LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
24.Jeliga 10634
25.Jungling 10616
26.Slezáková 10580
Bouldry:
24.Nespoutaný 9881
25.Vaňous 9850
26.Urubčík 9750
Hory:
17.Najman 4679
18.Cibulka 4073
19.Hess 3908

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5753 lezců
1165797 cest
Nové přelezy:
Da Pazzo V 7c
Velkej Bej 9
Unplugged 8+/9-
Festivalov XIa/XIb
Minisex 7C
Starlight 9
Ma Cherie 9+
Off The Sy 8A
Permanent 8A+
Princ A Ch 9

Stěny
ZŠ Planá - Planá
Umělá horolezecká stěna ZŠ Dr. Horáka - Prostějov
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
HUDYsport - Praha 6

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Francie

17.3 - 31.3 2001

Včera jsem se vrátil z Francie...

...a napíšu jak to přibližně probíhalo, protože stejně nemám co dělat,zatím.
Takže jednou na Brumle mi kluci navrhli jestli nechci jet, chtěl jsem, to je jasný, ale nebyly prachy. Půjčil jsem si od mámy s tím že jí to ňák vrátím a nebyl problém vyrazit, protože Honzu Lahvoně jsme od školy ukecali už dřív, Sládič měl do školy potvrzení jakože soustředění, což teda bylo, Černoch školu neřeší a volno si udělal a Ivan měl auto a volno. Po obvyklých problémech jsme v pátek večer se spožděním vyrazily. Cesta proběhla na pohodičku za ukrutnýho deště, ve velkým WV transportéru se spaním vzadu, jsme dojeli v sobotu večer do Orgonu, kde jsme se stavili na kukandu. Zde jsme potkali RT a Mrázu kteří nadávali na mokrou skálu, Ti Nás varovali ať nejezdíme do Chatoveartu že je prochcanej, tak jsme se otočili a jeli do Bouxu.
V Bouxu je pohoda snad vždycky, dost ledovou noc jsme přespali v jednom z čechokempů a ráno se vydali do skal. Zaparkovali jsme v blízkosti hotelu, aby bylo auto trochu na očích,i proto že Nám Ostraváci říkali, že Je vykradli během 15 ti minutovýho nákupu v supráči, takže aspoň malá naděje, že nás tady nevyberou. Rozlezli jsme se pod La pláží v sektoru Skorpion a postupně jsme zdomácňovali v lezení po dírkách, které je zde typické. Počasí Nám přálo a bylo slunečno, jen na Styxu bylo pár steklých pruhů, protože občas přes noc sprchlo.
Po dvodenním lezení jsme daly restday v Aptu spojenej s nákupem a výběrem místních popelnic. Po loňských zkušenostech jsem na ně nastoupil naprosto suverénně přes den, a byl jsem dost rozhozenej když při "práci" přišel kdosi zevnitř vyhodit další pytel, po jeho odchodu a úsměvnym pohledu jsem radši rychle vyklidil prostor skokem zpátky přes plot. Stihl jsem odnést jen jakýsi actimel, ale aspoň něco. Po výběru ještě dalších kontíků jsme si uvařily zpátky v kempu, vajíčka a další jejich dary.
Následovaly další dva dny lezení na slunci a pak přesun do Aptu a do Volx, tentokrát jsem prchal od popelnic přes sklad zboží,protože se u nich snažil ňákej pracovník uklízet a já nemohl pryč. Ve skladu jsem ještě musel vysvětlovat že jako hledám záchod.
Ve Volx nebyla ani noha což byl opak Boux, kromě toho že zde byly RT s Mrázou, vylezli ňáký krutý prásky, ale to nechám na Rosťu, snad jen Mráza 8a+ OS. Nám to v místních převisech po oblinách taky celkem šlo a tak si Lahvoň zvedl svůj max cestou Shaosing na 8a PP. Černoch,  práskl ve svém maxu Zovirax 7c+, Sládič dal jiné 7c+ a Ivan vybojoval 7b. Já si odtud odvezl Shaosing a ňáký ty 7c+ a 7c. Spali jsme zde dvě noci a to v místních olivových sadech, a přestože se zde pohybovalo plno místních farmářů, nebyly problémy ani se stanem.
Další a poslední Naše zastávka byla v Russan, zde jsme strávily poslední dny a jídlo. Perfektní oblast po lištách a soplech. Je tu mnoho cest do 8b,oblast je v udolí řeky, jenž párkrát posloužilo k uklizení číchsi aut. V této oblasti Nám slunce teprve ukázalo svoji opravdovou sílu, vedro až hrůza. Při druhém dni lezení jsme dali všichni čtyři Macumbu 7c+ na druhej a pak se Černoch pokusil o jenno 8a a dal ho nadruhej! Vo to větší překvápko bylo, že Lahvoň ho dal Flash! Návázal jsem se na mnou očekávanej flash a neusral jsem si v nejtěžším místě. Po půlhodině jsem vymyslel jak to odkrokovat a dal pár pokusů- marnejch. Šli jsme spát, a po restdayi jsme to nakonec vylezli i já se Sládičem. Ještě před restdayem Nás zřejmě místní bušič obdaroval paličkou hulení a se slovy "Be careful!" odjel. Restday byl pohodovej! stejně tak jako celej zájezd, v neděli jsme se ještě stavili na Srbáči, ale už jsme nelezli.

