LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Paráda, už budu u kruhu! Ale proč je od kruhu vždycky bouldr?
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
21.Pail 10603
22.Melen 10601
23.Suchan 10532
Bouldry:
21.Šípek 9950
22.Indrák 9950
23.Košťál 9950
Hory:
31.Nehasil 2188
32.Tomasu 2179
33.Dörfl 2142

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205692 cest
Nové přelezy:
Bleau's Ar 7B+
Samsara 8a
Corto 8a
Maracuja 7C
Spalony Br 8A+
Sparťan 7C
Hydraulika 7C
Repelando 8a+
Krkavka 7c
Tak Pravil 7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Glace Glisse 2013

závody i ledopády

smallPoslední z evropských závodů letošní drytoolingové sezóny se uskutečnil 15.2.2013 v rakouském Unken.

Českou republiku reprezentovali na tomto závodě Jan Straka, Jakub Macek a Radek Lienerth. Cesty byly postavené oproti minulým ročníkům o něco lehčí a tak na postup do semifinále bylo potřeba dát tři topy v kvalifikaci a do finále dát top semifinálové cesty ve velmi rychlém čase.

finále Jan Straka

finále Juraj Švingál

semifinále Radek Lienerth


Nejlepší výsledek se podařil Janu Strakovi, který až technickou chybou v posledním kroku finálové cesty přišel o stupně vítězů a skončil na pěkném 5. místě. Radek Lienerth byl na čas prvním nepostupujícím do finále na 9. místě a taktéž s topem semifinálové cesty těsně před vypršením časového limitu skončil Jakub Macek na 13. místě.

Na třetím místě se umístil Janes Svolšak, stříbro bral Alexandar Mataruga a vítězem se stal Marcus Bendler. Juraj Švingál ze Slovenska obsadil 4. místo a Mano Grajciar byl na 6. místě.

V kategorii žen skončila na třetím místě Morana Durbesič, druhá Tjaša Kosič a zvítězila Barbara Zwerger.

hlavní strůjce závodu Ingo Auer

finále Marcus Bendler

finále Barbara Zwerger

stupně vítězů


Po závodech jsme se pak přesunuli do Bad Gastein, kde jsme se pověnovali do úterka ledům. Mezi vydařené ledy jsme si tak odškrtli klasiky jako Glastpace, Mordor, Seidenraupe, Wet Dreams nebo Supervisor.

Gastein - Anlauftal - Mordor & Supervisor

Mordor - klíčová délka

Mordor - dolez

Supervisor - poslední délka

Supervisor - Stračena dolez poslední délka

Wet Dreams - Jakub Macek


Za subkomisi drytoolingu a ledů

Radek Lienerth   [úpravy] 18:20 26.02.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Evropský pohár08:09:14 27.02.2013
Jak dopadl Evropský pohár celkově? Nikde to nemohu najít. Martina měla po Brnu do celkového hodnocení pěkně našlápnuto.
Fandaodpovědět 

 Foto dne:

Gekón, 11- (foto)
 Databáze cest:
Všechny cesty (189980)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
L'Étoile Filante 7B+ Fontainebleau
Concept 7A Fontainebleau
Bleau's Art (droite) 7B+ Fontainebleau
Maracuja 7C Fontainebleau
Extra Hrvoje 7a+ Osoje - Čikola
Nově komentované:
Projekt 1 VIIc Doksy U Kladna
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lady Punk 8+ Manínska Úžina
Krkavka 7c Kalymnos
Ni Pa Mí 6b+ Margalef

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád | Re: Kde působí | Kde působí | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
volat ci nevolat | Klobouk dolů!! | Re: dnes bez trollingu | Re: šneci a nelezci | šneci a nelezci | Also | Re: Určitě by se slušelo | Pecka | Geo | Brutal |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (8)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (8)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2826 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3053 
 Ne, uniklo mi to. 
 2705 
 Sleduji jen Adama. 
 2823 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.