LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Scribo ergo sum. Zapisuj si cesty!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
39.Barták 10150
40.Winter 10132
41.Černík 10131
Bouldry:
39.Zímová 9278
40.F 9278
41.Zítková 9253
Hory:
25. 2332
26.Halašta 2307
27.Kulajta 2304

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5868 lezců
1204910 cest
Nové přelezy:
Lež A Nená 9+
Lež A Nená 9+
Selanka V 7C+
Solárium 9+
Strašák 9+/10-
The Local 7C+/8A
Hydraulika 7C
Miami Stea 7C+/8A
Shoulder P 8A
Úsměv 7C

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ledová stěna Vír

Štěstí přeje připraveným

smallŠtěstí přeje připraveným? Snad ano. Věříme tomu, proto také Ledová stěna ve Víru nebyla na žádnou předchozí sezónu připravená, tak jako na tu letošní. A štěstí se konečně objevilo v podobě současných mrazů. Štěstí pro nás pro všechny, protože už brzy začneme ve Víru lézt.

Konečně přišla do našich končin zima. Čekali jsme na ni dlouho a trpělivě. Víkendy bez ledu jsme věnovali dokonalé přípravě, a tak s prvními mrazy stačilo jen zmáčknout knoflík a nechat ledovací systém pracovat. Led přibývá každým dnem, kdy je teplota pod nulou, a proto věříme následující optimistické prognóze: Ledová stěna Vír zahájí provoz Adidas  metodickým víkendem ČHS ve dnech 1.2. a 2.2. 2014 Pokud už budou všechny sektory pod ledem, zvládneme i běžný provoz pro osoby, které se akce neúčastní. O tom se samozřejmě dozvíte na stránkách www.ledovastenavir.cz.

areál Ledové stěny Vír je připraven na sezónu

areál Ledové stěny Vír připravený na sezónu
- tak už jsme se dočkali a můžeme ledovat


Letos jedeme na stěně i ve všední dny, takže se nezapomeňte objednávat hned po metoďáku na pondělí 3. února, a pak znovu a znovu. Na výběr máte tyto lezecké čtyřhodinovky v průběhu dne: 9:00 – 13:00, 13:00 – 17:00 a 17:00 – 21:00. Pokud bychom byli nuceni tento non-stop provoz přerušit, dozvíte se o tom na výše uvedených stránkách. Pokud bude další vývoj počasí příznivý, proběhne v sobotu 8.2.2014 Singing Rock, Tendon, Grivel Test Day – exkluzivní akce, na které si vyzkoušíte jaký cepín, mačka, lano, nebo šroub od těchto výrobců Vám nejlépe sednou.

nedělní ráno 26.1.2014

nedělní ráno 26.1.2014 - už to roste


nedělní ráno 26.1.2014

nedělní ráno 26.1.2014 - už to roste


A když i potom bude stále stěnu pokrývat led, přijdou si na své i soutěživí ledolezci. Na 15.2.2014 jsou v plánu již šesté závody v ledovém lezení na rychlost ve Víru. Opět půjde o Mistrovství České Republiky v této disciplíně. Můžeme už prozradit, že letos se bude bojovat o Vírský cepín. Věřte, že vítěz a vítězka si odnesou cepín, který nikdo jiný doma určitě nemá.

Dělat delší předpověď už by nebylo seriózní. Takže budeme doufat, že štěstí bude přát připraveným! Třeba nám zima své zpoždění vrátí delším trváním. Do konce března by stačilo…

Aktuální informace o Ledové stěně Vír získáte na stránkách www.ledovastenavir.cz, nebo na tel. čísle 732732751.

Slávek Matuška   [úpravy] 10:20 25.01.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 foto Vír11:04:48 27.01.2014
ze včerejška
Slávekodpovědět 

 Foto dne:

Aventador
 Databáze cest:
Všechny cesty (189929)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Solárium 9+ Súľov
Selanka V Podvečer 7C+ Josefův Důl
Drachentöter 6- Müglitztal
Pimperling 6- Müglitztal
Böse Fee 7- Müglitztal
Nově komentované:
Májová Cesta VIIIa Škrovád
Al Llit Al Primer Crit 6b Margalef
Study Break 7C Tisá - Modřín
Le Surplomb De La Religieuse 5B Fontainebleau
Study Break 7C Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád | Re: panťák - pád |

 Nové komentáře:
Re: nechápu | Akademici | Re: Titulek | Re: Borec! | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: Opět výkon na špici | Re: To je kdo? | Re: To je kdo? | To je kdo? |

 Kde to vře:
Studie Technické univerzity v Liberci o zraněních při lezení (28)
Adam Ondra přelezl 4 bouldery za 8C na flash (25)
MČR v lezení na obtížnost vyhráli: (25)
ČHS: Nebezpečné kruhy se potvrdily, praskají i po úderu kladivem (19)
Video: 10Boy Campus závod s Adamem Ondrou (11)
Fotografie do profilu deníčku (10)
Jorge Díaz-Rullo: nová cesta, možná 1 z nejtěžších na světě (5)
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej (4)
Evropský pohár v ledolezení na obtížnost Oulu, Finsko (3)
Adam Ondra dal na flash svůj druhý boulder za 8C: Lion's Share (3)

 Nově v inzerci:
Scarpa Drago LV 39.5 | Belveder-ztracené brýle | Goretexová bunda | Boty Scarpa Maestrale | Parťák na lezení | Grigri | Praha prodám | Macky Salewa 12hrot poloautomat | MSR Whisperlite International | Potapko a lezeni |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 2687 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 2876 
 Ne, uniklo mi to. 
 2549 
 Sleduji jen Adama. 
 2675 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.