LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189579 cest
Nové přelezy:
Čikuma 7C+
The Big Ha 8A
Nagano 7C
Teatro Tat 9
Satisfakce Xc
Světlá Ste 9/9+
Přepište D 7C
Capitán Ca 8a
Baleine So 7c
Tamagotchi 7b+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

ČHS nebude dále participovat na anketě Horolezec roku

ČHS nebude dále participovat na anketě Horolezec roku. Informuje o tom zápis z jednání výkonného výboru, který se sešel den před valnou hromadou ČHS.

"Po diskusi s komisí alpinismu bylo rozhodnuto, že ČHS nebude dále participovat na anketě Horolezec roku," uvádí stručně zápis zveřejněný tento týden.

Zeptali jsme se na vedení svazu proč. Odpověděl Petr Resch:
"Na počátky ankety se už dnes bohužel nemůžeme zeptat Zdendy Hrubého, který by toho jako otec projektu mohl říci nejvíc. Já osobně jsem to vnímal jako snahu co nejvíce zviditelnit české horolezce. Aby byly na očích a měli tedy blíže k donátorům svých smělých aktivit.
S odstupem času se prakticky všichni (VV i komise alpinismu) domníváme, že anketa již tuto roli neplnila. Možná spíše vnášela chaos do všech těch vyhlášení „nej“, kdy se nezúčastněný divák může ptát, které to „nej“ je to „nejnejovatější“.
Není určitě vyloučeno, že se bude hledat v budoucnu nejlepší lezec napříč kategoriemi, který vznikne ať již všelidovým hlasování či hlasováním prostřednictvím médií. V daný okamžik chceme podporovat zejména linii odbornou, tedy „Výstupy roku“. Ty chceme vyhlašovat vždy v jarním termínu v důstojné divácké atmosféře a pokud možno za přítomnosti největších hvězd."


Anketu Horolezec roku pořádala od roku 2010 spolu s ČHS společnost Alpy, která zajišťuje pražskou pobočku rakouského Alpenvereinu, vydává časopis Lidé a hory a organizuje pražský Festival alpinismu, na které bývá anketa slavnostně vyhlašována. Vedoucí projektu ze společnosti Alpy Ladislav Jirásko se k tomu nechtěl vyjadřovat: "Nechci o tomto stanovisku ČHS diskutovat, beru ho jako fakt," napsal nám.

Horolezce roku vybírala porota složená z obou organizátorů ankety, tedy z ČHS a Alpy, a dále z časopisů lidé&HORY a Everest a portálů Lezec.cz a Horyinfo.cz.

Viz

zápis z jednání Výkonného výboru ČHS 24.3.2017:

Zápis z jednání Výkonného výboru Českého horolezeckého svazu

zpráva z posledního vyhlášení:

Horolezec roku: Adam Ondra, Lucka Hrozová a Martin Stráník

a heslo na Wikipedii:
Wikipedie: Horolezec roku


sth   [úpravy] 06:49 02.04.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Mára Holeček a Radek Groh z expedice na Cho Oyu 2025
Pod Cho Oyu
 Databáze cest:
Všechny cesty (188029)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Boží Přikázání 5B Zvůle
Teatro Tatro 9 Červenica
November Rain Ext. 8+ Beycik
Capitán Calzonazos 8a Margalef
Tamagotchi Extrem 7b+ Margalef
Nově komentované:
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo
Večerní 8- Čertovy Skály U Lidečka
Catwalk - Horní Var. M.Pěny Xa Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jo | Re: Ah | Re: Jo | Re: Nelze zkontrolovat | Re: Nelze zkontrolovat | Re: H | Re: H | Re: Ah | Ah | Re: Jo |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (22)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (1)

 Nově v inzerci:
rychlá půjčka bez poplatku | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1720 
 50 dní v divočině 
 1207 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1519 
 Andrea 
 1230 
 Ashima 
 1008 
 Barkley Marathon 
 1041 
 B.I.G. - světové prvenství 
 1092 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 973 
 Gálfy - Horský život 
 929 
 Jak se staví ledovec 
 911 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1304 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 1065 
 Lezci z Manína 
 1104 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 938 
 Operace Nos 
 1068 
 Plamen nikdy nezhasne 
 975 
 Pohlednice z konce světa 
 1209 
 Pomíjivost ledu 
 931 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 970 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 973 
 Rhapsodia Corcontica 
 972 
 Sama 
 1113 
 Šampioni zlatého údolí 
 1035 
 S lyžemi v oblacích 
 1259 
 Tenaya Traverse Challange 
 1057 
 Tenkrát na východě 
 1231 
 Velká alpská silnice - 73 
 997 
 Za oponou velehor 
 1175 
 Zápasník Dee Dee 
 1066 
 Životní výprava 
 1103 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.