LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Helé mami, horolezec. Jéé už tam neni!?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
28.Sejbal 10406
29.Černý 10375
30.Janošová 10352
Bouldry:
28.Ďurech 9831
29.Horáček 9775
30.Jurečka 9775
Hory:
20.Petr 3170
21.Slavíček 3060
22.Novák 2688

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5891 lezců
1211445 cest
Nové přelezy:
Euro 2000 7B+
Mr..kvas 7C+
Study Brea 7C
Sarcofago 7c
Morir Mart 7b
Když Se Sn 8A
Kralupskej 7C
Al Capone XIb
Tequila Su 7c+/8a
Liftscheis 8b

Stěny
321 Boulder Club - Brno
DDM Stříbro - Stříbro
Stěna - Gymnázium Chotěboř - Chotěboř

Prodejny
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
HUDYsport - Praha 1
Ksport - Třinec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fesťák 2007 - MHFF Teplice nad Metují

Jaký byl?

smHlavní cenu Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu v Teplicích nad Metují 2007 získal dnes kanadský film Asiemut o cyklistické expedici napříč Asií.


Ročník to byl již 24., jak je vidět z úvodního okna projekce ve škole

foto by © lezec.cz


Cenu diváků dostal slovenský film Uli Biaho o extrémním horolezeckém výstupu v Karakoram (Chuť karakoramského ľadu).

Nejlepším horolezeckým filmem byl vyhlášen polský snímek Zima na Shishe o špičkovém výstupu na osmitisícovku Shisha Pangma.

Jako nejlepší dokument byl vyhlášen film Mountain without Barriers (Hory bez bariér - USA) o využívání nových technologií při pomoci postiženým vrátit jim plnohodnotný život.

Zvláštní cenu poroty získaly filmy: De un Hilo (V ohrožení - Španělsko) a Jak to vlastně tenkrát bylo (CZ) k loňskému 100. výročí prvovýstupu na pískovcou věž Jeptiška ve stylu retro (Jak to vlastně tenkrát bylo).

Cenu města Teplice nad Metují dostal německý film Facing Obsession o lezení extrémních lezců Stefana Glowacze a Roberta Jaspera v Patagonii na Cerro Murallon (Facing Obsession).


Před kinem

foto by © lezec.cz



V kině

foto by © libor@lezec.cz



Sešlo se zde tradičně mnoho osobností ze světa lezení: autor mnoha slavných prvovýstupů na místních pískovcích Bohumil Sýkora s teplickým horolezcem Tomášem Baboukem Janákem

foto by © lezec.cz



Po létech bylo konečně jednou ke konci prázdnin ideální počasí pro lezení na písku, tak spousta lidí vyrazila do skal

foto by © lezec.cz



Chrámové stěny, RAF VIIIc

foto by © lezec.cz


Informace a fotky ze závodu Českého poháru v boulderingu a ze soutěže v chůzi po laně Dej si lajnu, které se pořádaly během Fesťáku, jsou v extra článku: Fesťák - Nescafé Boulder MHFF +Dej si lajnu

Jaké byly Fesťáky
loni (2006),
předloni (2005),
předpředloni (2004),
předpředpředloni (2003)
předpředpředpředloni (2002).

