LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nedělej krok, ze kterého se nemůžeš vrátit.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
13.Churavý 11112
14.Bulička 11056
15.Danda 10908
Bouldry:
13.Stráník 10331
14.Kučera 10328
15.Širůčková 10253
Hory:
22.Lukeš 3282
23.Špás 3183
24.Verner 3138

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5766 lezců
1171663 cest
Nové přelezy:
Athletico 9+/10-
Killerinst 9+/10-
Tu Mismo C 9+/10-
Chameleon 9+/10-
Sternenkin 9
K šáníčku Xa
Aliens Sin 8+/9-
Bang, Boom 9
Ortofrutta 7c
Closin’Tim Xa

Stěny
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
Rock Point - OC Nisa - Liberec
HUDYsport - Ostrava
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP v lezení na obtížnost v Briançonu, FRA

Martin Stráník skončil v semifinále na 21. místě

Martin Stráník se včera jako jediný z našich probojoval do semifinále závodu Světového poháru v lezení na obtížnost ve francouzském Briançonu, v němž večer skončil na 21. místě. Eliška Adamovská skončila v kvalifikaci 28., Michaela Smetanová 31., Šimon Potůček 45., Štěpán Potůček 64., Jáchym Cink 84. Adam Ondra kvůli covidu nestartoval.

Podle Facebooku ČHS Martin Stráník semifinálovou cestou prostupoval bez viditelných problémů až do pasáže pod hranou, kde při delším násahu bohužel netrefil chyt, což ho poslalo zpět na zem dříve, než by si přál. Z kvalifikace před tím postupoval ze 24. pozice.

V předchozím příspěvku na Facebooku ČHS o kvalifikaci komentovali:

"Martin v obou cestách předvedl naprosto výborné, vyrovnané výkony. Nezastavilo ho ani, že druhou cestu lezl ve velkém pařáku a se sluncem v očích.
Přestože se necítil nejlépe, zabojoval a do večerního semifinálového kola nastoupí z 24. místa .
Šimon Potůček dnes také lezl velmi dobře a v obou cestách se mu podařilo ze sebe vydat maximum. Se svým výkonem byl spokojen nejvíce za svou dosavadní ,,světákovou’’ kariéru. Domů si odváží pěkný výsledek v podobě 45. místa, kdy ho od semifinále ho dělilo jen trochu štěstí, nebo pouhých pár kroků.
Míša Smetanová je k semifinále blíž a blíž každým závodem. I dnes předvedla moc dobrý výkon a k postupu jí chybělo jen málo. V první cestě spadla kvůli drobné chybě o dost níž, než na co měla. Druhou cestou se ale naprosto prošla, a to až nad těžké místo, které vyřadilo dost silných závodnic. Tam si pak ale nedostatečně nasedla na nohu a nedotáhla krok. Končí na 31. místě, které je v takto nabitém startovním poli velkým úspěchem.
Eliška Adamovská se dnes necítila ve své kůži, a to i přesto, že na trénincích podávala v posledních týdnech výborné výkony. Své lezení shrnula jako nedostatečné a z konečného výsledku 28. místa byla zklamaná.
Štěpán Potůček se stejně tak jako jeho bratr na závodech SP začíná cítit sebevědoměji a i přes chyby si dnes dolezl pro 64. místo.
Jáchym Cink si dnes vybral smůlu v tom, že do cest nastupoval mezi posledními závodníky a vysoké teploty dost ovlivnily jeho výkon. Jáchym končí na 84. místě.
Ohledně závodu je určitě potřeba zmínit, že stavěči tentokrát v obtížnosti všech cest dost přitvrdili. Ani jedna z mužských kvalifikací se nedočkala topu, v ženách se topovalo pouze 2x."


Viz:

www.facebook.com/groups/1052887961812197

Výsledky:

muži

ženy

Standa Holec   [úpravy] 10:44 23.07.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Purgatorio
Il Paradiso Non Puo Attendere, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (185679)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Leckerli 6- Frankenjura
Trockenfutter 5 Frankenjura
Dračí Stěna 8- Loupensko
Souboj S Drakem 7+/8- Loupensko
Loupenský Hang 8 Loupensko
Nově komentované:
Nebelflucht 6- Gesäuse
Když Švestky Zrály Xa Prachov
Levočská 6+/7- Dreveník
A Cukříček Navíc VI Prachov
Rosaly Va A Far La Spesa 7a+ Falesia Dimenticata

 Nově v diskusi:
Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo | Re: BoSý | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: zbabělec | zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (86)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2001 
 Ne 
 2292 
 Nevím 
 1500 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.