LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Náčelník má vždycky pravdu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
34.Jeřábek 10256
35.Kubíček 10215
36.Chejn 10208
Bouldry:
34.Kollár 9450
35.Jurečka 9450
36. 9353
Hory:
11.Nešťák 5095
12.Procházková 4592
13.Abt 4362

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5870 lezců
1206372 cest
Nové přelezy:
Fenix Dire 8A
Fenix 7C+
Spalony Br 8A+
Wýplesk Lo 8A+
Anczymon 8A+
Medvědice 7C+
Kombi Lajn 8A
Břízolit 7C
SHARMUJ LO 7C
Levobočka 7C

Stěny
Ymca - Krásné Březno
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Ostrava Avion - Ostrava jih

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Průvodce Klettern in der Schweiz

recenze

Jo ve Švýcarsku tam je blaze… hory, jezera, krásné skalky, dlouhé stěny, bouldering… každý den, když počasí dá, si můžete zahrát jinou „lezeckou muziku“, ale ta nejlákavější pro lezce z celého světa se nachází v krásných nekonečných stěnách. A právě ty nejlepší vícedélkové směry různých obtížností (od 6a do 8b) se do nového průvodce Klettern in der Schweiz snažil vtěsnat Matteo Della Bordella. A aby to skalkařům nebylo líto, přidal i nejlepší sportovní oblasti (St. Loup, Voralpsee, Chropfberg, Schlänggen, Bubiwändli, Wallis..).

Autor průvodce Matteo Della Bordella má se švýcarským lezením bohaté zkušenosti. Nejednou prolezl stěny Rätikonu nebo Wendenstöcku - více se autor představí v úvodu průvodce.



Klettern in der Schweiz 


Autoři: Matteo Della Bordella


Rok vydání: 2012
503 stran
Vydavatel: Versante Sud
ISBN 978-88-96634-64-6
Jazyk: Německý (existuje i italská mutace)
Cena € 35,00

Můžete si ho objednat i na Lezci za 890,- Kč



Součástí popisu každého vícedélkového směru je doba přístupu, nadmořská výška, délka cesty, orientace stěny, potřebný lezecký materiál, slanění, kempink, lezecká období a hodnocení cest hvězdičkami – od jedné do pěti. U většiny oblastí se autor nezapomněl rozepsat o lezecké historii, nejvíce se nechal unést u Wendenstöcku, který někdy neprávem zůstává ve stínu Rätikonu, především kvůli horšímu přístupu.
U sportovních oblastí autor nebyl v popisu cest tak důkladný, alespoň v úvodu vždy doporučil nejhezčí cesty. V průvodci nechybí ani profily známých lezců jako je Stephen Siegrist a Franz Carnati z Wendenu.


)

hi-res





hi-res




ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud



ukázky nákresů

foto by Versante sud


Plus:

+ graficky povedený, přehledný
+ krásné fotografie ukazující zvláštní struktury např. vápencových skal Wendenu
+ přehledné mapky
+ pro lepší orientaci v rozsáhlejších oblastech je v úvodu fotografie, na které jsou zakresleny jednotlivé sektory
+ pro němčináře: portréty význámných lezců oblastí


Mínus:
- absence GPS souřadnic
- u sportovní cest chybí detailnější popisky





Simona    [úpravy] 08:06 08.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Skála V Kozle
Kozí stezka, 5+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190033)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Wýplesk Low 8A+ Szczytna
Údolní C. Var. E - Mentál VIIc Bělá U Děčína
New Route 6a+ Beycik
Kleine Beute VIIa Bielatal
Juna22 7a+ Jerzu
Nově komentované:
Skok 6B Bobeg
Perla Východu 11 Holštejn
Perla Východu 11 Holštejn
Girasko Ai Didaskomenos 7a+ Iera Odos
Develop As You Are 8a+ Kalymnos

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Řecko | Re: Řecko | RIP | Re: Pád v Řecku | Pád v Řecku | Řecko | Pád Kalymnos | Drytooling? | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Slaňák |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (27)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (9)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda | Nová lana Beal, Tendon, Rock Empire | Péřový spacák ČR 900 husí peří | lezení | Nové lezečky La Sportiva Genius |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 3017 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3249 
 Ne, uniklo mi to. 
 2894 
 Sleduji jen Adama. 
 3012 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.