LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zaber! A trochu výraz při tom!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
33.Reich 10254
34.Chejn 10225
35.Lebloch 10200
Bouldry:
33.Chytil 9453
34.Kümmel 9450
35.Ďurech 9356
Hory:
29.Málek 2682
30.Zvonková 2677
31.Malý 2670

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5740 lezců
1160984 cest
Nové přelezy:
Subterfuge 10-
Skalná Ruž 8+
Zlaté Vejc 7C
Nekonečný 9-
Made Im Sp 9-/9
C'est La V 8c+
Ubrečená D 10/10+
Götterhämm 9+
Repoman 9+
Shaman 8A

Stěny
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov
Boulder HO Domažlice - Domažlice
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
Rock Point - OC Nisa - Liberec

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Ueli Steck- Gasherbrum II

Dne 9. července vystoupil Ueli Steck na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů). Pro Ueli Stecka je to první kopec nad osm tisíc metrů.

Do Pákistánu přiletel Ueli Steck se svou novomanželkou Nicol, která s ním absolvovala i část výstupu. Dvojice opustila basecamp 6. července.  První noc strávili v 5900 metrech, kde museli kvůli špatnému počasí vydržet i další den. Poté pokračovali do druhého tábora. V čerstvě napadaném sněhu byl jejich postup pomalý a teprve za 6 hodin dosáhli druhého tábora. Stejnou trasu ušel Ueli Steck  během aklimatizace za pouhé 2,5 hodiny. Dne 9. července v 00.30 se vydal Ueli Steck k vrcholu, kterého dosáhl za silného větru (50km/h) a při nízkých teplotách (-25°C) v poledne. Po povinném vrcholovém fotu sestoupil za 2,5 hodiny  do druhého tábora. Další den se vrátili s Nicol do basecampu.

Před třemi roky vystoupil Ueli Steck společně s Hansem Mittererem a Cedricem Hählem novou cestou na východní vrchol Gasherbrumu II (7772). Výstup na hlavní vrchol Gasherbrumu II (8035 metrů)bral Ueli Stecka jako součást tréninku, který chce zúročit na podzimní expedici na Makalu. V dalších dnech se chystá výstup na Gasherbrumu II zopakovat, tentokrát se svou ženou Nicol. Jo, když Ueli Steck trénuje, tak tvrdě.


Zdroje:
Osobní stránky- Ueli Steck

Simona    [úpravy] 07:48 23.07.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 trénink11:43:34 23.07.2009
Tak to je slušný trénink. Nevím, jestli by se mi chtělo znovu šlapat stejnou trasu na stejný kopec, ale co by borec neudělal pro svou ženu.
Podaří se jim to? A co Makalu? Co na to Jan Tleskač? A Mára na Gashi I?
Zdénaodpovědět 
 Re: trénink12:43:37 24.07.2009
:-) :-))))
xsixsaoodpovědět 
 Re: trénink13:15:56 24.07.2009
já to spíš čtu tak že co by výjimečná žena neudělala pro svého muže
odpovědět 

 Foto dne:
Trad, 3 délky, D+ 5c>5c A0 II X1 P4 E1, Bavella - Acellucciu, Korsika
Voie Quilici
 Databáze cest:
Všechny cesty (184370)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pastis 52 7+ Frankenjura
Křížová Cesta 6B Kozí Kameny
Bohemia VI Ostrov
Samhain VI Ostrov
Taranis V Ostrov
Nově komentované:
Hrom Do Police VIIb Prachov
C'est La Vie 8c+ Červenica
Pod Vlivem-varia VIIIb Údolí Loubenského Potoka
8. Zprava Na Plotne 9- Davle
Vůně Dálek 7C+ Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Nová jistítka | Re: Davle | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Re: Ufo? Jo? Ne? | Davle | Ufo? Jo? Ne? | Re: Nová jistítka | Re: Nová jistítka |

 Nové komentáře:
Srdcař | Psycho | Je to pánko | Re: jierske velehory | Re: jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Inu | jierske velehory | Re: Sluníčka | Re: Sluníčka |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (8)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (3)
SP v boulderingu Bern, Švýcarsko (2)
Metodické ústřižky VI. (1)

 Nově v inzerci:
Praha 13, Český kras | Nátěr | Nové lezečky Scarpa Mago a Instinct VSR | Žďárák Salewa pro 2 | Prodám Polar H10 hrudní pás | Saltic Toxic | pracovníka | Dachstein | Tenaya Oasi UK 8 (42) | pánské Kraťasy DIRECT ALPINE CRUISE M |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1410 
 Ne 
 1612 
 Nevím 
 944 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.