LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly

Závody
ČP v lezení na obtížnost Brno (25.04)
SP boulder Keqiao (CHN) (01.05)
Melloblocco 2026 (06.05)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12903
2.Votoček 12850
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11328
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Groš 7240
3.Skopec 7183

Výsledky
MČR v ledolezení na obtížnost (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)
EP v ledolezení Finsko (07.03)

Deníčky
5886 lezců
1210194 cest
Nové přelezy:
Tak Pravil 7C+
Měnič 7C+
Window Low 8A+
Okienko 7C+
Upalone Me 8A+
Krtkův Dor 8A
Doctor Dir 7C
Ledové Krá 8A
Karantena 7c
Hobo 7c+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezecké filmy na Fesťáku

tipy

smVe čtvrtek začíná Fesťák a dovolím si pár tipů na lezecké filmy dle katalogu, který se mi dostal v těchto dnech do rukou.

Hned dva snímky se věnují výstupu na hruboskalskou Taktovku, jeden Taktovka - 80 let od prvovýstupu ukáže jeho rekonstrukci, druhý Taktovka - do roka a do dne je o prvovýstupu posledním volným směrem na ní.



O lezení má být český film 24 hours, který zdokumentoval desáté výročí lezecké čtyřiadvacetihodinovky.

Slovinský Film Volnost staré školy má být příběhem o lezci (Gregor Šeliga – Šeli) a poznání nejčistějšího způsobu existence a lezení za poslední tři roky na různých místech na světě (Švýcarsko, Indie, USA, Slovinsko, Španělsko).

Atraktivním bude asi film Jardy Ježka a Ondry Beneše Welcome to Jordan Mr. o prvovýstupu cestou Rock Empire (8a fr.) na 500m vysokou pískovcovou stěnu Jebel Rumu v pohoří Wadi Rum v Jordánsku, o které se zde na Lezci psalo koncem loňského roku.

Cerro Murallon, je název filmu o tom, jak lezli Robert Jasper a Stefan Glowacz z Německa v argentinské stěně, 27 délek o obtížnosti až 9+, A2.

O bouldrování bude rakouský snímek Memento - život jednoho bouldru.

Film Červená věž je o tom, jak se rakouský extrémní šestatřicetiletý lezec připravuje a nakonec zdárně přelézá cestu stometrovou stěnou ve východních Alpách o obtížnosti 11.

Tolik tipy na pár filmů, které by měly být hlavně o lezení.



Ilustrační foto z výstupu na Taktovku starou cestou (archív autora)

Úvodní článek o Fesťáku:
Fesťák 2006

Standa   [úpravy] 23:12 23.08.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 super...13:06:30 24.08.2006
pekne filmecky na poradu festivalku...ale uz toho nechte, neb uz takhle lituju, ze nebudu pritomen :)
mlokodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (190339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Obětní Varianta 4+ Tři Kameny U Nových Losin
Doctor Direct 7C Chironico
I Hate Cops 6C+ Horsepens 40
Earth, Wind, And Fire 6B Horsepens 40
Honky Tonkin' 6B+ Horsepens 40
Nově komentované:
Večerní Cesta VIIa Prachov
Poemex 7B Bor
Compression Zip (du Fond) 7C+ Fontainebleau
L'Isoloir 7A Fontainebleau
L'angle Allain 5C Fontainebleau

 Nově v diskusi:
Re: Vtáčník | Re: Vtáčník | Re: Spaní Roviště | Vtáčník | Re: Samodomo nýty | FriXion® | Re: Samodomo nýty | Re: Spaní Roviště | Re: Samodomo nýty | Re: Samodomo nýty |

 Nové komentáře:
Re: Dobrý? | Re: Opět výkon na špici | Re: Dobrý? | Re: Selhání štandu na videu | není třeba to léčit? | Selhání štandu na videu | Re: španělsko :-( | Re: španělsko :-( | Re: Opět výkon na špici | Není míra jako Míra |

 Kde to vře:
Tragédie na ostrově (70)
Jak s pomocí prusíku pojistit riziko fatálního selhání slaňáku (60)
Bezpečnostní varování pro lezce na Kalymnosu (60)
Zaměření portálu Lezec nejen na lezení (15)
Sháním fotky ze Skaláku (14)
Petrohradské Padání (12)
naHoru.tv - nová minisérie Zkušenost k (ne)zaplacení (9)
Jungle Výstaviště otevírá! (9)
Zemřel Pavel Novák, správce skal a člen OVK Praha a Stř. Čechy (8)
Mistrovství světa mládeže ve skialpech, Francie (7)

 Nově v inzerci:
Goretexová bunda | Edelrid Ohm II | matrace na dopadiště | Nové skialp vázání ATK | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp vel. 38 | Scarpa Origin WMN vel.36 | Zapomenutý materiál | stěna, skály, Ústí | prodám dámské lezečky Miura | Statická a dynamická lana |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 228 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 267 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 234 
 Řídím se doporučením ostatních 
 219 
 Neřeším to – lezu vše 
 213 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.