LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jedu, šlapu na ty nohy!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP Soul KOR (21.09)

Žebříček
Cesty:
14.Bulička 11056
15.Smetanová 10972
16.Danda 10908
Bouldry:
14.Kučera 10328
15.Širůčková 10253
16.Indrák 10200
Hory:
22.Tomasu 3348
23.Lukeš 3282
24.Špás 3183

Výsledky
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)

Deníčky
5762 lezců
1169999 cest
Nové přelezy:
Fight Club 7b+
Le Crime E 8a
Level 42 10-/10
Princ Char 9
Hook Islan 9-/9
Escapade Xb
Kundaluna 7c+
Země Pro S 9+/10-
Paralelní Xb
Weg Der Kr 7b

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

13cup 2017

jak boulder závod na pražských Stodůlkách dopadl

Poslední lednovou sobotu se na lezecké stěně Třináctce v pražských Stodůlkách uskutečnil první ročník boulderového závodu 13cup a zároveň úplně první závody na této relativně mladé stěně.

Jelikož se jednalo o první ročník, neměli jsme ohledně počtu závodníků žádné velké očekávaní. Předregistraci a výhodnější startovné využilo pouze 25 mužů a žen. Jaké pak bylo překvapení, když se jich do závodu přihlásilo celkem 73, což je na první ročník velmi slušný počet.

Úderem poledne odstartoval první ročník 13cupu a závodníci se horlivě vrhli na první přelezy. Jejich zapisovací archy s padesáti bouldery se pomalu začínaly plnit. Během časového limitu šesti hodin měli účastníci za úkol zdolat co nejvíce boulderových problémů. Stavění se tentokrát ujalo trio Vilda Chejn, Viktor Pařízek a Cyril Kratochvíl.

Ne všichni však vydrželi lézt celých šest hodin. Někomu se nepodařilo nalézt ztracenou formu a odcházel krátce po startu, jiní naopak dorazili s hodinovým zpozděním, což jim pravidla umožňovala. Ale jak už to tak bývá, s tím, jak se malá ručička blížila k šestce, začínal ten pravý závod. Každý se pokoušel pro sebe urvat ještě nějaký ten top, což není po šesti hodinách v nějaké V6 nebo V8 žádný med a ruce už prostě neposlouchají. 18.00 rovnal se konec závodu a odevzdání zapisovacích archů k sečtení výsledků.

A jak to tedy dopadlo? Všichni byli napjatí, neboť nebyly během závodu k dispozici žádné průběžné výsledky, takže si každý mohl o svém výkonu udělat obrázek nahlížením do kartiček soupeřů.

ŽENY

1. Veronika Šimková (41 topů, 68 pokusů)
2. Daniela Kotrbová (37 topů, 61 pokusů)
3. Jana Olšarová (27 topů, 44 pokusů)

MUŽI

1. Jan Jeliga (47 topů, 67 pokusů)
2. Jakub Hlaváček (46 topů, 71 pokusů)
3. Zdeněk Horáček (41 topů, 69 pokusů)

Nejlepší smíšenou dvojicí se stal Sobík team ve složení Daniela Kotrbová a Michal Běhounek.

Tři nejlepší z obou kategorií si vysoutěžili originální pohár, sklenici na pivo s logem závodu a poukaz do našeho lezeckého krámku! Specialitou 13cupu byly tzv. žolíkové bouldery, každý oceněný finanční částkou 1500 Kč. Dva pro pány a dva pro dámy. Částka se rozdělila rovným dílem mezi počet úspěšných pokořitelů. Po vyhlášení nejlepších proběhla tombola o deset lezeckých cen.

S jistotu můžeme říci, že se za rok opět sejdeme! První ročník považujeme z hlediska počtu přihlášených a reakcí závodníků za velmi povedený. Rádi jsme si vyslechni i kritiku, kde co vylepšit, což učiní příští 13cup ještě o chlup lepším. Děkujeme všem!

Sponzoři závodu: TR-walls, Ocún, Beal, Lezec.cz, SC Jeremi




















Tomáš Kubíček   [úpravy] 13:16 06.02.2017Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Sila Oceánu
 Databáze cest:
Všechny cesty (185503)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Les Jours Sauvages 6c+ Le Simoust
Blue Comme L'enfer 6c Le Simoust
Ô Rage 7a Le Simoust
Shoppin-G 6A+ Hlavatice
Smädný Mních 9- Súľov
Nově komentované:
Tangenziale 7b Comano
O Kolečko Navíc Xa Labské Údolí - Levý Břeh
Druhá Míza 8+/9- Bechyně
Plotna 8+ Bechyně
Snoopy Directe 6b Ailefroide

 Nově v diskusi:
Skalni lezeni Brazilie | Re: non-debil | non-debil | Re: Zell am See | Re: Zell am See | Zell am See | Re: Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti | Skalní sesuv v Pakistánu | Re: skály pro děti |

 Nové komentáře:
Re:tardi | Re:tardi | Je druhý :) | Re: Škoda jí, | Velmi smutne | Re:tardi | Re: Odborníci | Re: Škoda jí, | Re: Škoda jí, | Talent |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (21)
Pinch od Edelridu (16)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)

 Nově v inzerci:
Pár - lano dvojité/poloviční Tendon Master 7,8mm 60m | Sháním lezce na výškové práce v Praze | Sir Joseph Koteka II 500 200cm | LS Aequilibrium LT GTX | Srbsko - nalezené Grigri+ | Swiss DZ | Rakousko podzim | La Sportiva Solution | Chamonix | Lano Mammut Crag Dry 9.8mm, 60m |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1827 
 Ne 
 2077 
 Nevím 
 1325 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.