LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5764 lezců
1170823 cest
Nové přelezy:
Il Guardia 7c+
New Dimens 8+/9-
Rock For L Xc
Nouvelle D 7c
A Mazej Na Xc
Randa 8a+
Avanzi Di 8a+
Leap Of Fa 7b
Alpecin Fo 9-/9
Men In Dre 9+

Stěny
Na Nivách - Trutnov
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Areál sportu - Bystřice nad Pernštejnem

Prodejny
HUDYsport - Brno
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
HUDYsport - Frýdek - Místek

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mára Holeček a Matěj Bernát vylezli 1. kus cesty na Sura Peak

Mára Holeček s Matějem Bernátem se včera pustili do prvních metrů z 1300metrového převýšení výstupu novou cestou na donedávna oficiálně panenskou nepálskou šestitisícovku Sura Peak (6764 m, známou také pod jménem Hongu). Lezli 50stupňovým firnem, pak strmějším ledem až do jeskyně, kde zabivakovali. Dnes je čeká překonání skalní bariéry, což by měl být klíč k cestě, se "špatnou" možností ústupu a "bídnými" vyhlídkami na průstup k vršku,  jak napsal Mára na sociální sítě.

"Počátečních 50 stupňů ve firnu ještě šlo. Pak začalo stupňů přibývat a podklad se změnil na různě tvrdý led. Naštěstí strmý úsek byl zatím jen jeden a čekala za ním odměna. V jednom z těch sněhovým žeber čekala jeskyně. Po hodinové úpravě jsme měli místo pro stan a pohodovej bivak....
Zítra nás čeká překonat pořádný špičáky v podobě skalní bariéry. Jedná se o klíč k této cestě. Možnost ústupu je dost špatná. Vyhlídky na průstup dál k vršku bídné.


Viz:



Před tím jsme o výstupu psali zde:

Mára Holeček a Matěj Bernát vyrážejí do stěny na Sura Peak


O začátku jejich miniexpedice jsme psali zde:

Mára Holeček vyrazil do Himalájí na Sura Peak (6764 m)

Standa Holec   [úpravy] 11:58 21.05.2023Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

MS mládeže v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (185610)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kasperl 3 Rochlitzer Berg
Pittiplatsch 4 Rochlitzer Berg
Bummi 2 Rochlitzer Berg
Prekvapenie 7- Branisko
Hore Pochopíš 6 Branisko
Nově komentované:
Druhá 5A Skalky Za Aritmou
Druhá 5A Skalky Za Aritmou
Boulder A Bordel 8- Srbsko
Bohatým Mával 7 Bošické Skály
Převislá 7- Bošické Skály

 Nově v diskusi:
Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: Kavčí lom | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec | BoSý | Re: Normálka | Re: vysledky | Re: Normálka | vysledky | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | Climb Norway, lezecký průvodce Norsko | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 | Horský vůdce | Statická a dynamická lana | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 360-520 Kč/hod 76 000 až 89 000/M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1868 
 Ne 
 2141 
 Nevím 
 1376 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.