LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Máš-li sílu vola, zkus to vylézt na sokola.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
11.Churavý 11068
12.Stráník 11043
13.Klapal 10962
Bouldry:
11.Stráník 10400
12.Kučera 10328
13.Pařík 10325
Hory:
23.Bernard 2632
24.Opice 2510
25.Nehasil 2382

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210661 cest
Nové přelezy:
Nemesis 8A
King Kong 7C
Letadlo 7C
Silkroad Xc
Dopamin 7A+
Polární Zá 8A+
Zlatý Vlak 7C
Mr.Mime 7C+
Touha Xa
Pain And G 7C

Stěny
Bouldering za oponou - Měnín
RAJČE - Brno
Na Střelnici - Svitavy

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: neuvěřitelné kroky v příštím 9c?

Podívejte se na nově zveřejněné video, jak Adam Ondra nacvičuje neuvěřitelné kroky v možná budoucím 9c v norském Flatangeru.





Video zveřejnil na Youtube Tendon:



sth   [úpravy] 17:37 16.09.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 9c07:33:17 17.09.2016
Bylo u nekdy prelezene 9c?
odpovědět 
 Re: 9c09:42:28 17.09.2016
Ne.
odpovědět 
 Re: 9c12:23:48 17.09.2016
ano
odpovědět 
  Re: 9c12:55:06 17.09.2016
není to jisté
odpovědět 
  Re: 9c12:55:44 17.09.2016
Co kecáš?
matkaodpovědět 
   Re: 9c21:41:08 17.09.2016
a co chuck norris na něj bych nezapomínal...
odpovědět 
 Re: 9c09:01:11 18.09.2016
Jak typicke. Blby srandicky, ukazat ostatnim, jaky jsem frajer a navic vtipny, hlavne jen nedodat pouzitelnou odpoved.

Cesta klasifikace 9c nebyla dosud prelezena, protoze zatim nebyla ani postavena. Adam ted 'stavi' jednu, ktera by mohla byt za 9c; na druhe dela Chris Sharma. Az budou cesty prelezene, uvidi se, zda bude obtiznost potvrzena. Nejtezsi momentalne vylezene cesty maji klasifikaci 9b+ a existuji pokud vim tri. Change a Vasil Vasil od Adama a La Dura Dura od Chrise. Oni byli take jedini, kdo tyhle cesty zatim prelezli.
pupuodpovědět 
  technická :)09:19:56 18.09.2016
Cesty se staví na stěně, ale ne na skalách.
Na skalách se chyty ani struktury nešroubujou, tam už jsou. Tam se navrtá jen jištění a pak se autor snaží přírodní projekt přelézt (u cest udělaných shora), případně se cesta zdola leze i vrtá současně (prvovýstupy zdola), pak se ještě dělá přelez RP, pokud má smysl.
odpovědět 
  Re: 9c10:46:07 18.09.2016
Jak typicke... Spravne odpovedi na danou otazku jsou "ne", ale lepe "neni to jiste". Tva odpoved nemuze byt spravne, i kdyz pomineme, ze se cesty na skalach nestavi, jelikoz klasifikace je vzdy velmi subjektivni.

Prikladu je mnoho: Co je prvni 9a? Action directe, nebo Hubble? A co prvni 9a+? Realization, nebo Open Air? U 9b je to jeste zabavnejsi: Akira, Chilam Balam, nebo Jumbo Love. Situace u 9b+ je sice o neco jasnejsi, ale Chilam Balam byla take prvne ohodnocena jako 9b+, nemaji tedy byt soucasna 9b+ uz 9c? A co kdyz byl Adam jen hodne prisnej, podobne jako u nekterych cest v Krasu, ktere pozdeji sam zvednul? Vylezl Sharma vubec nejakou obtiznost jako prvni na svete?
odpovědět 

 RR22:13:39 17.09.2016
V labaku jich bylo...
odpovědět 

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190358)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Afrodita Hard 7B Ludvíkov (Nad Hřbitovem)
Cukríček 7+ Súľov
Endokrinologie SD 7B+ Křížový Vrch
Přímá Varianta 2011 VIIb Rájec - Ptačí Stěny
Verlängerung VIIb Rathen
Nově komentované:
Stařenka 7+ Kozelka
Přímá Varianta 2022 VIIc/VIIIa Rájec - Ptačí Stěny
Zauberrücken VIIc Bielatal
Via Giulietta VIIb Ostaš
Poemex 7B Bor

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® |

 Nové komentáře:
Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (7)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 238 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 282 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 247 
 Řídím se doporučením ostatních 
 235 
 Neřeším to – lezu vše 
 221 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.