LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Omluvenky nepadaj, jde se lézt.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
34.Adamovska 10284
35.Duchoň 10281
36.Lachman 10260
Bouldry:
34.Oliva 9409
35.Stadtherrová 9400
36.Šlapák 9350
Hory:
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632
29.Opice 2510

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193102 cest
Nové přelezy:
Karambol 9+
Ojos De Pe 7a+
Rattlesnak 9-
High Minde 7C+
Samurai 7C+
No Picnics 7C+
La Castali 7C+
The Traini 7C
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček je na expedici v Nepálu pod panenskou 2000m stěnou

Mára Holeček je v Nepálu na expedici s cílem vylézt panenskou stěnou. "Nedotčená stěna, zvedající se bezmála přes dva tisíce metrů od svého úpatí. Je to kráska a zároveň strmé hovado," napsal Mára na sociálních sítích. Mára podrobnosti zatím tají, ale podle diskuse na sítích by mohlo jít o himalájskou sedmitisícovku Langtang Lirung na hranici Nepálu a Číny.

Spolu s ním jsou na expedici dva lezečtí parťáci. "Moji parťáci, mlaďoši Ondra a Ondra mi vylepšují šance uspět," napsal Mára. Dle souvisejících odkazů by to měli být Ondřej Mrklovský a Slovák Ondrej Húserka, kteří z expedice také na sociálních sítích postují.

Nastoupit do stěny se Mára chystá za pár dní, jak napsal dále na Facebooku: "Linie výstupu též připravená a prosba ke hvězdám o štěstí odeslána. Dle mého víc v přípravách nelze udělat. Za pár dní jdeme s kůží na trh. Do té doby čůgo bůgo.
Maara"




"Údolím rieky Langtang sme sa presunuli  až do poslednej dediny Kyanjin Gompa. Z tadiaľ mame namierené priamo do našho malého base campu. Za každym rohom sa ukazujú nové a nové obrovské vrcholy. Nasleduje krutý týždeň aklimatizacie, bez ktorého by sme to ale ďaleko nedotiahli. Počasie je zatiaľ úplne super tak držte palce aby to vydržalo," napsal včera na Instagramu Ondrej Huserka.



Zmíněná sedmitisícovka na Wikipedii:

Langtang Lirung

O této utajované expedici se před týdnem zmínil v článku mezinárodní portál Secret Alpine Style Teams in Nepal; Holecek Returns



Standa Holec   [úpravy] 09:42 08.10.2024Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (191587)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Steinbeißer 6 Pirna
Turchen Offne Dich 6 Pirna
Verbindungshangel 6+ Pirna
Direkter Kreuzweg 8 Pirna
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Nově komentované:
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Ojos De Perro Azul 7a+ Leonidio
Yorgos Bogos 7a Leonidio
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Díky za zveřejnění | Není advent jako advent | Re: Cha | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Cha | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (2)
Beauty of Aurina (2)
JINGLE JAM vol. 7 - Christmas Edition (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Výbava do ledu | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1000 
 Někdy ano 
 1006 
 Ne nepoužívám 
 1063 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.