LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
18.Svoboda 10693
19.Kalvas 10678
20.Kolomazník 10628
Bouldry:
18.Širůčková 10006
19.Majdloch 10000
20.Chejn 10000
Hory:
4.Černý 6468
5.Bloudek 6420
6.Zaoral 6285

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5867 lezců
1204709 cest
Nové přelezy:
Úsměv 7C
Lihová Sle 7C
Don Corleo 7C
Knoflíková 7B
Jan Kareš 9/9+
Ornament 8A/8A+
Žíla 8A
MaWis Wamp 10-
Hary Fotr 7C
Le Mur Du 7C

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká expedice Muchu Chhish (7475m) ani letos na horu nevylezla

Česká expedice na dosud nezlezenou horu Muchu Chhish (Muču Kiš, 7475 m) v Karakoram v Pákistánu ani při letošním pokusu na vrchol nevylezla. "Tentokrát nás nezradila nepřízeň počasí, ale velké množství sněhu na hřebeni v 6600 m," píší účastníci na Facebooku.

Viz:

"Ani druhý pokus o vrchol nezdolané Muchu Chhish se bohužel nezdařil.
Tentokrát nás nezradila nepřízeň počasí, ale velké množství sněhu na hřebeni v 6600 m. Po několika hodinách lopocení po pás v „cukrkrystalovém“ hnusu jsme s Tomášem museli otočit.
Akce se přitom vyvíjela velmi slibně. Počasí přálo, lezecké podmínky byly obstojné. Zkušenost z minulého roku a sice že v C2 a C3 nepostavíme více než jeden stan nás hned na začátku přinutila se rozdělit na dvě samostatně postupující skupiny (Kořen+Tomáš a Drobek+Punkáč+Vípek). S Tomášem jsme z BC měli vyrazit jako první a kluci ještě ten den za námi. My do C2 a oni do C1. Tak jsme měli postupovat až na hlavní hřeben. Tato vyprecizovaná strategie nám překvapivě vydržela celý jeden den (kluci to kvůli obtížnosti terénu z C1 otočili).
Cestu z BC do C2 jsme s Tomem udolali po zhruba 10 hod (cca 1500 m výškových), kde ještě na užším hřebínku, než minulý rok jsme vyhrabali místo pro stan.  Do traverzu, který nás minulý rok tak hrozivě vyšťavil (12 hod) jsme s chutí vyběhli hned z rána. Oproti minulému roku jsme směr traverzu posunuli o něco níže, přes pás mixového terénu, kde bylo přeci jenom pár možností lehce spočinout a hlavně se jednodušeji odjistit. Traverz jsme zdolali za zhruba 6 hod, vyšvihli se kolem megaobřích seráků a pod jedním z nich blízko hřebene jsme založili C3, kde jsme přečkali noc. Další den bylo krásné počasí. Oblezli jsme „spací“ serák a namířili si to v prudkém svahu přímo k hřebenu. Po několika chvílích však bylo očividné že to nebude zadarmo. 5 cm krusta zmrzlého sněhu a pod ním cukrkrystal, místy i více než po pás, do toho 60-70° lavinozně smrdící svah. Po 5 hod již bylo jasné že plán dosáhnout ten den hlavního hřebene je zcela nereálný, útočit na vrchol do 2-3 dnů je zcela mimo mísu, nemluvně o cestě zpátky. Padlo těžké rozhodnutí o návratu mezi lidi. Sestup jsme si chtěli užít a tak jsme odvážně, bez okolků sjeli nelezenou jihozápadní stěnou – aspoň tady máme primát.
Sečteno - posunuli jsme figuru o cca 250 m výškových dále a potvrdili si, že Muchu Chhish nebude jednoduché vylézt.
Díky za podporu naší akce a horezdar,
Koren
P.S. Za měsíc se na Muchu Chhish chystá 11 členná řecká expedice – držíme palce!"




O zahájení letošního vrcholového pokusu jsme psali zde:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) je na 1. pokusu o vrchol

O loňské na expedici tady:

Česká expedice Muchu Chhish (7475 m) v Karakoram výstup vzdala


Standa Holec   [úpravy] 09:55 24.07.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pekne, pekne! 18:14:08 26.07.2021
Pekne, pekne! Tak hádam nabudúce to dopadne..?!
Smoloodpovědět 

 Foto dne:

Aventador
 Databáze cest:
Všechny cesty (189918)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zatracená Sezóna 6A+ Stupavské Skály
Los Magoros 8- Radošovice
Stupavský Obdélník 5A Stupavské Skály
Le Surplomb De La Religieuse 5B Fontainebleau
Le Surplomb De La Religieuse 5B Fontainebleau
Nově komentované:
Obláček 7A Stařechovický Lom
Hipnotyzer Prawy 7C Kamienna Góra
Lewa Gangrena 7C Kamienna Góra
Study Break 7C Tisá - Modřín
King's Line XIb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: Titulek | Re: Borec! | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: To je kdo? | Re: To je kdo? | To je kdo? | Průvodce | Borec! |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (27)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (25)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (2)

 Nově v inzerci:
Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2680 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2868 
 Ne, uniklo mi to. 
 2545 
 Sleduji jen Adama. 
 2667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.