Jirous   [úpravy] 16:13 02.04.2001Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 
Dost dobrej clanek.Kdyby takovejch bylo i v Montane vic tak by to byl dobrej casak
Zapsal: Michal, 16:55:38 02.04.2001
 A co foto ?
Jirousi, fakt pekny a zabavny. Jen treba foto jak vybiras popelnici, ci dokonce lezes tomu chybi.
Zapsal: JirkaS, 19:18:14 02.04.2001
 Lahvoň
Uf uf, řekl bych, že Lahvoň začíná přivostřovat...:)
Zapsal: Oliváč, 08:11:39 03.04.2001
 A ještě...
To flashnutý 8a se jmenuje Traktopele. A až pojedete do Russan vemte si sebou čínskou sadu, nebo jinou sadu klíčů, je tam zachovalej vrak Seata. Jedno kolo je od něj 100m dolu po svahu, celkem zachovalý.
Zapsal: Jirous, 11:53:50 03.04.2001
 
Určite jsi si přivez hromadu žrasa jako vloni co...
Zapsal: Para, 16:35:55 03.04.2001
 
A co to Tabou? doskočil jsi nakonec ten posledni chyt?
Zapsal: Cockin, 21:53:52 05.04.2001
 Jasně
...jsem to měl tak nachozený, že mi nic jinýho nezbývalo, nakonec jsem tam šáhl v pohodě. Po bitvě je každý generálem. Němci (pár jsem jich vloni viděl)v tom místě jdou po expresce, kterou si cvaknou do řetězu, a tento krok a i jiný úplně vynechaj. : ) , : (
Zapsal: Jirous, 12:33:43 06.04.2001
 smraďoch
...tak Jirousi, napis mi něco o těch francouzskejch popelnicích, třeba se tam vypravim na prazdniny a taky mi prines něco dobryho na oslavu, určitě ti toho hodně zbylo. Je fakt dobrý, že někdo konečně napsal článek o bufetění. Kdyby takovejch bylo víc ...
Zapsal: nákic, 22:36:40 09.04.2001
 Jirko!
Jirko!!! chci tě, na Zuzku se vykašli, máme více společného. Má adresa je: kontejner za budovou televize Nova tvá Barča
Zapsal: Barča z Počasíčka, 22:43:05 09.04.2001
 Bufetění
Neznám lepší pocit než mít plný brisko z bufetení ve Francii. S Pribilosem jsme vychytali Supr taktiku a je to zraso :))) Kazdopadne fotky chybej, ale pro me zustava nezapomenutelny zazitek videt Jirouse u kontiku. Tri faze Jirouse:
Faze jedna: bezhlave telo u kontejneru.
Faze dve: Z kontejneru jsou videt pouze nohy.
Faze tri: Z kontejneru je OBCAS videt hlava :)))
Zapsal: Oliváč, 09:49:39 10.04.2001
 Práce o bufetění
Práce o bufetění existuje. Napsal jsem ji já, jako ročníkovou práci na psychologii. Mimo jine jsou v ni poznatky z Izraele a CR. Rad zaslu. alesneusar@hotmail.com
Zapsal: ales, 15:38:34 18.10.2002
 6XONYmG5Eo
I love this, Jennifer. You brought to light what a lot of polpee never want to think about if their life ended pretty quickly, This resonates with me, as in July 2009 my beautiful momma went for routine blood work. On July 17th I got a call from my sister that she had leukemia. We immediately flew out to see her the next day, at that time I was told she had about 6 months. After 2 weeks of being there, she seem to be responding to chemo, so we went back home and were going to come back for her next round of chemo. The next week I got a call, that it was either the leukemia or she had pneumonia and she was admitted to the hospital. I flew out within several hours. The next day, we were told she had days. She ended up living another 12 days {she passed away on Aug. 24th} and during that time we celebrated her life and I literally stayed with her around the clock, so that in her final days, she never had to wait for anything. Thank you, for the great reminder to all {hugs}
Zapsal: 2jT7XUUD, 14:46:33 26.12.2015


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (184925)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Varianta Přes Nos 6 Skály Proti Dívčímu Kameni
Božská Kája VIIc Čížkovy Kameny
C'est La Vie IXa Čížkovy Kameny
Off The System 8A Fionnay
Permanent Midnight 8A+ Fionnay
Nově komentované:
Tajná Mise 6B+ Ostaš
Triáda 6A+ Zvůle
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
Der Lange Weg 7 Gosaukamm
? 1 Srbsko

 Nově v diskusi:
Re: Adam Ondra vaří v KFC | Oprava | Re: Pomluva | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC | Re: Studenské skály nález karabin | Re: Adam Ondra vaří v KFC |

 Nové komentáře:
šišmarjá | Re: Choceňskej námrdelník | Re: Paráda! | Paráda! | Re: Řezník ze sklepa... | důkaz | Re: Kvalita skály | Re: Parohy | Re: Parohy | Re: Počet cest - autor |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (13)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
SP v boulderingu Praha 2025 (8)

 Nově v inzerci:
dětský celotělový úvazek | MAMMUT FIRST ZIP 4 | Holku z ostravska. | CT Alpine up | mobilní lezecká stěna | tatry | Helma Black Diamond | Maglajzáky | Scarpa drago | Černé dioptrické brýle (KEEN |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1618 
 Ne 
 1868 
 Nevím 
 1141 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.