LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
49.Čáň 9954
50.Novotná 9927
51.Podstata 9894
Bouldry:
49.Chovanová 9100
50.Tran 9078
51.Šolc 9053
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5876 lezců
1207496 cest
Nové přelezy:
Bangladéš 10-
Magion Ext 7C
Švajc 3 7C
Foter Line 7C
Pláč 7C/7C+
Panelstory 8A
Panelstory 7C
Projekt Re 7C+
Alenka V Ř 7B+
Brum Brum 7C

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
SAUNA - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo III.

8.díl - Hochfügen, Rakousko

V předcházejících sedmi dílech jsme posbírali cenné rady od profíků, a to jak pro výšlapy směrem vzhůru, tak pro následný sjezd.  V tyrolském Hochfügenu si všechno pečlivě zopakujeme, stejně jako výbavu, bez níž by nikdo neměl vyrazit na skialpinistickou túru.

Lavinový batoh, lopata, sonda, vyhledávač a spoustu dalších užitečných věcí nám připomene certifikovaný horský vůdce UIGAM Karel Kříž před tím, než se s ním vydáme na vrchol Wetterkreuzspitz.

V Hochfügenu jsme na skialp vyrazili s horským vůdcem Karlem Křížem

V Hochfügenu jsme na skialp vyrazili s horským vůdcem Karlem Křížem


Na tenhle den natáčení nám zůstal svatý Petr nakloněn – nebe bylo až kýčovitě modré. Škoda, že jen na ten jeden den…. Jasně, někdy ten sníh napadnout musí!

Ideální počasí v Tyrolsku

Ideální počasí v Tyrolsku


V Hochfügenu bývají celosezónně skvělé podmínky pro freeride, což je výstavní disciplína Robina Kalety. Náš společný freeridový den připomínal spíš cimrmanovské bloudění v mlze, ale i tak jsme pochytili základy bezpečného lyžování ve volném terénu.

Prašanový ráj - s Robinem Kaletou

Prašanový ráj - s Robinem Kaletou


A navíc jsme i společně s vámi posbírali pomocí aplikace EPP – pomáhej pohybem poslední body pro handicapovanou sportovkyni Hanu Doležalovou. Šek s částkou určenou pro pořízení nového invalidního vozíku předáme Hance tam, kde to všechno začalo - v Peci pod Sněžkou.  My už víme, kolik se nám podařilo spolu s vámi pro Hanku vysportovat. A nebylo to málo.

Robin Kaleta

Robin Kaleta


Poslední díl třetí řady seriálu Skialpem to začalo vysíláme den před Štědrým dnem – 23. prosince. A čas? Zase ideálně mrkněte na www.ceskatelevize.cz.

Tyrolsko je pro skialp zemí zaslíbenou

Tyrolsko je pro skialp zemí zaslíbenou


Co napřesrok? Plány máme a zatím to vypadá, že se nám je podaří i splnit. Včas dáme vědět… :-)

Alena Zárybnická a Jiří Hölzel




Alena Zárybnická   [úpravy] 07:21 21.12.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Lom Vlčí skála (50.3671750N, 15.6634836E), Hořice v Podkrkonoší
Ohnišťovka, 8-
 Databáze cest:
Všechny cesty (190163)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Apollón 5C+ Stupavské Skály
Qu'Est-Ce Que C'Est 5c Geyikbayiri
Sperone Di Sinistra 3 Val Rosandra
Du Grand N'importe Quoi ! 6c Narbonne
Martinie On The Roc 6b Narbonne
Nově komentované:
Normální Cesta I Skaříšov
Jeschkenwand V Oybin
Normální Cesta I Skaříšov
Mittelwand VI Oybin
Jeschkenwand V Oybin

 Nově v diskusi:
Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: To je jen tresnicka | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Re: Zachycovač pádů | Zachycovač pádů | Re: Petr Klofáč nezvládá střet zájmů | Re: Učitel? | Re: Učitel? |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (59)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (56)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (29)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (16)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Severní stěnou Grandes Jorasses (12)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (11)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (10)

 Nově v inzerci:
Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana | 28.3.26 Particka z Pasinky | Šrouby do ledu | Goretexová bunda |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 74 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 94 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 89 
 Řídím se doporučením ostatních 
 71 
 Neřeším to – lezu vše 
 74 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.