LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5760 lezců
1169419 cest
Nové přelezy:
Němá Barik 9+/10-
Duna XIa
Opiju Tě R 7C
Odchod O B 7C
Samurai Se 7C+
Il Buco 7c
L´Aderenza 7b
La Teigne 7b
Ragnarök 9+/10-
Subterfuge 10-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kolem Skal! - 14. Štramberk

a Bob Mrózek

Poslední vápencovou oblastí Háčkovy lezecké tour po České republice je Štramberk na severu Moravy. Háček navštíví bývalého československého reprezentanta Boba Mrózka, který vynikal v horském lezení v průběhu 80. let.



Kolem Skal! je lezecký seriál z produkce Hanibalu, ve kterém Zdeněk "Háček" Hák objede celou Českou republiku na kole a navštíví celkem 16 lezeckých oblastí. V každé z nich si s některou z místních významných osobností zaleze a vyzpovídá ji na nejrůznější témata.

Seznam dílů:
www.hanibal.cz: Kolem Skal! se Zdeňkem Hákem

Jan Šimánek   [úpravy] 20:49 13.01.2021Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Parada21:09:34 13.01.2021
behem dvou dnu druhe paradni video, ale asi to nebude jen tim, ze Stramberk je i moje oblast a Bob je legenda
odpovědět 

 štramberk21:59:15 13.01.2021
tak mě ovanuly staré dobré časy...
kahánekodpovědět 

 Díky22:54:50 13.01.2021
Posledních několik dílů fakt super :)
Michalodpovědět 

 Super05:01:33 14.01.2021
Tak toto je jasne najlepsi diel. Mrozek neskutocny clovek.
Michalodpovědět 

 Pěkne10:19:29 14.01.2021
Pěkný rozhovor s Bobem, hvězdou 80. let bez předsudků a hvězdných manýrů. Nadělat si šichty v železárnách a na pět dní z Bystřice nad Olší vlakem do Saska či Ádru, ó jé.

Překvapuje mě, že další díl je až z Adršpachu, v Jeseníkách je přece skal hafo. Rabštejn s duem Otů Srovnalů nebo něco z okolí Vrbna s místními matadory by se mě líbil.
PavelSodpovědět 

 Bobe bravo14:45:52 14.01.2021
Bobe bravo. Osobně tě neznám ale mluvíš mi z duše. To byla doba kdy chlapy měli koule.
Buď dlouho zdráv.
Radek Č. odpovědět 
 Re: Bobe bravo15:20:01 14.01.2021
Hmm..o oblasti skoro nic,jako obvykle. Ke komentari... mnozi chlapi maji dnes K.... mnohdy stejne i vetsi ,i kdyz ten vyraz je fakt dobre klise....nez socialisticti hrdinove, nehlede na chvalabohu lepsi vybavu.Dale se mi moc nezda, ze tihle dva jsou to prave lezecke orechove....jsou tady jini mistni typci, co jsou páni lezci....podle mne k tomu aby se rikalo, ze nekdo je dobry horolezec, nestaci byt jen stary ale i jeste nejak lezouci horolezec/ viz . ti z Adru, Prachtel.../.Nic osobniho, jen mam jinou predstavu.
Martas.odpovědět 
  Re: Bobe bravo16:24:55 14.01.2021
O oblasti bylo receno vse, kdysi vyborna oblast po odkoupeni hriste to jde s lezenim od deseti k peti, majitel je jak slusne rekl M. Krejsa neslusny clovek, ktery si upravuje pravidla podle nalady.
Koho myslis, ze by byl vhodny lezecky vzorek oblasti? Bob je legenda v zapomneni a stalo s nim neco natocit. Mozna bylo lepsi tocit na vanaku, ale stramberk byla do pocatku devadesatych let vyborna oblast a mozna jeste nekdy bude, cesty jsou tam pekne, lezeni zdar
odpovědět 
  Re: Bobe bravo10:01:02 15.01.2021
co se týče sportovního lezení na štramberku, tak tou pravou veličinou tam je Tašunka, ten tam otevřel ten správný přístup. objevil zásadní směry, cesty dělal od spoda a přelézal první rp tehdy nějtěžších cest a vůbec vizionář.
ale pokud je snaha v rámci skal představit ve zkratce severomoravskou horolezeckou scénu tak dobrý výběr protagonistů, bob je neskutečný borec, a marťas renomovaný popularizátor a chlap s velkým lezeckým srdcem.
stary pesodpovědět 
   Re: Bobe bravo11:08:38 15.01.2021
Pro me to byl Bordovsky, jeho stramberska, svatava, dabluv odkaz maji porad zvuk a kdo preleze tak musi smeknout pred poctivou obtiznosti i zajimavym smerem
odpovědět 
    Re: Bobe bravo11:27:47 15.01.2021
komu mysliš, že jsme řikali tašunka?
odpovědět 
     Re: Bobe bravo11:51:50 15.01.2021
myslel jsem si to, ale nevedel,jen jsem se chtel ujistit ze je to stejny borec. Cao
odpovědět 
    Re: Bobe bravo11:34:43 15.01.2021
svatava a ďabluv odkaz byly příprava na majstrštyky na dallase: nedalas a cyrilek. a pak přišel jeňa a to byl tehdy nářez.
odpovědět 
 Re: Bobe bravo20:59:14 14.01.2021
Dobře zhodnotil mladý borce v hokně :D
odpovědět 

 martin krejsa15:18:18 15.01.2021
A Martinu Krejsovi musím touto cestou poděkovat za knihu Navždy první,která patří k největším skvostům horolezecké literatury u nás
kahánekodpovědět 
 Re: martin krejsa16:28:27 15.01.2021
Jsem si to vůbec nespojil! Každopádně se přidávám k poděkování.
xyodpovědět 

 zase hodne vydareny dil...19:02:42 15.01.2021
vyuzivam k pozdraveni zemitych Moravaku Boba a Martase a verejne pochvale jejich zivotniho dila :-) 
Bobuv cepin je porad hodnej, takze jsem ho jeste predloni vzala na vychazku na vysokej kopec. Mozna to tak uplne nevyznelo, ale s Bobovymi vychytavkami lezla snad cela tehdejsi spicka. No a Navzdy první, to je proste dilo k nezaplaceni.
AlenaČodpovědět 

 Foto dne:
Veldener Wand
Zug Um Zug, 7+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185442)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Giulia 6a Sass Beita
Paralelní Vesmír Xb Teplické Skály
Ojebávka Berličky 7A Zvůle
Odchod O Berlích 7C Zvůle
Východní Stěnka V Krkavčí Kameny
Nově komentované:
Velká Pardubická 9 Lom Kobyla
Erupce Na Slunci VIIb Skály U Šemanovic
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida
Chachimente 7b La Hermida

 Nově v diskusi:
Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re: Ten seznam za poslední týden je delší | Ten seznam za poslední týden je delší | Finále | Re: rytířská zbroj | Re: rytířská zbroj | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: gratulace | Re: rytířská zbroj |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Pinch od Edelridu (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m | Lezečky Scarpa Pernštejn | Prodam | Master 9.7 50m Bicolour (nelezené-nové) | Itálie ferraty a gran paradiso | Ruksak DOLDY Fitzroy 50 černý | Ostaš nebo Křížák |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1774 
 Ne 
 2015 
 Nevím 
 1281 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.