LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
Ruzyňská liga (18.04)
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)

Žebříček
Cesty:
18.Novák 10881
19.Suchan 10849
20.Svoboda 10687
Bouldry:
18.Vaňous 10153
19.Širůčková 10009
20.Nespoutaný 10006
Hory:
29.Rojko 2298
30.Chomová 2248
31.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5892 lezců
1211586 cest
Nové přelezy:
Dívčí Válk 7C
Gymnastik 8A+
Quacked Wa 7C+
Kaolinový 7C
Wirbelwind 8A
Našeptávač 8A
Arcistavěč 8A/8A+
Porco Dio 7C/7C+
Arcistavěč 7C
Unnatural 7B

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Hradec Králové
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejtěžší vícedélková cesta světa?

Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson  už zase obléhají El Capitana v Yosemitech. Po zimní pauze se vrátili do svého těžkého projektu Mescalita, ve kterém už loňský podzim strávili dva měsíce.

Necháme se překvapit, zda se jim volný přelez této 900 metrové linie s několika délkami za 8b+?(sedm délek 5.14- 5.14+, 10 délek 5.13) povede.
Kevin Jorgeson se ale vyjádřil, že nečeká úspěch v krátké jarní sezoně a sazí na "podzimní sklizeň".


Linie Mescalita na El Capitana- bjornpohl.blogspot.com




Zdroje:
bjornpohl.blogspot.com

Simona    [úpravy] 16:04 19.03.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Při RP se šlape na nýt ?!19:40:46 19.03.2010
Podívejte se na stránkách BD/Vimeo na odkaze http://vimeo.com/10181825 na 2. část videa. I přes působivý skok tam zhruba v čase 2:20 šlape na nýt a zrovna říká, že je to nějakých 5.14. Asi mají v USA trochu jiný styl lezení....Hore zdar. Jinak opravdu hezky udělané video a působivé lezení.
Emkáčkoodpovědět 
 Re: Při RP se šlape na nýt ?!20:12:28 19.03.2010
Zaprvý neni na 100% vidět, jestli na nýtu stojí, zadruhý nikdo to nikdy neoznačil za RP přelez (proto je to projekt), zatřetí ten lezec je Tommy Calswell- u toho bych se o čistotu stylu opravdu nebál.
Syselodpovědět 
  Re: Při RP se šlape na nýt ?!22:01:28 19.03.2010
pardon, "Caldwell"
Syselodpovědět 

 re22:50:22 19.03.2010
8b neni najťažšia viacdĺžková cesta na svete to čo ste tam tresli za nadpis ja poznám minimálne 4 ťažšie viacdĺžkové cesty. A verím tomu že keď sa nad tým zamyslíte tak aj vy na to prídete :DD
oodpovědět 
 Re: re09:01:12 20.03.2010
no ty jsi chytrej :D a kolik jsi jich uz vylezl ?
pepaodpovědět 
  Re: re09:37:16 20.03.2010
a ty kolko?
odpovědět 
   Re: re10:13:51 20.03.2010
Samozřejmě existuje na světě několik těžších vícedélek - Třeba Solo per veicchi guerreri 8c+ nebo Orbayu 9a. Většinou jsou to ale vícedélky relativně krátké. Myslím si, že 900m na El Capitanu, kde obtížnost v podstatě neklesá pod 7c a většina délek se točí okolo 8b je ale fyzicky i mentálně těžší. Musíš spát ve stěně, lezeš to několik dní a navíc většina délek se leze po vlastním - no docela chuťovka. Obtížnost podle mě není jenom o čísle.
Spikeodpovědět 
 Re: re10:21:12 20.03.2010
Cekal jsem kdo stim prijde;)
Treba to bude tim, ze se pohledy na to co je "nejtezsi" v vicedelkove cesty ponekud lisi.
Ano, jsou nekolika delkove cesty (prevazne sportovniho charakteru) ktere maji nekterou z delek tezsi. Osobne ale neznam cestu s tak velkou koncentraci tezkych delek, kdyz se k tomu prida delka cesty a mnozstvi materialu potrebne k jejimu vylezeni, tak si myslim, ze tuto cestu bude opravdu tezke (mozna i nejtezsi) vylezt.
MYSSAKodpovědět 
  žádný re.10:55:33 20.03.2010
Je to paráda ,uplně se mi z toho začaly potit prsty,dík Simčo za takový články jenom houšt a větší kapky.
Ondraodpovědět 

 Foto dne:
Premiéra filmu Věčná touha, kino Lucerna, Praha, 14.4.2026
Věčná touha
 Databáze cest:
Všechny cesty (190493)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Čočka 6 Kreutzberk
Epitaf 9 Řež U Prahy
Kozí Skvost 7B+ Kozí Kameny
Našeptávač 8A Lachovská Hejda
Arcistavěč Low 8A/8A+ Lachovská Hejda
Nově komentované:
C'est La Vie 8c+ Červenica
Sámovy Bicepsy 10-/10 Rudice
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Levej žlebák 7C Tisá - Modřín
Král Větru VIIa Drábské Světničky

 Nově v diskusi:
rychlá půjčka/peníze | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Flash Wall CLIMBING MARATON 24.4.2026 | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu | Re: Chamonix v květnu |

 Nové komentáře:
super počin | Re: Pasivní účastník | Pasivní účastník | Chatky - rezervace | "Prváč" | Re: Hmm | Re: Hmm | Gratulace | Re: karty | Gratulace |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Petrohradské Padání (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Jungle Výstaviště otevírá! (10)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Jana Švecová dala nový boulder Tokyo Drift za 8C (6)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (6)

 Nově v inzerci:
Spolulezkyne Praha | Práce | Průvodce Ostaš | Meva Táborák | Batoh DEUTER Aircontact 55+10L | Pik Lenin 2026 | Dětský sedák | Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 294 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 366 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 314 
 Řídím se doporučením ostatních 
 295 
 Neřeším to – lezu vše 
 269 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.