LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10678
20.Kolomazník 10628
21.Pail 10603
Bouldry:
19.Chejn 10000
20.Majdloch 10000
21.Šípek 9950
Hory:
29.Chomová 2248
30.Kupec 2216
31.Nehasil 2188

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205409 cest
Nové přelezy:
Houftasaur 7b
Epilog IXc
Le Mieux 7C/7C+
Maloskalsk 7C
Bez Fakáče 7C
Pašeráci D 7C
Bezrameňák 7C+
Ninja 8A
Bez Fakáče 7C
Shoulder P 8A

Stěny
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Lezecké centrum Vertikon - Zlín

Prodejny
PROVIDE + YETTI Havlík - Děčín
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra: prvovýstup 9b v Chorvatsku

Adam Ondra vylezl 28. září v chorvatské oblasti Paklenica v jeskyni Vranjača novou cestu za 9b, která by měla být první v této obtížnosti v Chorvatsku. Prvovýstup pojmenoval B je to! v návaznosti na druhou linii za 9a/a+, kterou zde vylezl v srpnu a které dal název A je to!

Adam cesty zapsal do databáze na Lezce:

B je to!

A je to!



O okolnostech prvovýstupu a slovní hříčce, s kterou pojmenoval cestu, se Adam podělil na Facebooku:

 



Standa Holec   [úpravy] 07:46 01.10.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Už ani pes neštěkne 06:40:10 02.10.2023
Je to tak...
Doggieodpovědět 
 Re: Už ani pes neštěkne 07:52:42 02.10.2023
Hehe, maximálně přání mrzutého psa. Adam je král a tvůj skřekot na tom nic nezmění. 9b je světový výkon. Skoro milion sledujících na sociálních sítích nemá žádný lezec. Tisíce lajků na každý uprdnutí. Že se ti to nelíbí? Tvoje nic na tom nic nezmění. Adam baví a bude bavit dlouho. Ostatně to je legend úděl.
Pejskařodpovědět 
  Re: Už ani pes neštěkne 09:16:08 02.10.2023
Legenda je. A ještě z toho nějaký čas žít bude. Realita je ale taková, že už není nejlepší ani na skále ani na překližce. A pokud bude jeho tým (pochybuji, že je to z jeho hlavy) produkovat další product placement hrůzy, tak ztratí i tu mediální slávu. Btw z lezeckých "celebrit" je asi nejvýš Magnus, který dokázal oslovit i nelezeckou veřejnost. Ne všechna videa jsou koukatelná/lezecká, ale to už ani ta Adamova.
Líbilo by se mi, kdy se Adam vrátil k týmu a přístupu z doby Silence. To raději jedno video za půl roku a pořádné, než každou chvíli tohle. Ale chápu, že uživit současný "team" stojí spoustu peněz, navíc, když z té spolupráce nejsou výsledky.
Vrtící ocasodpovědět 

 A je to!11:31:30 03.10.2023
Já dal nedávno v Paklenici taky cestu A je to! 💪 Ale za 5a. Asi někdo sundal pár madel :D Adame...?
M.odpovědět 

