LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5887 lezců
1210529 cest
Nové přelezy:
Silkroad Xc
Dopamin 7A+
Polární Zá 8A+
Zlatý Vlak 7C
Mr.Mime 7C+
Touha Xa
Pain And G 7C
Wolkom 7C
La Michole 7C
Frost 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Návod

jak psát na Lezce

smLezec.cz je otevřený redakční systém, do kterého mohou přispívat všichni čtenáři. Moderují ho posléze administrátoři, kteří se snaží postupovat dle novinářských principů a svého svědomí, tak aby Lezec co nejlépe fungoval pro čtenáře.

Pokud máte informaci, článek nebo literární dílo, které si zaslouží být na hlavní stránce Lezce, pak ho pošlete emailem na adresy adminů, které najdete vlevo dole. Stejně tak pošlete mailem fotku(y), která má u článku být.

Pokud to dovedete, upravte fotky do článku na maximální šířku 500 pixelů, malou poutací fotku na hlavní stránku a záhlaví článku zmenšete na šířku 250 pixelů.
Do textu připraveného článku dávejte, prosím, na příslušné místo značku "zde bude obrázek - jmeno.jpg".

A jaký článek patří a jaký nepatří na první stránku Lezce? O tom pojednává starší článek Jak psát na lezce? A co fotky?

Příspěvek do Diskuse můžete zadávat pomocí formulářů přímo. Zde prosím dbejte na to, aby vaše odpověď na již rozběhlé téma navazovala na toto téma a nezakládali jste nové tzv. vlákno diskuse. A potom než zadáte nový dotaz, zkuste v okénku Hledání na Lezci vpravo nahoře vyhledat, zda už se o tématu nediskutovalo. A využívejte rozbalovacího okénka tzv. listboxu v rubrice diskuse nahoře vpravo, kde je kategorie tématu v diskusi (např: akce, ankety, filmy, bouldering ...). To vám usnadní vyhledávání, a tak i při zadávání nové otázky zkuste vybrat správnou kategorii.

Podobně může každý zadávat inzeráty do rubriky Inzerce, nebo odkazy na internetové stránky v rubrice Odkazy.

Když pořádáte závody, máte k dispozici rubriku Závody (odkaz v levém sloupci), kam si můžete závod sami zadat. Pokud už je tam zadán, někým jiným např. z adminů, a chcete něco doplnit, napište adminům (v levém sloupci dole) mail.

Jestli máte nebo znáte lezeckou stěnu nebo bouldrovku, zadejte ji do rubriky Stěny (vlevo dole).

A jednou z nejhodnotnějších služeb je unikátní Databáze cest, kterých je už víc 140.000. Zde můžete zadávat nové cesty, které pak můžete zapisovat do svých Deníčků, který si každý může zaregistrovat (registrace vlevo nahoře). A potom srovnávat své výkony s kamarády nebo třeba s mistrem světa v Žebříčku (Článek o novém Žebříčku viz Žebříčková revoluce.)

Anebo můžete hledat, které cesty jsou častěji lezeny lezci, co jsou na tom podobně jako vy, a pak se do nich taky pustit, a třeba tak posunout svou výkonnost. Samozřejmě i k cestám můžete psát komentáře, jak se vám to líbilo nebo třeba že se tam viklá kruh nebo kde číhá nějaké zákeřné nebezpečí.
Databáze cest je základem rozrůstajícího se seznamu podrobných lezeckých průvodců (rubrika Průvodce) po mnohých lezeckých oblastech v Česku i v zahraničí, které jsou zde zdarma k vytištění. Samozřejmě můžete spolupracovat i na této věci, napište mailem nejlépe na jirkas @ lezec.cz.

A pokud si chcete na Lezci koupit inzerci, tak se podívejte na stránku Jak inzerovat na Lezci?.

Lezec.cz   [úpravy] 07:42 12.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Dotaz17:37:24 22.08.2023
Můžu se zeptat jak smazat komentář na lezci?
j a k u b k a r p a s @ g m a i l . c o modpovědět 
 Re: Dotaz18:02:47 22.08.2023
Napiš mi mailem, o co jde, můžu to případně smazat. standa@lezec.cz
 Standaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (190353)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dech Noci VIIIa Labské Údolí - Pravý Břeh
Dlouhá Božena 6B Tisá - Modřín
Aitor-Menta 6a Cuenca
Magic Three (assis) 7B+ Fontainebleau
Cellulite Finale (gauche) 7A Fontainebleau
Nově komentované:
Zauberrücken VIIc Bielatal
Via Giulietta VIIb Ostaš
Poemex 7B Bor
Šupinátor 10- Súľov
Semiramis 7B+ Pod Hradem

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Nádhera | Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Poskytnu rychlou soukromou půjčku | Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 232 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 272 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 242 
 Řídím se doporučením ostatních 
 226 
 Neřeším to – lezu vše 
 216 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.