LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
44.Kopáček 10063
45. 10037
46.Novotná 10030
Bouldry:
44.Zítková 9203
45.Jeliga 9203
46.Ježek 9203
Hory:
23.Bernard 2632
24.Opice 2510
25.Nehasil 2382

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210726 cest
Nové přelezy:
Kaolinový 7C
Kombi Lajn 8A
Medvědice 7C+
Netopýr Uš 8A/8A+
Dítě Předs Xb
Nemesis 8A
King Kong 7C
Letadlo 7C
Silkroad Xc
Dopamin 7A+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Metodický den ČHS

Český horolezecký svazDalší z tzv. Metodických dnů pořádaných horolezeckým svazem proběhne již tuto sobotu v Alkazaru. Tématem je bezpečné lezení na skalách.



Tradice metodických dnů, které zejména pro své členy pořádá horolezecký svaz, se poměrně úspěšně rozvíjí. Pod dozorem lektorů ČHS se na nich zájemci mohou přiučit v řadě oblastí s lezením souvisejících. V tomto konkrétním případě se výcvik zaměří na úplné základy, tedy bezpečné lezení a jištění na skalách.

Akce je zaměřena na bezpečnost při lezení, konkrétně na získání základních poznatků o lezení a jištění na skalách. Zúčastnit se jí mohou jak začátečníci, tak ti, kdo již s lezením mají nějaké zkušenosti, ale chtějí si své znalosti rozšířit.

Adidas metodický den:

Místo a termín konání
- Srbsko, lezecký park Alkazar
- sraz účastníků v 10 hod. v lezeckém parku
- přednášky a praktické ukázky lezení a jištění od 10 do 14 hod.
- po 14. hodině další program dle zájmu účastníků

Na programu budou přednášky k jednotlivým tématům doplněné praktickými ukázkami V případě, že si doma nezapomenete lezeckou výbavu, bude zde možnost si nejnovější poznatky, v klidu a pod dozorem zkušených instruktorů, vyzkoušet.

Pořadatelé žádají, abyste z provozně praktických důvodů svoji účast na adidas metodickém dni dopředu oznámili sekretariátu ČHS. Přestože počet účastníků není omezen, je zřejmé, že pořadatelé potřebují mít alespoň základní představu o počtu účastníků, aby operativně mohli upravovat program. Potvrzení své účasti a případné dotazy proto směřujte na el. adresu: info@horosvaz.cz

Účast není podmíněna členstvím v ČHS, a je zdarma otevřená všem zájemcům o bezpečné lezení.

Odkazy:
Pozvánka na adidas metodický den
Oznámení o konání metodického dne na svazových stránkách
Oficiální stránky Českého horolezeckého svazu


Tomáš FRANK   [úpravy] 17:49 09.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Petrohrad
Lambáda, 7B+
 Databáze cest:
Všechny cesty (190362)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
S-weg V Bielatal
Nevime 6A+ Tisá - Modřín
Šůruj 6A+ Tisá - Modřín
Posekáno 6B Tisá - Modřín
Afrodita Hard 7B Ludvíkov (Nad Hřbitovem)
Nově komentované:
Síla Barev 7/7+ Skála U Nového Spolí
Krumlovská 7 Skála U Nového Spolí
Dítě Představ Xb Panteon
Dítě Představ Xb Panteon
Stařenka 7+ Kozelka

 Nově v diskusi:
Chamonix v květnu | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Hmm | Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (7)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Prodam dvoje damske lezecky | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 239 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 286 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 248 
 Řídím se doporučením ostatních 
 237 
 Neřeším to – lezu vše 
 222 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.