 kdo kdy posunul obtížnost víc než Adam?19:48:34 03.10.2023
Né že bych sportovní lezení nějak sledoval, ale Adam  posunul maximální obtížnost na skalkách opravdu o hodně. Kdy se komu naposledy něco takového povedlo? Gullichovi na počátku 90tek? Schubertovi, ačkoliv leze jako pámbů, se nic podobného zatím nepodařilo.
honzaodpovědět 
 To už je dnes jen historie23:28:56 03.10.2023
Jenže to už je dnes jen historie. Jeho překližkový rival ho již poráží ne jen na překližce, ale také ve skalách. Zatímco Adam dává 9b, on dává Adamem vytýčený směr za 9c...
odpovědět 
  Re: To už je dnes jen historie17:35:10 04.10.2023
Jasně, historie.. Nikdo nejsme mladí věčně, ale do historie se svými výkony zapíše málokdo.
honzaodpovědět 
   Re: To už je dnes jen historie05:48:21 05.10.2023
Ale jo, to mu nikdo nebere, jen dnes již udávají rytmus jiní. Ať už jde o skály nebo překližku.
odpovědět 
   Re: To už je dnes jen historie18:16:59 03.11.2023
Jsem Adamův fanda, ale co se týká klasických českých mouder o věku u sportovců, tak se musím vždycky hodně pousmívat (ale jasně, že na to postupně skoro každej přistoupí, když to slyší od každého na slovo vzatého odborníka ze všech stran...). Třicet není na sportovce žádnej věk. Spíš by měl být v nejlepší formě a následně z ní jen pomalu ubírat, ti co na to jdou v tomhle věku chytře se dovedou dokonce ještě nějakou dobu zlepšovat. Mimochodem, Schubertovi je 32, jestli se nepletu, třeba Sharmovi snad 42 (?) a jak pořád na skalách válí. Forma může kolísat, ale Adama ještě super výkony čekají, jestli se nenechá otrávit.
Hloupý Honzaodpovědět 
  Re: To už je dnes jen historie17:40:21 04.10.2023
Nicméně ten směr vytyčil Adam, a to je taky součást té historie. Pozitivně se zapsat do historie je možná maximum, jaké může nějaký ambiciózní člověk dokázat. Je to mnohem víc, než jenom relativizovat a snižovat hodnotu jiných.
P.odpovědět 
  Historie moc dobře ví21:39:30 04.10.2023
Tvoji historii bych opravdu moc rád znal. Tvoje malost mě asi nikdy nepřestane udivovat :). Hanba ať tě zfackuje. Takhle za rohem pokřikovat na krále. No co. Adam je světová mašina. Když s lezením teď a tady sekne, tak navždy zůstane naprostou a neoddiskutovatelnou legendou. To jsou fakta. To co píšeš ty jsou pouze h*vna.
:)odpovědět 
   Re: Historie moc dobře ví03:03:37 05.10.2023
Tak na to koukam a rikam si - je to troll, neni to troll, muze tohle nekdo myslet vazne?
Treba fakt jen provokuje a chce ozivit diskusi (no uz tu dlouho nebyla poradna bitva o mago ale tahle pekna etapa uz je asi za nama, takze lidi zkousej ruzny inovace, jako treba peknou variantu az teologickou, je Adam Buh nebo jen jeho prorok?).
Ale mrzi me ten nezadrzitelnej upadek, misto aby lidi zrucne vrsili neotrele konverzacni perly tak se vybijej v sylogismech a ad-hominem argumentech.
No uz to neni co to bejvalo...
odpovědět 
    Re: Historie moc dobře ví08:01:32 05.10.2023
Však zkoušíš to a nejde ti to.
:)odpovědět 
     Re: Historie moc dobře ví15:14:39 05.10.2023
dyt rikam, upadek.
odpovědět 
      Re: Historie moc dobře ví17:13:23 05.10.2023
Ano, je to tak. Je to s tebou naprosto marný.
:)odpovědět 
       Re: Historie moc dobře ví17:32:21 05.10.2023
tak ne troll ale konverzacni bot. no fuj, to sme dopadli.
odpovědět 

 Foto dne:
Lom u cesty
Kartáč
 Databáze cest:
Všechny cesty (189965)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
LIBERTÉ MASQUÉE 7a Kalymnos
Darmošlap 6C Hlavatice
Not War 7a Kalymnos
Clan 7a+ Kalymnos
Nová Cesta Y 6c Manikia
Nově komentované:
Minicooper 8 Koukolova Hora
Symphaty For Devil 6c+ Vrysi
Symphaty For Devil 6c+ Vrysi
Minicooper 8 Koukolova Hora
JaJa-Kante 6 Peilstein

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Paráda!!! | Re: dnes bez trollingu | dnes bez trollingu | oooo | Díky | Krásná práce | hezky | Re: Opět výkon na špici | Miluju čechy | Re: nechápu |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Severní stěnou Grandes Jorasses (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (4)

 Nově v inzerci:
Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2768 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2981 
 Ne, uniklo mi to. 
 2646 
 Sleduji jen Adama. 
 2773 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.