 Fred přelezl ryze přírodní cestu,která nese název Akira a je za neuvěřitelných 9b! Troufalost? Dodnes nikdo cestu nezopakoval a přitom ji zkoušela řada známých nařachaných lezců. 
Akira se nachází v jeskyni Le Périgord. Nevěřím, že se nedočkala dalších přelezů jen proto, že je moc vzdálená od vyhlášených oblastí.
Vždyť přece cesta nebo vlastně spojení dvou cest - stropu (nejištěného) za 8c+ a výlezu za 8c -musí být pořádným lákadlem pro opravdovej hardcore.
Další cestu, kterou Fred udělal a vylezl byla v roce 1997 "Lautre cote du ciel" opět 9a! cestu zkoušeli a nepřelezli Hirayama s Koyamadou a obtížnost potvrdili...
Myslím však, že vrchol suverenity 31 letého Freda Roughlinga je letošní třetí přelezení cesty od Freda Nicola "Bain de Sang" 9a.
Nemůžu pochopit jak to,že tenhle chlapík se nám automaticky nevybaví při otázce:" Nejlepší lezci a nejtěžší cesty na světě jsou...?"
Proč tomu tak je nechávám na zamyšlení každého z Vás.

Oliváč   [úpravy] 14:12 27.11.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Máš recht
Máš pravdu, u nás asi fakt funguje to že známe jen lezce o kterých se píše v Montaně, nebo v rockstarech....
Třeba se to časem zlepší.
Zapsal: Brenn, 14:31:32 27.11.2001
 Ce la vie...
Jestli to náhodou nebude tim, že on nejezdí na svěťák. A taky třeba tím, že masmediální šiřitelé lezecké slávy po čských luzích čerpají spíše z domácích a anglosaských zdrojů. Když totiž listuju v těch asi tak pěti výtiscích GRAMPERa co vlastním, tak se Fred vyskytuje ve třech , stejně jako třeba JMT, který je u nás prakticky neznámí a při tom udělal, nebo alespoň vylezl, v Labáku Kante philosophi. Řekl bych na Francouze dost nezvyklý počin. Vlastně vůbec mám pocit, že je spousta těch, kteří v tichu a spíš pro sebe dělají velké věci. Možná by se o nich mělo psát víc, aby se o nich víc vědělo. A dost možná by v tom našem lezeckým pidisvětě ubylo medializovaných žabomyších válek. No ale co nadělaš svět už je takovej a dětma nezatopíš.
Zapsal: Tomas, 14:38:20 27.11.2001
 A chtějí, aby se o nich vědělo?
Jestli to třeba není o tom, že podobní lidi, na rozdíl třeba od Huberů, prostě nemají potřebu medializace.
Prvních 200 tenistů v žebříčku ATP se tenisem uživí. A kolik jich znáte? Já tak pět. Inu, kdoví, jak to je...
Zapsal: Huňámuf, 18:18:58 27.11.2001
 SoZrLTSTzqSe
B6FwhA Thank you ever so for you post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: CnPohjVRT, 02:26:14 20.12.2013
 YYMTyavg
aqlrgy This is one awesome blog.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: uZBaXFtDY, 11:22:38 20.12.2013
 
RJC Sea Sports Club
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:23 08.01.2014
 
WCPA
Zapsal: c a r r i e c q p @ o u t l o o k . c o m, 23:44:25 08.01.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Převislá
Únik Do Vzpomínek, 9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190416)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Poslední Poluce 7B+ Skály U Sosnové
La Ballade De Jim 7A Fontainebleau
Envolage 6C Fontainebleau
Le Sillon 5A Fontainebleau
Micromégas Rallongée 7C+ Fontainebleau
Nově komentované:
Dvojdírka 6C+ Údolí Loubenského Potoka
The End 7+ Geyikbayiri
Síla Barev 7/7+ Skála U Nového Spolí
Krumlovská 7 Skála U Nového Spolí
Dítě Představ Xb Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Samodomo nýty | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Chamonix v květnu | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník |

 Nové komentáře:
Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace | Neskutečné... | Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 245 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 298 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 255 
 Řídím se doporučením ostatních 
 244 
 Neřeším to – lezu vše 
 226 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.