LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193177 cest
Nové přelezy:
Nesnesitel 7C
Bitterswee 9-
Working Cl 7c
Osel 9
Goat Bell 7b
Styks 7b
Fly For A 7c+
Maschinen 7B+/7C
Karambol 9+
Ojos De Pe 7a+

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štramberk – Botanická zahrada

hrozba zřícení části skal!

Naléhavě tímto varujeme před zřícením převisů v lezecké oblasti Štramberk v Botanické zahradě a to konkrétně v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“!

Podle informací Libora Holého z FM hrozí akutní zřícení převisů v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“ v Botanické zahradě lezecké oblasti Štramberk.

Přestože se mi tuto informaci ještě nepodařilo ověřit, chtěl bych z důvodů preventivní obezřetnosti vyzvat lezeckou veřejnost, aby až do odvolání kromě výše uvedených cest nelezli také cesty „Ládíkova“, „Narovnání“ a „Sterjcovská“ a aby při návštěvě této lokality zohlednili skutečnost, že se jedná o bývalý kamenolom a své jednání jak na skále, tak také pod ní přizpůsobili riziku pádu ne jen jednotlivých kamenů, ale i rozsáhlejších skalních celků.

Naposledy došlo ke zřícení celého skalního bloku v cestě „Hrana Májové“ v loňském roce.

Jiří Babača   [úpravy] 22:14 31.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štramberk23:01:18 31.10.2013
Ahoj Jirko, zrovna dnes jsme si chtěli odpočinout Štramberku. Naštěstí měli zavřeno. Díky za info. Potvrzuji, že kolem cesty Černý pás to nevypadá dobře.
mjodpovědět 

 Těžko říci, kdy to spadne13:41:26 01.11.2013
Ten šutrový převis vypadá nebezpečně, co Štramberk pamatuji. A to je 33 let. V poslední době se však celý Štramberk začíná rozpadat. Nevím čím, ale možná kyselé deště. Cesty, které jsme dříve lezli, tam už nejsou nebo se pro totální rozpad nedají lézt... Díky Pavlíkovi se tam stějně převážně nedá lézt, tak tato lezecká oblast postupně ztrácí na významu. Nikdo do toho nechce investovat své úsilí.
Petrodpovědět 
 Re: Těžko říci, kdy to spadne19:04:19 01.11.2013
Kvůli Pavlíkovi?
 B.C.Frayodpovědět 
  Re: Těžko říci, kdy to spadne19:20:42 17.11.2013
Asi pozdě, ale vysvětlím. Pozemek je vlastně dnes soukromý a patří panu Pavlíkovi (koupil jej za symbolickou korunu k vybudování botanické zahrady). V zimě je "botanická zahrada" zavřena úplně (říjen až duben), na jaře a podzim je otevřeno jen o víkendech a v létě možná denně, ale jen do večera. Po práci by se tam dalo pěkně lézt, vždyť světlo je do deseti, ale v pět to pan Pavlík zavírá a všechny vyhání. I o víkendu by člověk přivítal lezení "do tmy". Takže ivestovat své úsilí do něčeho, kde se vlastně nedá lézt je zbytečné.
Petrodpovědět 

 Aktuální situace18:15:19 08.05.2014
Ahoj,
jak to vypadá s bezpečností aktuálně? Spadlo něco dalšího? Chystám se v sobotu, tak sonduju..
Kubaodpovědět 

 Foto dne:

Středem plotny, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191599)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Last55 5A Hlavatice
Vousatice šklebivá 3 Hlavatice
Mám To V Paži 6A Hlavatice
Čistokrevný Kříženec 5A Hlavatice
Goat Bell 7b Karpathos
Nově komentované:
Ronti 5c+ Leonidio
Hrana 6+ Davle
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Ojos De Perro Azul 7a+ Leonidio
Yorgos Bogos 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: jungZoban | Re: jungZoban | jungZoban | Re: Cha | Re | Re: Cha | Re: Cha | Díky za zveřejnění | Není advent jako advent | Re: Cha |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (6)
EP v ledolezení Utrech, Nizozemsko (3)
JINGLE JAM vol. 7 - Christmas Edition (2)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC 44 | Výbava do ledu, Rezervace! | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1036 
 Někdy ano 
 1045 
 Ne nepoužívám 
 1088 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.