LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
43.Duchoň 10097
44.Kopáček 10063
45. 10037
Bouldry:
43.Zítková 9253
44.Černý 9234
45.Jeliga 9203
Hory:
28.Rojko 2298
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5876 lezců
1207193 cest
Nové přelezy:
Drsnobál 9+/10-
Kúsok Do N 9-
Sonne Im H 9-
Pěkná Ústa XIb
Inkvizitor XIa/XIb
Dlouhý Čte 9
Wayne Gret 10-
Ojebávač H 7C
A Cold Day 8A+
Subjektivn 7C+

Stěny
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
Lezecká stěna SKP Policie - České Budějovice

Prodejny
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Olomouc
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází čtvrté číslo lidé&HORY

-pr-

Čtvrté číslo dvouměsíčníku lidé&HORY je na světě. Tentokrát v něm najdete mimo jiné i velmi zajímavé články týkající se letošních českých expedic.

Konkrétně Martin Minařík zavzpomíná na svůj sólo výstup na Dhaulagiri ve velmi poutavém článku. Radek Jaroš a Zdeněk Hrubý vám popíší své zážitky z úspěšné expedice na Dhaulagiri a Makalu v exkluzivním rozhovoru.
Čtrnáct stran TÉMATU se tentokrát podrobně zabývá s masivem ÉCRINS, atraktivní horskou skupinou v Dauphineských Alpách. Écrins skýtá nepřeberné množství horolezeckých výstupů, vysokohorských a skialpových túr. Na své si přijdou i vyznavači ferrat a extrémních lezeckých terénů. V tématu naleznete tipy na všechny zmíněné disciplíny, navíc obohacené o historické a geografické zajímavosti týkající se NP Écrins. Nechybí samozřejmě ani přehled praktických informací, kontaktů,  ubytování na chatách a popisů túr na osmi vložených kartičkách.

ČLÁNKY A SERIÁLY:
V rubrice „Osobnost“ se vám tentokrát představí jeden z nejúspěšnějších extrémních horolezců světa – Ueli Steck, jeho exkluzivní show budete moci shlédnout i v Národním domě v rámci Smíchovského festivalu alpinismu (21. - 23. 11. 2008).
J. Krejsa a P. Piechowicz pokračují v rubrice „Skalky“ s představováním legendárních moravských skalních oblastí. Tentokrát vás pozvou na Rabštejn
Vláďa „Chroust“ Procházka popisuje ve své „Metodice“ problém, kterému se každý snaží vyhnout, ale je nutné ho bravurně zvládat – činnost po pádu.
Druhý díl seriálu „Australské treky“ tentokrát zavítal do pohoří Stirling Range, neboli květinových hor.
V rubrice „... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo.“ zavzpomíná na své začátky legenda československého horolezectví Zoltán Demján.
V seriálu „Jihoamerické vrcholy“ vás Martina Křenová a Fanda Červinka provedou po tajemných kouřících vulkánech Puyehue a Copahue.
Desátý díl „Československých a Českých himalájských expedic“ přináší přehled úspěchů i tragédií slovenských horolezců v období posledních pěti let..
Seriál Jiřího Nováka „Vybrané výstupy“ si tentokrát bere pod drobnohled zajímavé a pro Čechy rychle dostupné pohoří Loferer Steinberge.
Jaké to je zavítat do vysněného Nepálu, poznat místní kulturu a obrovské hory? S odpovědí přichází Petr Pražák, autor čtenářské rubriky „Túra, na kterou nezapomenu“.
Třetí díl seriálu „Praha a alpinismus“ představí několik chat, které v Alpách vyprojektoval a postavil rodák ze Smíchova -  Johann Südl.
Závěr časopisu je věnován radám, jak správně vybrat vařič do volné přírody, testu dětského nosítka  a novinkám na trhu s outdoorovým vybavením.
Poslední strana informuje o novinkách pro členy OeAV (www.alpenverein.cz) a představuje nově zaváděná pravidla pro pobyt, které budou umístěny na všech OeAV chatách v českém jazyce.

SOUTĚŽE:
Kromě oblíbené čtenářské soutěže s tajenkou se můžete zúčastnit i nové soutěže Kdo se vyzná, ten pozná..., ve které se poznávají vrcholy nebo pohoří na fotografii. Správná odpověď se vyplňuje na stejnou kartu jako tajenka.

Slunečné dny v horách a na skalách přeje za celou redakci
          Daniel Polman


Daniel Polman   [úpravy] 18:48 07.08.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Dvojvrcholová Ušba, ale zboku a tak jen jeden vrchol, fotka z túry na skialpech.
Ušba
 Databáze cest:
Všechny cesty (190150)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kúsok Do Neba 9- Súľov
šimpanzí Direkt 6A Seníky
Mrazivý Polibek VII Bělá U Děčína
Údolní Komín III Bělá U Děčína
Gimli 4+ Sklárna Jih
Nově komentované:
Satia 9- Manínska Úžina
Bufón 6b Puig De Garrafa
A Cold Day In Hell 8A+ Bystřička
Nymfa 8A+ Tisá - Modřín
Hranostaj VIIc Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Učitel? | Re: nechápu | Re: Učitel? | Inu | Inu | Re: Jaky prusik? | Kovový (ocelový) člen | Re: Jaky prusik? | Re: Učitel? | Re: Učitel? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (28)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (14)
Sháním fotky ze Skaláku (12)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)
Fotografie do profilu deníčku (10)

 Nově v inzerci:
Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 67 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 82 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 78 
 Řídím se doporučením ostatních 
 64 
 Neřeším to – lezu vše 
 68 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.