LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se tam udrží sníh, tak já taky.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 6983

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5869 lezců
1205677 cest
Nové přelezy:
Samsara 8a
Corto 8a
Maracuja 7C
Spalony Br 8A+
Sparťan 7C
Hydraulika 7C
Repelando 8a+
Krkavka 7c
Tak Pravil 7C+
Jackie Cha 8A+

Stěny
Olberg lezecká stěna - Blansko
Boulderbar Flamendr - Kadaň
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
Ksport - Třinec
HUDYsport - Praha 9
HUDYsport - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledy v Erlaufbodenu zakázány

Od 1.1.2004 jsou ledy v Erlaufbodenu zakázány. Oblast byla vyhlášena chráněnou lokalitou pro kamzíky.

Alespoň tak nějak zněla volně přeložená slova z úst rakouského, snad ochranáře či co, který nás vypakoval z normálního parkálu. Prý se dokonce nesmí do této lokality ani na procházku, což mě později při popojíždění a hledání nějaké náhražky za erlaufbodenské ledy docela rozesmálo. Nicméně dávejte si pozor a zkuste být, pakliže se chystáte na tyto ledy trochu více opatrní. Nebuďtě aktivní blbec a nemluvte s ochranářem o ničem, natožpak v jeho rodné řeči. Cedule tam žádné zatím nebyly a parkoviště označeno je. Ale pro jistotu si nechte auto zaparkováno někde jinde a snažte se dostat na ledy, aniž by jste na sebe příliš upozornili místní obyvatele. Beztak si tam ty kamzíky chrání pro svoji loveckou vášeň.

iškar   [úpravy] 07:48 19.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 no ja nevim12:18:55 19.01.2004
Pokud je to opravdu zakazano tak bych to respektoval. Prece jenom kamzik je chraneny druh a o duvodu ochrany je zbytecne spekulovat. Ale asi by to melo byt nejak oznaceno, resp. oficialne vyhlaseno.
stipodpovědět 

 A není to nějakej kec?00:16:46 20.01.2004
Teď jsem se díval nar rakouskej server a 14.1. to lezli nějací Rakušáci a psali akorát o tom, že je tam málo ledu. O zákazu nic. Lezli jsme tam na začátku ledna ještě se dvěma místníma a Ti o zákazu vůbec nic neříkali.
Byla by to trošklu blbost, protože ledy jsou na začátku soutěsky a nikdy jsem tam kamzíka neviděl.
Jirkaodpovědět 

 Foto dne:

Gekón, 11- (foto)
 Databáze cest:
Všechny cesty (189977)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Maracuja 7C Fontainebleau
Extra Hrvoje 7a+ Osoje - Čikola
Jazavčev 7a Karin
Bunovčanka 6a Karin
Verborgener Weg 6 Liebethaler Grund
Nově komentované:
Projekt 1 VIIc Doksy U Kladna
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Lady Punk 8+ Manínska Úžina
Krkavka 7c Kalymnos
Ni Pa Mí 6b+ Margalef

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Nález lezeček Srbsko-Divadýlko | Re: panťák - pád | Re: Kde působí | Kde působí | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
volat ci nevolat | Klobouk dolů!! | Re: dnes bez trollingu | Re: šneci a nelezci | šneci a nelezci | Also | Re: Určitě by se slušelo | Pecka | Geo | Brutal |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (26)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Severní stěnou Grandes Jorasses (8)
Jorge Díaz-Rullo navrhuje své nové cestě obtížnost 9c (8)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius | Laspotriva, Otaki, vel.42 | Hilleberg Jannu | lezení 24.3. i jindy | Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2826 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 3050 
 Ne, uniklo mi to. 
 2704 
 Sleduji jen Adama. 
 2820 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.