LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)
SP ledy Korea (09.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5838 lezců
1192980 cest
Nové přelezy:
Swiss Mini 7C
The Corrid 7C
The Traini 7C
Elysium 8A
Trigonomet 7C+
No Picnics 7C+
Samurai 7C+
Swiss Mach 7C+
Dream Are 8A
Beer From 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacáté šesté

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.


Celkem se sešlo 52 účastníků ve čtyřech kategoriích.





Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, jako první vlezli chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Aleš Maršík (Komorní výtah Liberec), druhý skončil Radek Votoček (HO Železný Brod) a třetí místo vybojoval Matyáš Pochman (Liberec). Na stejné trati startovaly i dívky. Tak jako loni se nejvíce dařilo Andree Obročníkové (LKP Jičín), těsně za ní skončily Eliška NovotnáNatálie Tužová (obě Komorní výtah). Ty si oproti loňsku svá místa na bedně vyměnily.
Na ženy čekala cesta s mírně převislým začátkem, který je dovedl do stropu. Závěr byl opět silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Letos chyběla dlouholetá mnohonásobná vítězka Eliška Karešová, a tak to ženy měly o něco jednodušší. Nejdále dolezla Lucie Smolová (HO Železný Brod), za ní skončily Natálie TužováŠárka Hvězdová (obě Komorní výtah)
Kvalifikace pro 24 mužů začínala sokolíkem na novém profilu stěny a pokračovala přes plastové struktury až na druhou část stěny. Byla silově dost náročná, topnout se podařilo pouze dvěma závodníkům. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 11 lezců.  Po úvodním traverzu následoval oblý převis a strop, kterým se borci přesunuli do trámu. Sem se dostalo jen osm lezců, v první části trámu skončili další tři.  V posledním úseku měl nejvíce sil junior Vojta Trojan  (Komorní výtah Liberec), který jako jediný dolezl až na závěr cesty. O tři chyty dříve skončil Petr Havrda  (HO Lomnice) a na třetí místo dosáhl Petr Potěšil (HO Železný Brod). 
O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Tak zas 29. Prosince

















Děkujeme našim sponzorům:
ALB forming, Telnice; HUDY Sport Jablonec n. Nisou;  HUDY Sport Liberec;  MAKAK Jablonec;  VAR, Jablonec, CUBE s.r.o.

Zdroj:
Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspíny   [úpravy] 11:01 01.01.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Pod Hlavaticí
 Databáze cest:
Všechny cesty (191568)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
? 7A Valle Bavona
Swiss Miniature 7C Valle Bavona
The Corridor 7C Valle Bavona
The Training Wheel 7C Valle Bavona
Korala 7b Ulassai
Nově komentované:
Korala 7b Ulassai
Po Stropu 8 Pašinka
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj
Fritz The Cat 7a Kompanj

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: háčky jsou pro lemply | Re: háčky jsou pro lemply | patky | Re: Murphy funguje | Murphy funguje | Re: Pragocentrismus? | Re: Pragocentrismus? | háčky jsou pro lemply | Re: Pražské paradoxy | Re: Pražské paradoxy |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (12)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (6)
Beauty of Aurina (2)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám | Triop Capoeira, vel. 43 | Solution 42 | Prodám posilovací desku |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 916 
 Někdy ano 
 916 
 Ne nepoužívám 
 973 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.