Lezec.cz   [úpravy] 12:19 26.08.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zpravodaj10:07:14 27.08.2007
Škoda, že není v elektronické podobě Zpravodaj fesťáku. Je v něm řada informací, rozhovorů a i drbů z těch čtyř parádních dní. Co mě například zaujalo byla informace, že v hotelu Sokol byl předseda poroty na pokoji pokousán myší, které bydlely v jeho pokoji a nadchlo mě sdělení, že Alena Čepelková elegantně vyřešila problémy s nejmenovaným médiem tak, že jmenovala nového tiskového mluvčího ČHS - Kubu Turka. Gratulujeme !!!
PeSodpovědět 
 Re: Zpravodaj10:38:55 27.08.2007
K. Turek...., tak to je dost smutny ....zkratka krasna ukazka toho, ze kdo umi, ten umí, kdo neumí, ten učí a kdo neumí učit, dostane funkci ..... ;)))
Katkaodpovědět 
  Re: Zpravodaj10:45:21 27.08.2007
si spis myslim ze se nesmi Schnablikovi na vsechno skakat :-)))))
Lenodpovědět 
  Re: Zpravodaj12:09:36 27.08.2007
Četl jsem to černé na bílém v pátečním Zpravodaji, nepamatuji si tedy úplně přesně, v jáké to bylo rubrice. Tu útočnou myš mi ale předseda poroty potvrdil osobně, s Turkem jsem však nemluvil (nebyl na fesťáku) a Alena reagovala "No comment", tak vlastně nevím, jestli jsem zase chudák nenaletěl nějakému bulváru ;-).
PeSodpovědět 
   Re: Zpravodaj21:02:22 27.08.2007
Zpravodaj bude v PDF ke stazeni k dispozici behem tydne. Pracuje se na tom. Dik za trpelivost.
Zpravodajceodpovědět 
   Re: Zpravodaj15:46:56 05.09.2007
To víš, že jsi naletěl, se divím, takovej starej PeS :-)...jinak zpravodaje jsou ke stažení na webu čhs
alenaodpovědět 
    Re: Zpravodaj12:48:08 23.10.2007
jako forek to je docela dobry:) sem tam neco zamlzit, pomotat, poprit zrejme, ci odpovedet na neco uplne jinyho, dyt by byl jako tiskovej mluvci uplne skvelej
l.odpovědět 

 První cena10:50:10 27.08.2007
Jo jo po několika ročnících se shodnu s porotou.
Didiodpovědět 

 filmky11:28:51 27.08.2007
navštěvuju filmky už delší dobu a mrzí mě trochu,že ubývá filmů s lezeckou tématikou na které se vždy těším,další věc která mě docela vadila na organizaci byla špatná informovanost,neděle byla zrušená a nezahlédl sem vůbec nikde nějaké oznámení,stálo nás před školou víc a pro všechny to bylo překvapení,když nám bylo řečeno co tam dělám když se nic nepromítá,jinak atmosféra na festák dobrá jako vždy
celvinixodpovědět 
 Re: filmky20:20:59 01.09.2007
K tomu se rad pridam. Rovněž jsem byl(i) smutný, protože ten Madagaskar jsem chtěl prostě vidět. Myslím, že info na kousku papíru s výrazným podkladem na nástěnce by stačil. Trochu jsem doufal, že ho uvidím na vyhlášení?!? Ale bohužel! Jinak všem, kteří se podíleli na org. velký dík.
Tuhyodpovědět 

 info12:57:31 07.09.2007
fest byl bohovsky ta atmosfera stala za to no myslim ze je perfektni ze se nezameruje jen na lezeni kdo z nas jen leze kdyby se jen na priste u filmu objevila na plakate lepsi informace o cem je a styl natoceni lezeni mate plno kolem venku sobeckej dotaz na vic lezeckych filmu
81xxoodpovědět 
 Re: info08:11:40 23.10.2007
Tečky jsou přežitek.
worodpovědět 

 Foto dne:
Údolí Kačáku
Kačák zlom
 Databáze cest:
Všechny cesty (190469)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tre Soldi 4 Ulassai
The Purple Gecko Galaxy 4 Ulassai
The Leisure Princess 4 Ulassai
Nebia 4 Ulassai
Kandahar 5b Sa Preda Istampada
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
C'est La Vie 8c+ Červenica
Cachinochalgo Left 6c+ Caimari

 Nově v diskusi:
Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Petrohradské Padání (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 276 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 335 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 290 
 Řídím se doporučením ostatních 
 270 
 Neřeším to – lezu vše 
 248 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.